الزامات گروه آیلتس برای 7 دانشگاه برتر در چین

تا همین چندی پیش، چین بزرگ ترین تولید کننده در دنیا بود – کارخانه‌ای غول‌پیکر که می‌توانست تقریباً هر چیزی را و با کمترین قیمت ممکن بسازند. این شهرت بحث‌برانگیز گذشته اخیر اکنون با تصویری بسیار دوستانه‌تر جایگزین شده است - چین اکنون به عنوان کشوری با تنوع فرهنگی دیده می‌شود که فرصت‌های عالی آموزش عالی را ارائه می‌دهد.

سالانه هزاران نفر از سراسر جهان برای ادامه تحصیل به چین می آیند. در ادامه، ما می‌خواهیم به الزامات سطح آیلتس برخی از محبوب‌ترین دانشگاه‌ها و مدارس بین‌المللی چین نگاه کنیم.

1. دانشگاه فودان
سطح آیلتس برای دانشجویان مقطع کارشناسی: 6.5
سطح آیلتس برای دانشجویان کارشناسی ارشد: 7.0
این دانشگاه معتبر در مرکز شهر شانگهای در سال 1905 توسط استاد مشهور Ma Xiangbo تاسیس شد. امروزه یکی از محبوب ترین و در عین حال منتخب ترین ارائه دهندگان آموزش عالی در چین است. دانشگاه فودان اکنون بیش از 30000 دانشجوی تمام وقت دارد.

جامعه بین المللی در فودان در مجموع بیش از 1700 دانشجو دارد، اما قرار است این تعداد در سال های آینده افزایش یابد. این دانشگاه دارای بیش از شصت بخش مختلف است که در هفده مدرسه سازماندهی شده است.

آنها بیش از 70 برنامه کارشناسی و حدود دویست برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. فودان با بیش از ده بیمارستان دانشگاهی در شانگهای بزرگ، یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل پزشکی در چین است. اگر برای مطالعه به آنجا می‌روید، از برج‌های دوقلوی باشکوه Guanghua در مرکز پردیس Handan دیدن کنید. آنها بیش از 140 متر ارتفاع دارند. همانطور که می بینید، این دانشگاه در چین مستلزم داشتن حداقل نمره 6.5 یا 7.0 آیلتس بسته به برنامه شما است.

 2. دانشگاه مطالعات بین المللی سیچوان
سطح آیلتس برای دانشجویان مقطع کارشناسی: 7.0
گروه آیلتس برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی: بدون برنامه تحصیلات تکمیلی
دانشگاه مطالعات بین المللی سیچوان (SISU) یک دانشگاه تمام وقت در مقطع کارشناسی در منطقه Shapingba، چونگ کینگ - چهارمین شهر بزرگ چین است. تمرکز اصلی آکادمیک آن بر روی زبان‌های خارجی - انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و غیره است. بنابراین SISU به عنوان مرکز دیپلمات‌های ارشد چین در نظر گرفته می‌شود.

اگر برای تحصیل به آنجا بروید، با فرزندان نخبگان دولتی و سیاسی چین رقابت خواهید کرد. این یکی از بهترین مکان‌ها در کشور برای تحصیل در زبان‌های خارجی، تجارت خارجی، دیپلماسی و روابط بین‌الملل است.

این دانشگاه هیچ برنامه کارشناسی ارشد ارائه نمی دهد، که کمی عجیب است. آغاز SISU را می توان در دهه 1950 دنبال کرد، زمانی که به عنوان مرکز آموزشی برای زبان های خارجی ارتش روسیه در چین افتتاح شد.

3. دانشگاه تجارت بین الملل و اقتصاد
سطح آیلتس برای دانشجویان مقطع کارشناسی: 6.0
سطح آیلتس برای دانشجویان کارشناسی ارشد: 6.0
بعدی در لیست دانشگاه های چین که نیاز به مدرک آیلتس دارند، دانشگاه تجارت بین المللی و اقتصاد (UIBE) است. این دانشگاه در سال 1951 با تمرکز اصلی دانشگاهی خود در زمینه های حقوق، ادبیات و اقتصاد تأسیس شد. اکنون UIBE دارای پانزده مدرسه مختلف از جمله یک دانشکده تحصیلات تکمیلی است.

برخی از محبوب ترین دپارتمان های UIBE، دپارتمان تربیت بدنی و دپارتمان فرهنگ و هنر هستند. دانشگاه در حال حاضر بیش از 1400 رشته مختلف در مقطع کارشناسی و بیش از 870 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

بسیاری از این دوره ها به عنوان بخشی از نمونه کارها دانشجویان بین المللی دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این تنوع بی سابقه دانشگاهی با صد دوره دکتری که دانشگاه نیز ارائه می دهد به خوبی تکمیل می شود.
 
28 دانشگاه چینی بدون هزینه درخواست برای بورس تحصیلی
الزامات-گروه-آیلتس-برای-7-دانشگاه-برتر-در-چین
4. دانشگاه علم و صنعت چین شرقی
سطح آیلتس برای دانشجویان مقطع کارشناسی: 6.0
سطح آیلتس برای دانشجویان کارشناسی ارشد: 6.0
دانشگاه علم و صنعت شرق چین (ECUST) در شهر در حال رشد شانگهای - قلب تجاری، اقتصادی و مالی چین واقع شده است. از زمان تأسیس آن در سال 1956، ECUST به دوستانه ترین دانشگاه بین المللی چین تبدیل شده است.

یک واقعیت جالب در مورد دانشگاه علم و صنعت شرق چین این است که این دانشگاه اولین دانشگاه در این کشور است که برنامه لیسانس مهندسی شیمی را ارائه می دهد. تا به امروز، ECUST در میان 13 دانشگاه برتر مهندسی چین قرار دارد. برنامه های کارشناسی ارشد و لیسانس زیادی در رشته مهندسی وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شود و حداقل شرایط آیلتس کاملاً قابل دستیابی است.

5. دانشگاه کشاورزی چین
سطح آیلتس برای دانشجویان مقطع کارشناسی: 7.0
سطح آیلتس برای دانشجویان کارشناسی ارشد: 7.0
چین پرجمعیت ترین کشور جهان است. به این ترتیب، دائماً نیاز به توسعه استراتژی‌های نوآورانه رشد محصول و فناوری‌های کشاورزی دارد تا بتواند جمعیت در حال رشد خود را تغذیه کند. یکی از دانشگاه هایی که وظیفه جلوگیری از کمبود را بر عهده دارد، دانشگاه کشاورزی چین است که شهرت جهانی دارد.

این دانشگاه در سال 1905 تأسیس شد و در حال حاضر بیش از 12500 دانشجو در مقطع کارشناسی و بیش از 4500 دانشجوی کارشناسی ارشد دارد. از نظر الزامات سطح آیلتس، این دانشگاه در چین یکی از انتخابی ترین دانشگاه های کشور به نظر می رسد.

6. دانشگاه پکن
سطح آیلتس برای دانشجویان مقطع کارشناسی: 7.0
سطح آیلتس برای دانشجویان کارشناسی ارشد: 7.0
دانشگاه پکن که در پکن پایتخت چین قرار دارد، دومین دانشگاه برتر چین است. آخرین تحقیقات نشان می دهد که این دانشگاه در سال جاری سی امین دانشگاه برتر جهان نیز می باشد. دانشگاه پکن یکی از بزرگترین جوامع دانشجویان بین المللی در چین را دارد.

این دانشگاه که در سال 1898 به عنوان دانشگاه امپراتوری پکن تأسیس شد، قدیمی ترین ارائه دهنده آموزش عالی در کشور است. کالج شیمی و مهندسی مولکولی این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. با این حال، داوطلبان ملزم به ارائه بالاترین نمره ممکن آیلتس 7 از 7 هستند.

7. دانشگاه پست و مخابرات پکن
سطح آیلتس برای دانشجویان مقطع کارشناسی: 6.0
سطح آیلتس برای دانشجویان کارشناسی ارشد: 6.5
دانشگاه پست و مخابرات پکن (BUPT) در سال 1955 تأسیس شد. اکنون این دانشگاه به چهارده مدرسه مختلف تبدیل شده است. این دانشگاه در چین از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهد که گروه‌های آیلتس خاصی را برای شرکت در برنامه خود داشته باشند. محبوب ترین آنها دانشکده مهندسی اطلاعات و ارتباطات و دانشکده مهندسی نرم افزار هستند. BUPT در حال حاضر بیش از 20000 دانشجوی تمام وقت دارد. آنها می توانند از بین بیش از 30 برنامه کارشناسی و 9 برنامه تحصیلات تکمیلی انتخاب کنند. برخی از این برنامه ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

نتیجه
آینده سیستم آموزش عالی چین بیش از حد خوش بینانه است زیرا این کشور وسیع و دارای تنوع فرهنگی پتانسیل تبدیل شدن به جذاب ترین مقصد آسیا برای دانشجویان بین المللی را دارد. با در نظر گرفتن این هدف، دانشگاه های آن به طور مداوم در حال گسترش مجموعه برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی خود هستند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند.
 
روند درخواست و نحوه اخذ ویزای دانشجویی چین
لیست ایمیل اساتید و دانشگاه های چین برای بورس های تحصیلی 

بهترین دانشگاه های چین برای دانشجویان بین المللی/ شهریه ها

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش