تدوین نظام موضوعات پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد

رئیس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی بر اهمیت مسأله محور بودن امر پژوهش و لزوم شکل‌گیری نظام موضوعات پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی تأکید کرد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه «بررسی شیوه نگارش نظام موضوعات پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی رشته‌های هنر، معماری و شهرسازی» به منظور تدوین نظام موضوعات پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با حضور دکتر مجید شمس رئیس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر، دکتر فاطمه حمیدی فر مدیرکل پژوهش معاونت علوم انسانی و هنر، دکتر میثم چگین معاون مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر، دکتر ولی الله شالی مدیر دفتر گروه هنر و تعدادی از نمایندگان اعضای هیأت‌علمی دانشگاه آزاد برگزار شد.

دکتر مجید شمس رئیس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر با تأکید بر افزایش کیفیت در آموزش و پژوهش گفت: وجود ۲۵ هزار عضو هیأت علمی تمام وقت در دانشگاه آزاد اسلامی، بیانگر نقش این دانشگاه در آموزش عالی کشور است. اعضای هیأت علمی، سرمایه های انسانی دانشگاه ها و کشور هستند که موجب کاهش خروج جوانان، سرمایه های ملی و ارز از کشور می شود.

وی به دستاوردهای مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، اشاره و تصریح کرد: بازنگری و به روزرسانی سرفصل‌های درسی، راه‌اندازی سامانه های آموزشیار و پژوهشیار به منظور یکپارچه‌سازی مدیریت آموزش و پژوهش، فراهم کردن امکان برگزاری جلسات پیش دفاع و دفاع متمرکز و ... از جمله این دستاوردهاست.

رئیس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی بر اهمیت مسأله محور بودن امر پژوهش و لزوم شکل‌گیری نظام موضوعات پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی تأکید کرد.

وی افزود: با توجه به زمان و انرژی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی صرف انجام پژوهش‌های دانشگاهی می‌کنند، بهتر است که این پژوهش‌ها از ابتدا در جهت حل نیازها و مسائل به روز جامعه و مشکلات کشور هدایت شوند تا در امر تولید دانش و دستیابی به اهداف کاربردی‌تر بتوان از نتایج این پژوهش‌ها بهره برد.

دکتر فاطمه حمیدی فر مدیرکل پژوهش معاونت علوم انسانی و هنر اسناد بالا دستی کشور را مرجع تغییر و تحول در دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: باید با مرجعیت این اسناد، دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاهی سرآمد و پاسخگو در راستای تمدن نوین اسلامی تبدیل شود.

حمیدی فر افزود: پایه‌های اصلی تفکر تعالی یعنی حکمی‌سازی، بومی‌سازی و بروزرسانی از سوی معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی تبیین شد و در تمامی فرایندهای سیاست‌گذاری، تدوین و بازنگری برنامه‌های درسی، تأسیس رشته‌های جدید و ... مورد توجه قرار گرفته است.

در ادامه این نشست اعضای هیأت علمی در خصوص بررسی فرصت ها و محدودیت‌ها در نگارش نظام موضوعات پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی رشته‌های هنر، معماری و شهرسازی به بحث، تبادل نظر و ارائه راهکارهای اجرایی پرداختند.
 
تاریخ برگزاری دو آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد
وزیر علوم خواستار افزایش فرصت مطالعاتی داخل و خارج شد

سلف‌ها در دانشگاه‌ها فعال هستند/ نرخ غذای دانشجویی در ترم بهمن تغییر نمی‌کند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش