داوطلبان دارای وسایل پیشرفته در زمان برگزاری کنکور متقلب هستند

به گزارش ویکی گرام، رئیس سازمان سنجش گفت: سازمان سنجش با داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ وسایل پیشرفته همراه داشته اند، برخورد خواهد کرد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

عبدالرسول پورعباس گفت: کنکور ۳ سال اخیر دارای شبهاتی است که برخی از مرتکبین آن‌ها به عنوان متقلب واقعی شناخته شده اند.

علت شبهات داوطلبان کنکور‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ این است که رتبه قبولی داوطلبان به نسبت معدل دوره دبیرستانشان مورد قبول سازمان سنجش واقع نشده است و در تناسب با یکدیگر قرار ندارند.  

او گفت: طیف وسیعی از افراد شبهه دار کنکور سراسری متقلب نبوده اند؛ بلکه افراد دیگری آن‌ها را متهم به این کار کرده اند. برای مثال طبق اظهار نظر برخی‌ رتبه بالای داوطلبان کنکوری به علت تقلب بوده؛ چرا که معدل دوران دبیرستانشان کم بوده است.

پیشتر رئیس سازمان سنجش گفته بود که مردم به هیچ عنوان نباید نسبت به این موضوع نگرانی داشته و باید مطمئن باشند که رسیدگی‌ها کاملا دقیق و موشکافانه خواهند بود. این پرونده‌ها عمدتاً در کنکور سراسری رشته پزشکی بوده اند؛ اما گزارش‌ها در همه رشته‌ها وجود داشته است.

او گفت: حراست سازمان سنجش هم نسبت به شبهات کنکور ۳ سال گذشته نامه درج کرده است که بعد از بررسی‌های ما این موضوع لغو شده و این موارد تبرئه شده اند. داوطلبانی که وسایل پیشرفته مانند هندزفری، عینک دوربین دار، ساعت‌های هوشمند و ... دارند یا در شبکه‌های اینترنتی تقلب پول رد و بدل کرده اند، متقلب هستند و سازمان سنجش با آن‌ها برخورد خواهد کرد؛ اما دیگر افراد که بر اساس حدس و گمان یا گزارش‌های شهری شناسایی شده اند را تبرئه کرده ایم.
 
آموزش دانشجویان تمام مقاطع حضوری شد
کنکور از ۱۴۰۳ هوشمند و ماهی یک بار برگزار می شود

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش