از آمارهای ایرباس و بوئینگ تا ایمن ترین خطوط هوایی جهان

بوئینگ در سال ۲۰۱۸
شرکت بوئینگ در ماه دسامبر سال گذشته میلادی ۲۳۸ فروند هواپیما، و در کل سال ۲۰۱۸ ،۸۰۶ فروند هواپیما تحویل مشتریان خود داده است. این عدد برای بوئینگ یک موفقیت محسوب می‌شود. البته این شرکت به هدف گذاری که کرده بود یعنی تحویل ۸۱۵ فروند هواپیما دست نیافت. ارزش تحویل این تعداد هواپیما ۱۴۳ میلیارد دلار برآورد شده است.
یکی از دلایلی که بوئینگ نتوانست به هدف گذاری خود در تحویل هواپیما دست یابد دیرکرد شرکت‌های جنرال الکتریک و رولزرویس در تحویل موتور به این شرکت اعلام شده است.

این شرکت در سال ۲۰۱۸ تعداد ۵۸۰ فروند مدل ۷۳۷ ،شش فروند بوئینگ ۷۴۷، ۲۷ فروند ۷۶۷ ،۴۸ فروند بوئینگ ۷۷۷ و ۱۴۵ فروند مدل ۷۸۷ را تحویل مشتریان داده است.
این آمار البته برای مدل افسانه ای ۷۴۷ که به «ملکه آسمان» مشهور است کمی نگران‌کننده است چرا که نشان از کاهش شدید تقاضا برای این پدیده هوانوردی دارد.

البته این شرکت در دسامبر سال گذشته میلادی به یک موفقیت دیگر هم دست یافت و توانست برای مدل ۷۷۷ بیش از دو هزار فروند سفارش دریافت کند. این عدد برای یک هواپیمای پهن‌پیکر، یک موفقیت محسوب می‌شود.

بوئینگ ۷۷۷ سری ایکس که از آن به عنوان پیشرفته‌ترین هواپیمای جهان نام برده می‌شود مراحل نهایی آماده‌سازی را طی می‌کند.
قرار است اولین فروند از این سری در سال ۲۰۲۰ به شرکت هواپیمایی امارات تحویل داده شود. یکی از پیشرفته‌ترین و در عین حال پیچیده‌ترین بخش‌های این هواپیما، تا شدن بخشی از بال آن است.

ایرباس در سال ۲۰۱۸
ایرباس در سال ۲۰۱۸ توانست ۸۰۰ فروند هواپیما را به مشتریان خود تحویل دهد. این شرکت همچنین در این مدت توانسته است برای ۷۴۷ هواپیمای دیگر هم سفارش دریافت کند. این شرکت با وجود عقب افتادن از بوئینگ اما توانسته رشد ۱۱ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۷ شاهد باشد.
ایرباس ۳۵۰ هواپیمایی سنگاپور
اکنون ایرباس ۳۵۰ سری ۹۰۰ مدل یو ال آر، دوربردترین هواپیمای جهان است. پروژه ایرباس ۳۵۰ از سال ۲۰۰۶ آغاز شد. هواپیمای ۳۵۰ نخستین هواپیمای ایرباس است که در ساخت بدنه آن به‌جای آلیاژهای آلومینیوم سبک رایج در صعنت هواپیمایی، از پلیمر تقویت شده با فیبر کربن استفاده شده است.

این شرکت در سال ۲۰۱۸ تنها ۱۲ فروند از ایرباس ۳۸۰ که بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان است را تحویل مشتریان خود داد. این آمار نگران‌کننده است چرا که نشان از کاهش تقاضا برای این کلاس دارد. اگر اوضاع به همین روال پیش رود تولید این هواپیما از سوددهی اقتصادی خارج خواهدشد.

«ایمن‌ترین» خط هوایی
شرکت کانتاس استرالیا به عنوان امن‌ترین خط هوایی جهان از سوی AirlineRatings معرفی شد.
شرکت کانتاس که شرکت هواپیمایی حامل پرچم استرالیا و بزرگ‌ترین خط هوایی این کشور است در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد. این شرکت هم‌اکنون پس از خطوط هواپیمایی کی‌ال‌ام و اویانکا، سومین شرکت قدیمی و فعال هواپیمایی جهان به‌شمار می‌رود.
پس از این خط هوایی شرکت ایرنیوزیلند، آلاسکا ایرلاین، آل‌نیپون و آمریکن ایرلاینز به ترتیب به عنوان امن‌ترین خطوط هوایی جهان معرفی شدند. در میان بیست شرکت امن هوایی جهان، تنها شرکت ارزان‌قیمت، شرکت جت استار است.

ایرفرانس یک زیرمجموعه خود را تعطیل می‌کند
شرکت هوایی ایرفرانس قصد دارد به زودی فعالیت ایرلاین زیرمجموعه‌ خود با نام Joon را متوقف کند.
این شرکت هوایی تنها یک سال است که شروع به کار کرده است اما این شرکت نتوانسته در میان مردم به خوبی جا باز کند و احتمالا این شرکت تازه تاسیس در شرکت ایرفرانس ادغام خواهد شد.

در ناوگان این شرکت تازه‌تاسیس که زیر مجموعه گروه پروازی ایرفرانس کی‌ال‌ام است؛ ۱۳ فروند ایرباس ۳۲۰ و چهار فروند ایرباس ۳۴۰ در حال فعالیت است. پیش از توقف پروازهای ایر فرانس به ایران، این زیر مجموعه ایرفرانس به ایران پرواز می‌کرد.
مشکل اساسی joon این بود که ایرفرانس-کی‌ال‌ام ،دقیقا مشخص نکرده بود این ایرلاین چه تفاوتی با دیگر شرکت‌های این گروه دارد.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
4 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
10 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
10 ماه پیش