تماشای فیلم‌های رایگان در یوتیوب

یوتیوب سرویس تازه‌ای را برای دیدن رایگان برخی فیلم‌های سینمایی همراه با نمایش تبلیغات، معرفی کرده‌است که احتمالا خبر مهمی برای سینما دوستان باشد. از طرفی مارک زاکربرگ موسس فیس‌بوک، به مدیران خود پیشنهاد کرده از گوشی‌های اندرویدی استفاده کنند؛ برخی تحلیلگران این توصیه را در راستای نبرد تازه اپل و فیس‌بوک قلمداد کرده‌اند.

فیلم سینمایی رایگان در یوتیوب

یوتیوب حدود ۱۰۰ فیلم سینمایی را به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است. این فیلم‌ها در آینده نزدیک قرار است افزایش یابند. برای تامین کپی‌رایت این فیلم‌ها هم به‌جای فروش، هزینه از طریق آگهی‌هایی که بین فیلم‌ها پخش می‌شود تامین می‌شود. این بستر می‌تواند سبب شود فیلم‌هایی که به انتهای مرحله فروش خود رسیده‌اند برای نمایش در این پلت فرم حاضر شوند. البته شاید در آینده برخی از فیلم‌های مستقل که چندان به گیشه فکر نمی‌کنند هم در این بسترحضور پیدا کنند.

درخواست زاکربرگ از مدیرانش برای استفاده از اندروید
آنگونه که روزنامه نیویورک تایمزگزارش داده است، مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس‌بوک به مدیرانش توصیه کرده است تا به‌جای گوشی‌های آیفون از محصولات اندرویدی استفاده کنند. این نقل قول پس از آن منتشر شده است که تیم کوک مدیر عامل اپل گفته است شرکتش هرگز اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری نمی‌کند و به حریم خصوصی افراد احترام می‌گذارد. برخی می‌گویند اشاره مدیر عامل اپل به اتفاقات اخیر در فیس‌بوک برای استخراج اطلاعات شخصی کاربران در راستای اهداف تجاری بوده است.
البته بر خلاف این جو، مارک زاکربرگ از مدیرانش خواسته است به‌جای آیفون ازگوشی‌های اندرویدی استفاده کند چون سیستم عاملی با کاربران بسیار بیشتری در جهان است.

در مقابل سخنان مدیر عامل اپل در راستای حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران، برخی می‌گویند همکاری اپل با دولت چین برای حفظ این بازار و انتقال برخی سرورها به این کشور با ادعای این شرکت همخوانی ندارد. شرکت گوگل بر خلاف اپل حاضر به همکاری با دولت چین نشد و تمام سرویس‌هایش در این کشور فیلتر شد. البته به‌تازگی گزارش‌هایی منتشر شده است که می‌گوید گوگل هم در حال همکاری با دولت چین برای بازگشت به این بازار بزرگ است.

سرویس جدید اینستاگرام
اینستاگرام خصوصیت جدیدی را در اختیار قرار داده که بر اساس آن کاربران می‌توانند متوجه شوند چقدر از زمان خود را در آن صرف می‌کنند. این سرویس جدید «Your Activity» نام دارد. با این سرویس کاربران می‌توانند محدوده زمانی برای استفاده خود از اینستاگرام را مشخص کنند. فیس‌بوک هم چنین سیستمی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با این امکانات جدید کاربران می‌توانند زمان خود را در این شبکه‌های اجتماعی مدیریت کنند و اگر معتاد اینگونه شبکه‌های اجتماعی شده‌اند به دنبال بر طرف کردن این مشکل برآیند.

نیکون می‌خواهد پر فروش ترین سازنده دوربین‌های بدون آینه شود
شرکت نیکون قصد دارد به بزرگ‌ترین تولیدکننده دوربین‌های بدون آینه جهان تبدیل شود و در این مسیر لومیکس و سونی را شکست دهد. این شرکت به‌تازگی پا در این عرصه گذاشته است. مدیران نیکون فکر می‌کنند دوربین جدید نیکون سری زد می‌تواند در رده اول پر فروش‌ترین دوربین بدون آینه جهان قرار گیرد. این جایگاه هم اکنون در اختیار سونی است. دوربین سری آلفا سونی هم اکنون در این زمینه رتبه نخست را در اختیار دارد.

دوربین‌های بدون آینه چهل درصد بازار دوربین‌های جهان را در اختیار دارند اما به‌نظر می‌رسد این سهم در دو سال آینده بسیار بیشتر شود و دوربین‌های آینه‌دار به حاشیه رانده شوند.
دوربین‌های بدون آینه کوچک‌تر و سبک‌تر هستند و به دلیل نبود آینه راحت‌تر می‌توان از بسیاری از لنزهای قدیمی در آن‌ها استفاده کرد. از طرفی در این دوربین‌ها می‌توان از شاتر مکانیکی یا الکترونیکی بهره گرفت. استفاده از شاتر الکترونیکی به عکاس اجازه می‌دهد در زمان‌هایی که نیاز دارد به صورت مخفیانه عکاسی کند؛ مزیتی که در دوربین‌های آینه‌دار وجود ندارد. این عوامل در چند سال اخیر باعث شده این کلاس در بین عکاسان چه حرفه‌ای یا آماتور با استقبال مواجه شود.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha