حضوری شدن تمام ورودی های علوم پزشکی/ تعریف دوره های مهارتی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به عدم تعطیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی در دوران کرونا گفت: برای دانشجویانی که نتوانستند مهارت کامل را در دوره‌های عملی کسب کنند، دوره‌های مهارتی تعریف کردیم.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

دکتر ابوالفضل باقری فرد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت دانشگاه‌های علوم پزشکی در بازگشایی دانشگاه‌ها از فروردین ماه ۱۴۰۱ گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی هیچ گاه تعطیل نشدند اما در پیک‌های گذشته بخشی از دروس مجازی شد اما آموزش حضوری قطع نشد. از هفته جاری که برای همه دانشگاه‌ها بازگشایی صورت گرفته است، تمام گروه‌های علوم پزشکی حضوری شده‌اند.

وی افزود: پروتکل‌های بهداشتی از سوی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها اعلام شده است که به طور عمومی بر سه موضوع تزریق حداقل دو دوز واکسن کرونا، استفاده از واکسن و رعایت فاصله اجتماعی تاکید دارد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: همه گروه‌های علوم پزشکی اعم از ورودی‌های ۱۴۰۰ باید در دانشگاه به صورت حضوری باشند. پیش از این در ترم مهرماه ۱۴۰۰ برای ورودی‌های ۱۴۰۰ به دلیل مشکلات خوابگاهی برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی، برخی از دروس مجازی ارائه شد اما در عین حال محدودیت‌هایی هم برای آنها اعمال کردیم که باید یک ماه در کلاس‌های رفع اشکال حضور پیدا می‌کردند اما این ورودی‌ها نیز برای ترم دوم (بهمن) ملزم هستند در کلاس‌های حضوری باشند.

وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هر یک دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها که به هر دلیل واکسن نزده‌اند باید هر چند روز یک تست PCR منفی ارائه کنند.

باقری فرد درباره برنامه معاونت آموزشی وزارت بهداشت برای رفع اشکال دانشجویان گفت: در دانشگاه‌های علوم پزشکی بیش از یکسال است که عمده آموزش به صورت حضوری ارایه می‌شود و کسانی که باید در عرصه و محیط حضور پیدا می‌کردند آموزش خود را دیده‌اند.

وی افزود: برای افرادی که عمده آموزش خود را در دوران کرونا به صورت مجازی طی کرده‌اند دوره‌های مهارتی تعریف کرده‌ایم که دانشجویانی که نیاز به کارهای مهارتی داشتند و نتوانسته‌اند مهارت کامل و کافی را کسب کنند، اگر نیاز شد از این دوره‌ها استفاده کنند.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: در وزارت بهداشت به دلیل حضوری بودن بخش عمده آموزش مشکل چندانی وجود ندارد. چرا که عمده فراگیران ما در گروه علوم پزشکی در درمان حضور دارند از جمله دستیاران و کارورزان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حضور داشته‌اند و تعطیل نبوده‌اند.

وی گفت: برای سایر رشته‌های علوم پزشکی نیز برای کسانی که نیاز به حضور در آزمایشگاه و بیمارستان داشته‌اند، آموزش حضوری است.
 
آغاز ثبت‌نام فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد
ثبت نام پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه امیرکبیر آغاز شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش