ارزش مالی و ثروت شرکت اپل

شاید جالب باشد بدانید مجموع پول‌های نقد اپل از پول‌های ذخیره شده در وزارت خزانه‌داری بریتانیا هم بیشتر است!
ارزش پول‌های نقد شرکت اپل هم‌اکنون بیش از ۹۵ میلیارد پوند است که این رقم را می‌توان بیشتر از سرمایه‌ کشورهای مالزی، ترکیه و لهستان دانست.

وزارت خزانه‌داری امریکا نیز سال گذشته اعلام کرد اپل از دولت امریکا هم بیشتر پول دارد.
ارزش کل سرمایه‌های اپل از ۸۰۰میلیارد دلار هم فراتر رفته است و نه تنها می‌توان آن را ارزشمندترین شرکت جهان دانست، بلکه ارزش آن از کشور سوئیس هم بیشتر است.

میزان تولید ناخالص ملی سوئیس به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان برای سال ۲۰۱۵ میلادی ۶۷۰ میلیارد دلار محاسبه شده است و از این رو می‌توان گفت اپل بیشتر ارزش دارد.
این مرکز براساس محاسبات خود گفته است که اگر اپل یک کشور بود به واسطه سرمایه‌هایی که دارد می‌توانست بیستمین کشور ثروتمند جهان باشد.

 برای درک بهتر این مسأله، سازمان ملل متحد فهرست ۱۹۴ کشور جهان با بیشترین میزان تولید ناخالص ملی را منتشر کرده است و اگر قرار بود که اپل یک کشور باشد، می‌توانستیم بگوییم ۱۰ درصد از تمام درآمدهای حاصل از تولید ناخالص ملی جهان در اختیار آن است و ساکنان این کشور بیشترین سطح رفاه عمومی را دارند.

ارزش مالی اپل از بسیاری از کشورهای ثروتمند اروپایی بیشتر محاسبه می‌شود که از جمله آنها می‌توان به سوئد، نروژ، لهستان، بلژیک، اتریش، دانمارک، یونان، فنلاند، پرتغال و ایرلند اشاره کرد.
همچنین گفته شده است که این شرکت از کشور ثروتمند امارات با تمام منابع طبیعی و ذخایر نفتی هم بیشتر می‌ارزد و در سال ۲۰۱۴ میلادی کشورهای عربستان و آرژانتین را هم پشت‌سر گذاشته است.
همه این اعداد و ارقامی را که خواندید در نتیجه فکر و باور بزرگ یک انسان به وجود آمده است. 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha