لیست دانشگاه های انگلستان با بالاترین نرخ پذیرش

در این مقاله به بررسی دانشگاه های انگلستان با بالاترین نرخ پذیرش می پردازیم.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

1. دانشگاه دورهام
نرخ پذیرش - 41٪
دانشگاه دورهام سومین دانشگاه قدیمی انگلستان است که در سال 1832 درست پس از آکسفورد و کمبریج تأسیس شده است. این دانشگاه که در شهر تاریخی دورهام یافت می شود، به تمایز خود افتخار می کند که به سختی به دست آورده است. دانشگاه دورهام سال به سال برتری جهانی خود را در زمینه آموزش و پژوهش ثابت کرده است.

این دانشگاه به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی می شود و پیوسته در بین 10 دانشگاه برتر انگلستان قرار می گیرد. بیش از 18700 دانشجو در دورهام و بیش از 330 دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. 

2. دانشگاه ادینبورگ
نرخ پذیرش - 42٪
دانشگاه ادینبورگ در شهری غنی از فرهنگ و تاریخ واقع شده است. جالب اینجاست که این دانشگاه در اسکاتلند "دانشگاه باستانی" نام دارد زیرا در قرن شانزدهم تأسیس شده است.

این دانشگاه با شهرت علمی و تحقیقاتی درخشان خود بیش از 43000 نفر از بهترین و باهوش ترین دانشجویان را در سراسر جهان جذب کرده است. این مدرسه همچنین چهره های نمادین بسیاری را به دنیا آورده است.

همچنین، یکی از خبرهای خوب این است که دانشگاه ادینبورگ در لیست دانشگاه های بریتانیا با بالاترین نرخ پذیرش قرار دارد!

3. دانشگاه داندی
نرخ پذیرش - 46٪
دانشگاه داندی در ابتدا کالج اصلی سنت اندروز بود. سرانجام در سال 1967 از طریق منشور سلطنتی به وضعیت دانشگاه مستقل خود دست یافت.

دانشگاه داندی دارای بیش از 17000 دانشجو است. دانشجویان بین‌المللی که در Dund گرد هم آمده‌اند، در پردیس چندفرهنگی جذب می‌شوند که در مرکز شهر قرار گرفته است.

4. مدرسه بازرگانی بین المللی هالت لندن
نرخ پذیرش - 47٪
بعدی برای دانشگاه های بریتانیا با بالاترین نرخ پذیرش، مدرسه بین المللی کسب و کار Hult لندن است.

در Hult London، ارتباط با بخش تجاری به راحتی از طریق کلاس ها، باشگاه های مدرسه یا از طریق ابتکار خود شخص به دست می آید. این شهر مملو از مقر بسیاری از شرکت های بین المللی است و بزرگترین عرصه اروپا برای استارت آپ ها است.

در واقع، لندن و مدرسه بازرگانی بین‌المللی هالت به‌عنوان زمینه‌های آموزشی ایده‌آل برای رهبران تجارت آینده جهان عمل می‌کنند.

5. دانشگاه برادفورد
نرخ پذیرش - 52٪
دانشگاه برادفورد چهلمین دانشگاهی است که در بریتانیا تاسیس شده است. این دانشگاه که در یورکشایر غربی تأسیس شد و در سال 1966 رسماً دانشگاه برادفورد نام گرفت، به «دانشگاه‌های شیشه‌ای شیشه‌ای» بریتانیا یا مؤسساتی که در دهه شصت به جایگاه دانشگاهی دست یافته‌اند، می‌پیوندد.

در حال حاضر، بزرگترین مرکز دانشگاهی در جهان است که به مطالعه صلح و درگیری اختصاص دارد. در درجه اول یک دانشگاه فناوری، شناخته شده ترین برنامه های برادفورد در علوم قانونی و مهندسی شیمی است که به ترتیب در رتبه های 3 و 4 در کشور قرار دارند.

6. کینگز کالج لندن
نرخ پذیرش - 58٪
کینگز کالج لندن، که در سال 1892 تأسیس شد، مرکز تاریخی و اعتباری غنی در دهلیز جهانی‌ترین شهر اروپا بوده است. این دانشگاه در سال 1892 تأسیس شد و از نظر موسسات در سطح دانشگاه در انگلستان، پس از آکسفورد، کمبریج، چهارمین قدیمی ترین مؤسسه است. این یکی از ده دانشگاه برتر بریتانیا است و برای تأثیرگذاری جهانی طراحی شده است.

همچنین، کالج کینگ لندن، نرخ پذیرش بالایی در بین دانشگاهای بریتانیا دارد.

7. دانشگاه هریوت وات
نرخ پذیرش - 60٪
قدمت دانشگاه هریوت وات به سال 1821 برمی گردد، زمانی که برای اولین بار در ادینبورگ، اسکاتلند به عنوان اولین موسسه مکانیک در جهان راه اندازی شد. این دانشگاه در پنج پردیس با سایت های اضافی در دبی و مالزی قرار دارد که به ترتیب 4000 و 1200 دانشجو را پذیرش می کنند.

8. دانشگاه کالج لندن
نرخ پذیرش - 63٪
سومین دانشگاه قدیمی انگلستان که در قلب پایتخت یافت می شود، دانشگاه کالج لندن در منطقه بلومزبری است. این دانشگاه در انگلستان با قبولی بالا همچنین اولین دانشگاهی است که گام شجاعانه در پذیرش دانشجو بدون توجه به مذهب آنها برداشته و مدعی است اولین دانشگاهی است که زنان را نیز پذیرش می کند.

UCL در حال حاضر برترین دانشگاه بریتانیا در تحقیقات است و رتبه هشتم را در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS دارد. در میان بسیاری از فارغ التحصیلان موفق دانشگاه کالج لندن، 29 نفر موفق شده اند تا برنده جایزه نوبل شوند.
 
راهنمای اپلای در مقطع دکتری در انگلستان
دانشگاه های انگلستان با بالاترین نرخ پذیرش.jpg
9. دانشگاه ساری
نرخ پذیرش - 70٪
دانشگاه ساری که توسط منشور سلطنتی در سال 1966 تأسیس شد و در گیلدفورد، انگلستان واقع شده است. بیش از 16000 دانشجو دارد که در پردیس زیبا و سرسبز آن حضور دارند. 

اگر به دنبال شغلی در زمینه انرژی پایدار، تحقیقات فضایی یا کنترل بیماری هستید، دانشگاه ساری یک انتخاب عالی خواهد بود. 

10. دانشگاه لستر
نرخ پذیرش - 71٪
دانشگاه لستر، یک دانشگاه بریتانیا با نرخ پذیرش بالا، نمادی از برتری علمی در بریتانیا است. این موسسه با کسب جایگاه دانشگاهی در سال 1957، به آموزش عالی و تحقیقات مرتبط در سطح جهانی، همه به نفع دانشجویان و جامعه اختصاص دارد.

ساختمان‌های این دانشگاه ترکیبی از بیش از صد سال سبک معماری است که شناخته‌شده‌ترین آن‌ها ساختمان مهندسی است که در سال 1963 توسط دو معمار Gowan و Stirling طراحی شده است. لستر همچنین دارای بزرگترین مرکز تحقیقات فضایی دانشگاهی در قاره و همچنین یکی از بزرگترین مدارس مطالعات تاریخی است.

11. دانشگاه کاردیف
نرخ پذیرش - 75٪
دانشگاه کاردیف در ولز در سال 1883 تاسیس شد. این موسسه که در پایتخت زیبای ولز واقع شده است، مؤسسه‌ای معتبر است و در حال حاضر رتبه 24 را در بین دانشگاه‌های بریتانیا دارد. این دانشگاه همچنین دارای یکی از بزرگترین جمعیت دانشگاه در بریتانیا است که به بیش از 31500 دانشجو می رسد.

رشته های دارای رتبه برتر در این دانشگاه ولز شامل معماری، روانشناسی و مطالعات ارتباطات و رسانه می باشد.

12. دانشگاه باث
نرخ پذیرش - 79٪
دانشگاه باث که در شهرستان تاریخی سامرست قرار دارد. در حال حاضر رتبه ششم را در بین دانشگاه های انگلستان به خود اختصاص داده است. تعالی تدریس و فعالیت های تحقیقاتی عالی در دانشگاه باث تضمین شده است.

13. رویال هالووی، دانشگاه لندن
نرخ پذیرش - 87٪
تحصیل در رویال هالووی واقعاً رویایی و بی‌نظیر است. همچنین یکی از دانشگاه هایی است که بالاترین نرخ پذیرش را در بریتانیا دارد. ملکه ویکتوریا به طور رسمی رویال هالووی را در سال 1886 به عنوان یک کالج انحصاری برای زنان افتتاح کرد.

اکنون، این دانشگاه حدود 9000 دانشجو را در پردیس Egham پذیرش کرده است. آنها این امتیاز را دارند که توسط اساتید شناخته شده بین المللی در هنر، علوم، حقوق، مدیریت و اقتصاد راهنمایی شوند.

14. دانشگاه اکستر
نرخ پذیرش - 88٪
دانشگاه اکستر بخشی از گروه راسل است، انجمنی متشکل از 24 دانشگاه تحقیقاتی دولتی بریتانیا. این نشان دهنده کیفیت عالی آموزش و پژوهشی است که آنها در دانشگاه دارند. عضویت در گروه راسل به این معنی است که دانشگاه اکستر به ارتباطات بی نظیری با بخش های عمومی و تجاری دسترسی دارد.

15. دانشگاه Aberystwyth
نرخ پذیرش - 88٪
ما لیست دانشگاه های خود را در بریتانیا با بالاترین نرخ پذیرش با دانشگاه Aberystwyth یا به اختصار "Aber" به پایان می رسانیم. این دانشگاه را می توان در شهر ساحلی Aberystwyth پیدا کرد که به عنوان پایتخت فرهنگی تاریخی ولز مشهور است. این دانشگاه تقریباً 150 سال است که در سال 1872 تأسیس شده است.

در Aber، نه تنها در انتظار آموزش عالی هستید، بلکه از کیفیت زندگی بالایی نیز برخوردار خواهید بود. در پردیس Aberystwyth's Penglais چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد، مانند تماشای سینمای بوتیک یا کافه‌ها و بارها در بزرگترین مرکز هنری ولز.

امیدوارم این مقاله در مورد دانشگاه های انگلستان با بالاترین نرخ پذیرش مفید بوده باشد. 
 
هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی
10 بورس تحصیلی فول فاند در انگلستان برای دانشجویان بین المللی


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش