3 نکته عالی برای تحصیل رایگان در اسپانیا

اسپانیا با داشتن 76 دانشگاه، گزینه های آموزشی زیادی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. همچنین دارای آب و هوای زیبا و غذاهای لذیذ است که آن را به مکانی دوست داشتنی برای زندگی تبدیل کرده است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اسپانیا نیز نسبتاً ارزان است، به این معنی که هنگام تحصیل در اینجا لازم نیست نگران هزینه ها باشید. با دانشگاه های زیادی که بورسیه ارائه می دهند، ممکن است بتوانید تحصیلات خود را به صورت رایگان در اسپانیا به پایان برسانید - فقط با دنبال کردن این مراحل:

1. یک برنامه عالی دریافت کنید
از آنجایی که فرآیندهای درخواست بسته به کشور شما متفاوت است، باید اسناد خود را فورا ارسال کنید.

برای مثال، دانشجویان اروپایی باید درخواست خود را از طریق دانشگاه ملی اسپانیا برای آموزش از راه دور که در ماه آوریل افتتاح می شود، بگذرانند. پس از ارسال ریز نمرات دانشگاه و مدرک هویت، متقاضی گواهی نامه دسترسی را - که باید به دانشگاه ارائه کند - در مدت 3 تا 4 ماه دریافت می کند.

از سوی دیگر، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید از طریق سفارت اسپانیا در کشورهای خود به دنبال شناسایی مدارک خود باشند. پس از دریافت اعتبار داوطلبانه، دانشجو باید درخواست دهد و در آزمون ورودی (Selectividad) شرکت کند تا در دانشگاه انتخابی خود پذیرفته شود. به دلیل این چندین مرحله، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید درخواست های خود را جلوتر از متقاضیان اتحادیه اروپا ارسال کنند.

2. بورسیه تحصیلی در اسپانیا دریافت کنید
اگرچه دانشگاه های اسپانیا نسبت به سایر موسسات اروپایی ارزان تر هستند، اما ممکن است با درخواست بورسیه تحصیلی در اسپانیا به صورت رایگان فرصت تحصیل داشته باشید. این هزینه ها اغلب توسط خود دانشگاه ها و همچنین سایر خیرین و سازمان ها تامین می شود. در حالی که اکثر آنها فقط تخفیف های جزئی شهریه اعطا می کنند، برخی کمک ها می توانند کل مبلغ سال را پوشش دهند.

3. در دانشگاه های مقرون به صرفه اسپانیا تحصیل کنید
تحصیل در اسپانیا به طرز باورنکردنی ارزان است. در صورت پذیرش در یک دانشگاه دولتی، تنها باید 680 تا 1280 یورو (833 تا 1569 دلار) در سال بپردازید. به عنوان مثال، در دانشگاه گرانادا، تنها باید 821 (1005 دلار) یورو در سال بپردازید.
 
شرایط لازم برای تحصیل در اسپانیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی
3 نکته عالی برای تحصیل رایگان در اسپانیا
تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا به صورت رایگان
با درخواست هر یک از این بورسیه ها در اسپانیا به صورت رایگان تحصیل کنید:

دانشگاه CEU سن پابلو
Universidad CEU San Pablo یک موسسه آموزشی خصوصی واقع در مادرید، اسپانیا است. قبلاً کالج دانشگاه Complutense مادرید بود و در سال 1993 به یک موسسه خودمختار تبدیل شد.

از طریق بنیاد CEU San Pablo، دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند با درخواست بورسیه هایی مانند برنامه شایستگی CEU به صورت رایگان در اسپانیا تحصیل کنند. این یک بورسیه 100٪ ارائه می دهد که هر سال به طور خودکار تمدید می شود، مشروط بر اینکه دانش آموز نمره لازم را کسب کرده باشد.

دانشگاه اروپایی مادرید
دانشگاه اروپایی مادرید در سال 1995 تاسیس شد. این موسسه خصوصی و انتفاعی مستقر در مادرید، خانه بیش از 16000 دانشجو است.

چندین کمک هزینه و بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی در UEM وجود دارد. یکی بورسیه UEM است که برای دانشجویان جدید با نمره متوسط/بالاتر از میانگین آزاد است. توجه زیادی به وضعیت مالی متقاضی می شود.

دانشگاه نبریجا
دانشگاه نبریجا یک دانشگاه خصوصی است که در مادرید، اسپانیا واقع شده است. این نام از آنتونیو د نبریجا گرفته شده است که تأثیرگذارترین دانشگاه در زمان خود محسوب می‌شود.

برای دانشجویان سال دوم که در کلاس های Honors ثبت نام کرده اند، دانشگاه بورسیه افتخاری درجه یک ارائه می دهد. این 100% شهریه سالانه را پوشش می دهد و هر ساله تمدید می شود و دانشجویان بین المللی را قادر می سازد در اسپانیا به صورت رایگان تحصیل کنند. الزامات درخواست شامل فرم درخواست تکمیل شده، سوابق تحصیلی و کارنامه می باشد.

دانشگاه IE
دانشگاه IE یک موسسه آموزشی خصوصی با پردیس‌هایی در مادرید، سگویا و کاستیل و لئون است. این دانشگاه که در سال 1997 تأسیس شد، دوره هایی را به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی ارائه می دهد.

دانشگاه IE به عنوان یکی از موسساتی که چندین برنامه بورسیه را به دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارائه می دهد برجسته است. لیست شامل:

برنامه بورسیه تحصیلی IE-Parents Young Talented Leaders، که برای دانشجویان ممتاز دانشگاهی آزاد است. این هزینه شهریه، هزینه های زندگی و سایر هزینه های آموزشی را پوشش می دهد.
جایزه پیشرفت تحصیلی عالی IE که به متقاضیان با پیشرفت تحصیلی بالا نیز داده می شود. باز هم 100% شهریه را پوشش می دهد.
بورسیه IE-United World Colleges، که برای 2 دانش آموزی است که عملکرد تحصیلی استثنایی دارند.

Universidad Europea del Atlántico
دانشگاه اروپایی آتلانتیک یک موسسه خصوصی مستقر در سانتاندر، کانتابریا است. این دانشگاه کوچک که در سال 2014 افتتاح شد، 8 مدرک دانشگاهی ارائه می دهد.

همچنین برنامه های بورسیه متنوعی از جمله بورسیه های شایستگی و تعالی علمی را ارائه می دهد. این برای همه دانشجویانی که دارای سوابق تحصیلی عالی هستند آزاد است که یکی از الزامات درخواست است. دریافت این بورسیه های شایستگی باعث می شود که دانشجویان بین المللی به صورت رایگان در اسپانیا تحصیل کنند زیرا 100٪ مبلغ شهریه را پوشش می دهد و ممکن است تا زمانی که دانش آموز برنامه خود را کامل کند به طور خودکار تمدید شود.

همچنین برنامه بورسیه همکاری وجود دارد که دارای 20 اسلات منحصر به فرد برای دانشجویان کارشناسی مهندسی کامپیوتر است. معافیت کامل شهریه هر ساله با تمدید مشروط به عملکرد دانش آموز ارائه می شود.

برای درخواست، دانشجو باید فرم درخواست تکمیل شده، فتوکپی پاسپورت معتبر و کپی سوابق تحصیلی خود را ارسال کند.

دانشگاه لویولا
دانشگاه لویولا یک موسسه یسوعی با پردیس هایی در سویا و کوردوبا است.

این جایزه برای تعالی تحصیلی را ارائه می دهد که به طور خودکار به ازای هر 12 دانش آموز واجد شرایط 1 کمک هزینه می دهد. متقاضیان جدیدی که نمره 9/10 را در Selectiva کسب کرده اند، واجد شرایط دریافت این جایزه هستند. این کمک هزینه شهریه 60 ECTS (تک مدرک) و 75 ECTS (دو مدرک) را پوشش می دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا به صورت رایگان
در این دانشگاه ها می توانید مدرک کارشناسی ارشد خود را در اسپانیا به صورت رایگان به پایان برسانید.

دانشگاه دوستو
دانشگاه دئوستو یک موسسه آموزشی مشهور با پردیس‌هایی در سن سباستین و بیلبائو است. این دانشگاه در سال 1886 توسط انجمن یسوعیان تأسیس شد و قدیمی‌ترین دانشگاه خصوصی در اسپانیا است.

دانشگاه Deusto برای دانشجویانی که مایل به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی کامپیوتر هستند، بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. در حالی که توسط دانشگاه ارائه می شود، توسط چندین نهاد تجاری تامین مالی می شود. برای درخواست، دانشجو باید سوابق دانشجویی خود در مقطع کارشناسی، رزومه تحصیلی و یک نامه 1000 کلمه ای همراه با انگیزه ارسال کند.

دانشگاه IE
در حالی که بسیاری از برنامه های بورسیه تحصیلی توسط دانشگاه IE اعطا می شود، تنها تعداد کمی از آنها مبلغ شهریه کامل را پوشش می دهند. یکی از این کمک هزینه ها بورسیه IE است که برای همه داوطلبان بدون در نظر گرفتن مدرک آزاد است. دانشجویان بین المللی با دریافت این بورسیه های IE می توانند کارشناسی ارشد خود را به صورت رایگان مطالعه کنند. این به دانش‌آموزانی داده می‌شود که نیاز مالی نشان می‌دهند، اما از طریق امتحانات دانشگاه و عملکردشان ظرفیت ثابتی دارند. بسته به مشخصات شما، ممکن است معافیت کامل برای شهریه خود دریافت کنید.

یکی دیگر از پیشنهادات موجود، بورسیه تحصیلی MBA IE-Forte است که برای همه دانشجویانی که در برنامه های MBA ثبت نام کرده اند آزاد است. متقاضی، که باید مهارت های رهبری و تعهد به حمایت از زنان در جامعه خود را نشان دهد، ممکن است تا 25000 یورو بازپرداخت شهریه دریافت کند.

همچنین برنامه بورس تحصیلی رهبران با استعداد جوان IE-Kistefos وجود دارد. برنامه آفریقا دارای 6 جایگاه برای دانشجویان لیبریایی، اتیوپیایی و آفریقای جنوبی است. همچنین دارای یک برنامه نروژی است که دارای 5 اسلات در دسترس است. متقاضیان هر دو گروه برای واجد شرایط بودن باید مدیریت، تجزیه و تحلیل تجاری، روابط بین‌الملل یا توسعه بین‌المللی را مطالعه کنند. این هزینه شهریه و خوابگاه را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی کامل نیز برای LL.M در دسترس است. دانشجویان تحت برنامه بورسیه تحصیلی IE-Jose Maria Cervello.

تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا به صورت رایگان
دکتری خود را تمام کنید. در اسپانیا به صورت رایگان با ثبت نام در این موسسات:

دانشگاه دوستو
دانشگاه Deusto نیز تعداد انگشت شماری از کمک هزینه های دکترا را ارائه می دهد که یکی از آنها INPhINIT Retaining Ph.D است. بورس تحصیلی. برای همه دانشجویان دکترا که مایل به ادامه تحصیل در اسپانیا یا پرتغال هستند، حداکثر مدت زمان 3 سال را پوشش می دهد. این بورسیه به 30 متقاضی موفق اعطا می شود.

یکی دیگر از راه های تحصیل رایگان در اسپانیا، برنامه کمک هزینه های آموزشی تحقیقاتی است که به 13 دانشجوی دوره پیش دکتری ارائه می شود. پذیرش به دانشجویانی متمایل است که پایان نامه ای با توافق نامه های بین المللی ذکر/همکاری دارند و آنهایی که دارای قرارداد مشارکت مشارکتی هستند.

دانشگاه لویولا
این دانشگاه  بورسیه تحصیلی دکتری برای دانشجویان بین المللی، از جمله بورسیه تحصیلی La Caixa، که دارای 65 جایگاه برای دانشجویان اروپایی، 48 جایگاه برای متقاضیان آمریکای شمالی، و 7 فرصت برای ثبت نام کنندگان آسیا و اقیانوسیه است.

امیدوارم این مقاله در مورد نحوه تحصیل رایگان در اسپانیا مفید بوده باشد. اگر علاقه مند هستید، از صفحه بورس های تحصیلی  ویکی گرام نیز دیدن کنید!
 
چگونه می توان برای پذیرش در دانشگاه اسپانیا اقدام کرد؟
کارآمدترین دوره های تحصیلی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش