آیا هیپنوتیزم واقعا اثربخش است؟

«هیپنوتراپی» یکی از انواع روشهای روان درمانی و آرام کننده برای مغز بوده که بسیار موثر و مفید است. افکار انسان همیشه پراکنده و مغز انسان، همیشه در حال فکر کردن و در نتیجه؛ در استرس و نگرانی است. روش هیپنوتراپی با کمک نفس عمیق و آرامش بدن و فکر و آموختن آن‌ چه که احساسات ما را برای مدتی کنترل می‌کند  و از افکار ما زمان زیادی می‌گیرد؛ باعث می‌شود به یک مرحله مغزی برسیم که «حالت مدیتیشن و آرامش کامل» دارد.

در این روش شخص رفته رفته یاد می‌گیرد زمانی که درهیپنوتیزم است، آگاه از زمان و مکان است و قدرت بسیار زیادی روی افکار و احساسات خود دارد. او با پیشنهادات صحیح روان درمانگر، می‌تواند مشکلاتش را رفته رفته از بین ببرد.

در هیپنوتراپی وقتی شخص در آن حالت و عوالم کاملا در آرامش است، روان درمانگر با استفاده از کلام و با روش صحبت کردن، به کلیه مشکلات فرد اشاره کرده؛ سپس پیشنهادات لازم برای تغییر رویه و فکر یا احساس را،برای فرد مطرح می‌کند.

جالب است بدانید که ناخودآگاه و ذهن ما وقتی که گرفتار مشکلات روزانه و استرس نیست،قدرت بسیار زیادی برای کمک به قسمت آگاه مغز دارد. البته باید مطمئن باشید که به هیپنوتراپیستی مراجعه می‌کنید که اجازه و تخصص کلینیکی در هیپنوتراپی دارد و تکنیک‌هایی را استفاده می‌کند که شما با آن راحت باشید.

هیپنوتراپی برای اضطراب، افسردگی، انواع وسواس‌ها، چاقی، ترس‌ها، انواع اعتیادها، مشکلات خواب و بسیاری مشکلات روانی و احساسی- اجتماعی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 در مرکز مغز تراپی به افراد یاد می‌دهند که خودشان روش‌های هیپنوتراپی را یاد بگیرند و با استفاده از نوارهای مختلف با پیشنهاداتی که تهیه کرده‌اند؛ می‌توانند خودشان روی مشکلات خود کار کنند و در عین حال با آرامش بهتر و مغزی سالم‌تر زندگی کنند.

امروز به‌عنوان یک مغز درمانگر و با بهره گیری از نقشه برداری از مغز می‌دانیم که اثر مثبت هیپنوتراپی در مغز را می‌توان دید و سلول‌های مغز با کمک هیپنوتراپی، به آرامش و ترشح هورمونهای شادی در مغز می رسند که باعث تمرکز بیشتر، اضطراب کمتر و در نتیجه مغز سالم‌تر می‌شود. همه باید از تکنیک‌های عالی برای ترمیم و بهبود احساسات و افکار و توازن مغز استفاده کنند. 

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
2 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
3 ماه پیش