به‌روزرسانی‌ سیستم‌های اتوماتیک پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس

هوش مصنوعی و سیستم‌های خودران در حال گسترش هستند، اما سوانح سال گذشته برای خودروهای اوبر و گوگل و دو سقوط پیاپی بوئینگ ۷۳۷ مکس این سیستم‌ها را به‌شدت زیر سوال برده است.

با وجود این، شرکت بوئینگ اعلام کرده به‌روزرسانی‌هایی را در زمینه سیستم‌های اتوماتیک پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس انجام داده است. برای اعتماد کاربران، مدیرعامل بوئینگ پس از به‌روزرسانی این سیستم سوار یک فروند ۷۳۷ مکس شد تا یک پرواز آزمایشی را برای جلب دوباره اعتماد از دست رفته برای این شرکت انجام دهد.

بر اساس بررسی های اولیه‌، احتمالا دلیل  سقوط ۷۳۷ مکس در سیستم  MCAS بوده است. این سیستم برای جلوگیری واماندگی در ۷۳۷ مکس در برخی موارد به‌طور خودکار دماغه هواپیما را به سمت زمین سوق می‌دهد. اما خطا در این سیستم سبب شده این سامانه اشتباه کند و سبب سقوط هواپیما شود. حالا بوئینگ می‌گوید با به‌روزرسانی، این مشکل برطرف شده است. با وجود این، نگرانی‌ها همچنان ادامه دارد. این نگرانی‌ها به حدی است که دامنه آن از صنعت هوانوردی به صنعت خودرو هم رسیده است.

دیتر زچه مدیرعامل گروه خودسازی دایملر که از برجسته‌ترین مدیران صنعت خودرو جهان است، به‌تازگی گفته است تحقیقات در باره ۷۳۷ مکس مشخص می‌کند ترس در زمینه سیستم‌های خودران و حوادث آن، چقدر زیاد است. با توجه به حوادث رخداده برای سیستم‌های خودران‌، باید بسیار محتاطانه و مرحله به مرحله این سیستم‌ها را توسعه داد. حتی اگر این خودروها ایمن‌تر از رانندگی انسانی باشد یک حادثه می‌تواند پذیرش این فناوری را درعرصه عمومی سخت کند.
نظرسنجی‌های اخیر درآمریکا نشان می‌دهد بیش از ۷۰ درصد مردم می‌ترسند سوار خودروهای خودران شوند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش