هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا مقصدی رویایی برای ادامه تحصیلات در مقاطع تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور است و جالب اینکه هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور ایتالیا به طرز قابل توجهی پایین است که دلیل آن وجود یارانه ای است که از سوی دولت این کشور به بخش آموزش تخصیص داده شده است.

شما می توانید از خدمات آموزش عالی در سطح استاندارد در مشهورترین دانشگاه های جهان بهره مند شوید. یک ویژگی خاص در زمینه شهریه دانشگاه ها، یکسان بودن آنها برای دانشجویان ایتالیایی و دانشجویان خارجی است. مزیت دیگر این است که دانشجویان می توانند بر اساس میزان درآمد خانواده شان شهریه کمتری را بپردازند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های عمومی:
دانشگاه های دولتی ایتالیا هزینه تحصیل خود را با توجه به سطح مدرک تحصیلی و رشته تحصیلی تعیین می کنند.
میانگین هزینه شهریه:
850 تا 1000 یورو در سال است.
هزینه شهریه در دانشگاه های دولتی معتبر ایتالیا ممکن است بیش از 1000 یورو در سال باشد.
در بیشتر موسسات و دانشگاه ها، دانشجویان اروپایی از هزینه های تحصیلی پایین تری نسبت به دانشجویان غیر اروپایی بهره مند می شوند و برخی از دانشگاه های دولتی ایتالیا هزینه تحصیل را بر اساس میزان درآمد والدین دانشجویان تعیین می کنند.
در صورت اخذ بورسیه استانی کشور ایتالیا هزینه تحصیل کاملاً رایگان می‌شود و کمک هزینه تا سقف سالی 5000 یورو برای دانشجو واریز می‌گردد (این بورسیه فقط برای پذیرفته شدگان در دانشگاه های دولتی می‌باشد).

هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی ایتالیا:
دانشگاه های خصوصی ایتالیا معمولا هزینه های تحصیلی بیشتری را نسبت به دانشگاه های دولتی دریافت می کنند و اکثر آنها هزینه های یکسانی برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی اخذ می کنند.
▪️میانگین هزینه شهریه در دانشگاه های خصوصی از 6 هزار تا 20 هزار یورو در سال متغیر است. ‌


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha