۳۰ دی آخرین فرصت ارائه گواهی استحکام بنا دانشگاه‌های علوم پزشکی

به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، محمدرضا فراهانی در خصوص وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی از لحاظ استحکام بنا و ایمنی گفت: تابستان امسال در طرح رتبه بندی خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی بحث سازه‌ها و استحکام بنا مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: در این میان برخی از دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها گواهی استحکام بنا را داشتند و ارایه کرده اند و به بخشی هم فرصت داده شده تا گواهی‌های لازم را ارایه دهند.

فراهانی افزود: دانشگاه‌ها فرصت دارند تا پایان دی ماه این گواهی‌ها را ارایه دهند که پرونده دانشگاه‌های علوم پزشکی کامل شود. براساس گواهی‌های ارایه شده می‌توانیم بسنجیم که کدام یک از بناها نیاز به تعمیرات و مقاوم سازی دارند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص آسیب خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوادث اخیر گفت: در زلزله کرمانشاه و کرمان آسیبی نداشتیم ممکن است ساختمان‌ها ترک‌های کمی برداشته باشند، اما آسیب جدی نداشتیم.

وی ادامه داد: خوابگاه‌ها و ساختمان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران نیز باید در این مدت اعلام شده گواهی استحکام بنا را ارایه کنند، اما در مجموع ۳۰ درصد دانشگاه‌ها این گواهی‌ها را ارایه کرده اند و ۷۰ درصد هنوز ارایه نکرده اند.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: ستاد بحران در خصوص وضعیت زلزله و پس از زلزله برای دانشگاه‌ها نیز تدابیری اندیشیده، اما وزارت بهداشت طراحی خاصی برای این موضوع نداشته است.

فراهانی اضافه کرد: طرح رتبه بندی خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی قبل از وقوع زلزله‌های اخیر بوده است. استحکام بنای دانشگاه‌ها برای ما مهم است و برای اجرای این مسئله کوتاه نمی‌آییم و خوابگاه‌هایی که استحکام نداشته باشند از سیستم خدمات رسانی دانشگاه‌ها خارج خواهند شد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
3 هفته پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
7 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
7 ماه پیش