دایملر صدهاهزار خودروی بنز خود را برای تعمیر فرا خواند

آندره‌آس شویر، وزیر حمل و نقل آلمان، پس از دیدار با دیتر سِچه، مدیرعامل دایملر بنز، گفت که در سطح اروپا باید ۷۷۴ هزار دستگاه خودروی گازوئیلی بنز به کارگاه‌ها بازگردانده شوند.

در کنار مدل بنز ترانسپورت Vito قرار است مدل‌های C-Klasse و خودروی صحرایی GLC نیز به کارگاه‌های بنز بازگردانده شوند. دایملر بنز گفته است با اداره فدرال امور وسائل نقلیه همکاری می‌کند و در اسرع وقت ایراد در سیستم‌های مورد نظر را رفع خواهد کرد.

اداره فدرال امور خودرو اعلام کرده است که علت فراخواندن این خودروها یک سیستم غیرمجاز خاموش کردن موتور به هنگام تصفیه‌ی گازهای زاید خروجی است. این نهاد نظارتی در حال بررسی دیگر مدل‌های خودروی بنز است.

حال دایملر بنز که تاکنون به عنوان شرکت خودروسازی ممتاز و نمونه آلمان شهرت داشته، نیز باید همانند فولکس واگن و شرکت‌های زیرمجموعه‌ی آن توضیح دهد که چرا موتورهای گازوئیلی گوناگون آن، پاکیزگی لازم منطبق با مقررات را ندارند.

این معضل دایملر بنز تا اندازه‌ای جدی بوده که مدیرعامل آن بایستی برای دومین بار با وزیر حمل و نقل آلمان دیدار کند. مسئله این پرسش بدون پاسخ بوده است که سیستم نرم‌افزاری که نصب شده است، شامل چه تعداد خودرو می‌شود.

دایملر بنز تاکنون تأکید داشته که نرم‌افزار نصب شده غیرمجاز نبوده است و قصد داشته در برابر دستور دولت آلمان در مورد فراخواندن مدل “ویتو” به دادگاه شکایت ببرد.

🚙 نگرانی کارکنان دایملر بنز

مدیرعامل دایملر بنز در آغاز به کارکنان خود اطمینان داده بود که این شرکت عاری از هر گونه حقه‌بازی است. کارکنان به این سخن او اعتماد کرده بودند.

حال وولفگانگ نیکه، رئیس شورای کارکنان بنز می‌گوید که کارکنان بنز نگران این مسئله هستند که موضوع گازهای زاید می‌تواند باعث طرح مسائل دیگر نیز بشود. در اجلاس عمومی کارکنان دایملر بنز که قرار است هفته آینده برگزار شود، کارکنان بنز انتظار دارند نگرانی‌ها رفع و به پرسش‌های آنها پاسخ قانع‌کننده داده شود.

کلاوس مولر، رئیس کانون مصرف‌کنندگان، درباره رسوایی سیستم گازهای زاید خودروها می‌گوید، نباید این گونه باشد که شرکت‌های خودروسازی تا زمانی که “عملیات کارآگاهانه” مشکلات فنی آنها را افشا نکرده‌اند، سکوت اختیار کنند.

از نظر این نماینده مصرف‌کنندگان، این رویکرد شرکت‌های خودروسازی از یک سو در میان مشتریان آنها بی‌اعتمادی ایجاد خواهد کرد و از سوی دیگر مصرف‌کنندگان نگران از دست دادن ارزش خودروهای خود هستند. او می‌گوید، دایملر بنز باید تضمین دهد که پس از نصب نرم‌افزار جدید خسارت دیگری به خودرو وارد نخواهد شد.

🚗 بیشتر بخوانید
جهان خودرو؛ لکسوس پرفروش‌ترین سواری خود را به اروپا می‌برد

پنجره خودرو که به نابینایان کمک می‌کند مناظر را 'احساس' کنند
جهان خودرو؛ عرض اندام هیوندای در بازار خودروهای لوکس
نمایش لوکس‌ترین مدل بنز در پکن
 

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش