توضیحات رئیس سازمان سنجش درباره تعویق زمان برگزاری آزمون دکتری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه این سازمان برنامه ای برای تعویق زمان برگزاری آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۱ ندارد، گفت: این آزمون در تاریخ اعلام شده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

عبدالرسول پور عباس در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه تغییری در زمان برگزاری آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اتفاق نیفتاده است، اظهار کرد: هیچ پیگیری از سوی مسئولان آموزش عالی برای تعویق این آزمون صورت نگرفته، بنابراین تغییری در تاریخ برگزاری آزمون دکتری نداریم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ۱۸۶ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شرکت کردند، تصریح کرد: اگر این تعداد از داوطلبان را بر ۳۰ استان برگزار کننده کشور تقسیم کنیم بنابراین شرکت کنندگان در هر استان عدد قابل توجهی نیست حضور آنها در حوزه های امتحانی نگران کننده باشد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۱ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با رعایت تمامی پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا در حوزه های امتحانی برگزار خواهد شد و جای نگرانی برای داوطلبان وجود ندارد.

دکتر پورعباس اظهار کرد: در حال حاضر مسیر برگزاری آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۱ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دنبال می شود بخش عمده ای از کارها نیز انجام شده و حوزه های برگزاری آزمون نیز فعال هستند. بنابراین مشکل خاصی برای برگزاری این آزمون نداریم و خوشبختانه پروتکل های بهداشتی نیز در چارچوب قابل قبول رعایت می شوند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد:  تا دو هفته آینده که آزمون دکتری برگزار می‌شود، شرایط کرونا به شدت تحت تاثیر گذر زمان است، بنابراین از امروز نمی توان گفت تا دو هفته آینده وارد پیک کرونا می‌شویم.

 آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱، روز جمعه مورخ ششم اسفند ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
 
کلاس‌های عملی دانشگاه‌ها و امتحانات پایان‌ترم قطعاً حضوری است
حضور فیزیکی اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها الزامی است/ آموزش دانشجویان تحصیلات تکمیلی حضوری باشد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش