نبود امنیت شغلی باعث مهاجرت نخبگان و متخصصان شده است

رئیس سابق بنیاد ملی نخبگان گفت: نبود حس امنیت شغلی یکی از عوامل تاثیر گذار در خروج نخبگان و متخصصان ایرانی از کشور است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

نسرین سلطان خواه گفت: بحث مهاجرت از نخبگان گسترده تر شده و صاحبان فن و تخصص و مهارت هم امکانات زیادی برای رفتن از کشور دارند و به راحتی مهاجرت می‌کنند.

رئیس سابق بنیاد ملی نخبگان گفت: برای رفع معضل خروج نخبگان و متخصصان از کشور باید حتما عوامل موجود را شناسایی کنیم، البته راهگشای حل این موضوع به شدت سخت است.

رئیس دانشکده ریاضی دانشگاه الزهرا می گوید: محیط های بیرونی غیر از دانشگاه یکی از عوامل مهاجرت است؛ محیط کسب و کار باید برای این افراد ایجاد شود و آنها امنیت شغلی داشته باشند تا در شأن خود حرفه مناسب را پیدا کنند و متناسب با آن درآمد داشته باشند.

معاون سابق علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر امنیت شغلی لازم و امنیت خاطر اجتماعی برای جلوگیری از ترس از آینده کمرنگ شده است. تبلیغات فرهنگی دشمنان از دیگر عوامل خروج نخبگان و متخصصان ایرانی از داخل کشور است که باید در این زمینه برنامه های مناسبی داشته باشیم تا سرمایه های انسانی را از دست ندهیم.

او گفت: تحصیل در دانشگاه های معتبر ایران قابل قبول در تمام کشورهای جهان است، به همین علت کشورهای دیگر با سهولت فارغ التحصیلان و نخبگان ایرانی را جذب خواهند کرد.
 
استادی دانشگاه تبدیل به حرفه تخصصی خواهد شد
وزیر علوم وضعیت آموزش مجازی در سال تحصیلی جدید را توضیح داد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش