الزامات گروه آیلتس برای برترین دانشگاه های کره جنوبی

مردم کره جنوبی تحصیلات عالی خود را بسیار جدی می گیرند و از این رو کیفیت آموزشی موسسات دانشگاهی این کشور استثنایی است. 31 دانشگاه از مجموع دانشگاه های آن در رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی تایمز رتبه بندی شده اند. شهرهای بسیار مدرن آن به همراه ریشه های عمیق آنها در میراث فرهنگی آن به دانشجویان بستری عالی برای یادگیری و پیشرفت در زمینه های مربوطه خود می دهد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

برای تحصیل در هر یک از دانشگاه های کره جنوبی، یک دانشجوی بین المللی نیاز به شرکت در آزمون استاندارد زبان انگلیسی دارد. اکثر این دانشگاه ها نمرات TEPS، TOEFL و IELTS را در نظر می گیرند.

در این مقاله، ما بر روی الزامات باند آیلتس برای برخی از بهترین دانشگاه‌های کشور تمرکز می‌کنیم. نمرات باند آیلتس سطوح توانایی زبان انگلیسی را در مقیاس 1-9 نشان می دهد که 1 غیر کاربر و 9 کاربر متخصص است. نمرات مورد نیاز برای این دانشگاه ها چیزی بین 5 تا 7 است.

1. دانشگاه ملی سئول
نمره آیلتس مورد نیاز - 5.5 یا بالاتر.
دانشگاه ملی سئول یا SNU یکی از معتبرترین دانشگاه های کره جنوبی است. SNU یک دانشگاه ملی تحقیقاتی است که در سال 1946 با 3 پردیس خود در Gwanak، Pyeongchang و Daechangno تأسیس شد. این 16 کالج مختلف، 1 مدرسه تحصیلات تکمیلی و 9 مدرسه حرفه ای برای بیش از 28000 دانش آموز از سراسر جهان اداره می کند.

در حال حاضر، این دانشگاه تفاهم نامه هایی با بیش از 700 موسسه دانشگاهی در 40 کشور جهان برای ارائه بهترین آموزش ممکن و ارائه به دانشجویان خود دارد. تامسون رویترز نیز آن را در رتبه سی و یکمین دانشگاه نوآور جهان قرار داد.

برخی از فارغ التحصیلان برجسته SNU عبارتند از بان کی مون، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد، مدیر عامل سامسونگ الکترونیکس، کوون اوهیون، و رئیس سابق دادگاه کیفری بین المللی سونگ سانگ هیون.

دانشجویان بین المللی متقاضی SNU باید نمرات TOEFL، TEPS یا IELTS خود را ارسال کنند تا واجد شرایط دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد شوند. این دانشگاه در کره جنوبی دانشجویان را ملزم به داشتن حداقل نمره آیلتس 5.5 یا بالاتر می کند.

2. دانشگاه کره
نمره آیلتس مورد نیاز - 5.5 یا بالاتر.
دانشگاه کره یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در پایتخت، سئول واقع شده است. این دانشگاه که در سال 1905 تأسیس شد، برای سه سال متوالی به عنوان بهترین دانشگاه خصوصی در کشور شناخته شد. این دانشگاه با داشتن بیش از 29000 دانشجو در 19 مدرسه تحصیلات تکمیلی خود با مجموع 81 دپارتمان، بیشتر به دلیل دوره های آموزش عالی خود شناخته شده است.

کالج حقوق آن به عنوان بهترین دانشکده حقوق در کشور در نظر گرفته می شود. از فارغ التحصیلان برجسته این موسسه می توان به دهمین رئیس جمهور جمهوری کره جنوبی، لی میونگ باک اشاره کرد.

دانشگاه کره محیطی بسیار مهمان نواز برای دانشجویان بین المللی خود دارد. در هر مقطع زمانی، بیش از 1000 دانشجوی بین المللی از نقاط مختلف جهان وجود دارد که بخشی از کل بدنه دانشجویی آن را تشکیل می دهند.

دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر انگلیسی زبان باید هر یک از نمرات تافل، آیلتس یا TEPS خود را ارسال کنند. متقاضیانی که دوره تحصیلی خود را در یک کشور انگلیسی زبان به پایان رسانده اند از این آزمون های مهارت زبان انگلیسی معاف هستند.
 
راهنمای دریافت بورسیه های دولتی کره برای دانشجویان بین المللی
الزامات-گروه-آیلتس-برای-برترین-دانشگاه-های-کره-جنوبی
3. دانشگاه یونسی
نمره آیلتس مورد نیاز - 6.5 یا بالاتر.
دانشگاه یونسی دومین دانشگاه قدیمی در این فهرست است و تاریخچه آن به سال 1885 برمی گردد. این دانشگاه بر اساس اصول مسیحیت توسط مبلغان مسیحی پروتستان آمریکایی تأسیس شد. همچنین بخشی از دانشگاه های SKY، سه دانشگاه برتر کره جنوبی، دو دانشگاه دیگر، دانشگاه ملی سئول و دانشگاه کره هستند.

این دانشگاه بیش از 30000 دانشجو دارد که در 19 مدرسه کارشناسی و 16 مدرسه کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. برای حضور در این دانشگاه در کره باید حداقل نمره آیلتس 6.5 داشته باشید. این مدرسه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS رتبه 24 را در سیاست گذاری و مدیریت اجتماعی کسب کرد.

مدرسه تابستانی بین المللی Yonsei که در سال 1985 شروع به کار کرد، بیش از 1300 دانشجوی بین المللی را از 30 کشور مختلف به پردیس خود در سئول می آورد. متقاضیان بین المللی که مایل به تحصیل در Yonsei هستند، باید نمرات آیلتس یا تافل خود را به عنوان مدرکی دال بر مهارت انگلیسی خود ارائه دهند.

4. دانشگاه هانیانگ
نمرات آیلتس مورد نیاز - 6.5 یا بالاتر.
دانشگاه هانیانگ به عنوان یک کالج مهندسی در سال 1939 در زمان اشغال کره جنوبی توسط ژاپن تاسیس شد. این دانشگاه به دلیل داشتن مجموعه متنوعی از دانشجویان از سراسر جهان شناخته شده است. هر سال بیش از 3000 دانشجوی بین المللی را در دوره های خود ثبت نام می کند.

دارای دو پردیس; هر کدام یکی در سئول و انسان، با 60 بخش در 15 کالج مختلف. دانشگاه هانیانگ با چنین مجموعه متنوعی از دانشجویان، به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزشی در کشور، به ویژه در زمینه مهندسی و تحقیقات مرتبط، نام خود را به دست آورده است.

متقاضیان بین المللی ملزم به ارائه نمرات آیلتس، تافل یا TOEIC خود به عنوان مدرک مهارت انگلیسی در هنگام درخواست پذیرش هستند.

5. دانشگاه سونگ کیون کوان (SKKU)
نمره آیلتس مورد نیاز - 6.5 یا بالاتر.
ریشه Sungkyunkwan از سلسله Joseon، که یک پادشاهی کره ای برای بیش از پنج قرن بود، سرچشمه می گیرد. این موسسه به عنوان برترین موسسه دانشگاهی کشور در سال 1398 تاسیس شد و اولین کتابخانه کشور را نیز در اختیار داشت.

امروزه، SKKU دوره هایی را با همکاری MIT، UC Berkeley و دانشگاه ایندیانا ارائه می دهد. این دانشگاه در کره جنوبی دانشجویان را ملزم به داشتن حداقل نمره آیلتس 6.5 می کند. این دانشگاه دارای بیش از 25000 دانشجو و حدود 1500 دانشکده دانشگاهی است که در زمینه های مختلف تسلط دارند. این دانشگاه به تحقیق در توسعه اهمیت زیادی می دهد و روابط نزدیکی با سامسونگ و هیوندای دارد.

دانشجویان بین المللی متقاضی SKKU باید نمرات تافل یا آیلتس خود را ارسال کنند. دانشجویان با ملیت هایی که از انگلیسی به عنوان زبان رسمی استفاده می کنند فقط باید گواهی پایان دوره دبیرستان خود را ارائه دهند.

6. POSTECH
نمره مورد نیاز آیلتس - 6.0 یا بالاتر.
دانشگاه علم و صنعت پوهانگ که معمولاً به اختصار POSTECH نامیده می شود، یکی دیگر از دانشگاه های تحقیقاتی خصوصی است که در پوهانگ واقع شده است. توسط POSCO با هدف ارائه آموزش پیشرفته به مهندسان جوان در دهه 80 تاسیس شد. POSTECH از زمان آغاز به کار خود موقعیت مشخصی را برای خود به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در جهان ایجاد کرده است. در رتبه بندی 100 دانشگاه جوان زیر 50 سال توسط Times Higher Education رتبه اول را کسب کرد.

POSTECH برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در 22 بخش به 3500 دانشجو ارائه می دهد. این دانشگاه دارای پذیرش دانشجویی پایینی است که آن را به یکی از رقابتی ترین دانشگاه ها برای ورود به این لیست تبدیل می کند. پردیس 400 هکتاری آن بر اساس فناوری هوشمند با امکانات شبانه روزی دانشجویان، سالن بدنسازی و مجتمع های ورزشی برای دانشجویان بین المللی ساخته شده است.

دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر انگلیسی زبان باید نمرات TOEFL، TEPS، IELTS یا TOEIC خود را ارسال کنند. دانشجویانی از استرالیا، نیوزلند، ایالات متحده آمریکا، کانادا، ایرلند و بریتانیای کبیر از خط مشی مهارت زبان انگلیسی کالج مستثنی هستند.

7. موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST)
 نمره مورد نیاز آیلتس - 6.0 یا بالاتر.
نمره مورد نیاز آیلتس (دانشجویان دارای نقص شنوایی درجه 3 یا بالاتر) - 4.8 یا بالاتر.
آخرین دانشگاه ما در لیست دانشگاه های ما در کره و الزامات گروه آیلتس آن ها KAIST است که اولین دانشگاه کاملاً پژوهشی کره جنوبی در زمینه علوم و مهندسی است. این دانشگاه دارای دو پردیس است که هرکدام یکی در دائجون و سئول است. KAIST برنامه هایی را در 6 کالج خود شامل 33 بخش ارائه می دهد. در سال 2016 و 2017 به عنوان ششمین دانشگاه نوآور و بیست و یکمین دانشگاه برتر برای فناوری اطلاعات و مهندسی در جهان رتبه بندی شد.

متقاضیان بین المللی در KAIST باید کارایی خود را به زبان انگلیسی با شرکت در آیلتس، TOELF، TOEIC یا TEPS اثبات کنند.

نتیجه
دانشگاه های فوق برخی از بهترین موسسات دانشگاهی در کره جنوبی هستند که درهای خود را به روی دانشجویان بین المللی باز کرده اند. دانشگاه های کره معمولاً از زبان کره ای یا انگلیسی به عنوان وسیله ای برای انتقال آموزش به دانشجویان در سطح کالج استفاده می کنند.

هر دوره ای برای جمعیت انگلیسی زبان در دسترس نیست، از این رو گاهی اوقات گذراندن دوره در یک دانشگاه خاص برای یک دانشجوی بین المللی دشوار می شود.

با این حال، با ظهور جهانی شدن، دانشگاه‌های کره از اهمیت تنوع در کلاس‌های درس آگاه شده‌اند که به تدریج منجر به هجوم بالای دانشجویان بین‌المللی به این کشور شده است.
 
تحصیل رایگان در کره جنوبی (3 نکته جالب)
نحوه دریافت ویزای دانشجویی کره جنوبی در 6 مرحله


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش