ارزان ترین دانشگاه های پرتغال برای دانشجویان بین المللی

پرتغال که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است، یک کشور قدیمی است که به دلیل آب و هوای معتدل مدیترانه ای معروف است. این - در میان بسیاری موارد دیگر - آن را به مقصدی محبوب نه تنها برای گردشگران، بلکه برای دانشجویان نیز تبدیل کرده است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

بیش از 55000 دانشجوی بین‌المللی پرتغال این کشور را به دلایل مختلفی انتخاب می‌کنند. برای مثال، این کشور از نظر فرهنگی غنی است - با پایتخت لیسبون که یکی از امن ترین پایتخت های جهان است. در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا، پرتغال هزینه زندگی نسبتاً پایینی دارد.

مهمتر از همه، پرتغال میزبان 50 دانشگاه است که 12 دانشگاه از آن ها در رتبه بندی بهترین ها در جهان قرار دارند. آنها همچنین بسیار ارزان هستند، که آنها را برای دانشجویان آینده نگر در سراسر جهان جذاب می کند. در این مقاله به بررسی ارزان ترین دانشگاه های پرتغال برای دانشجویان بین المللی می پردازیم.

شرایط تحصیل در پرتغال چیست؟
دانشجویانی که مایل به تحصیل در پرتغال هستند باید شرایط زیر را داشته باشند:

معدل حداقل 2.75
گواهی پایان دبیرستان برای Licenciatura (لیسانس) یا مدرک لیسانس برای مدرک تحصیلات تکمیلی
گذرنامه معتبر

آیا می توانید به زبان انگلیسی در دانشگاه های پرتغال تحصیل کنید؟
بله. در دانشکده اقتصاد و مدیریت لیسبون، 2 دوره کارشناسی و 5 دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود. در دانشگاه پورتو، چندین برنامه کارشناسی ارشد و دکترا به طور کامل به زبان انگلیسی آموزش داده می شود.
 
نحوه تحصیل رایگان در کشور پرتغال
تحصیل در پرتغال: هزینه ها - محبوب ترین دوره های آموزشی
ارزان-ترین-دانشگاه-های-پرتغال-برای-دانشجویان-بین-المللی
دانشگاه های ارزان پرتغال:

1. دانشگاه اورا
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 2500 یورو (2985 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 2500 یورو (2985 دلار) در سال دانشگاه اِوورا دومین دانشگاه قدیمی پرتغال است. در سال 1559 تأسیس شد و توسط پادشاه آینده کاردینال-اینفانت دوم هنریکه تأسیس شد. از طریق پاپ بول، این دانشگاه مجوز تدریس چندین رشته به جز پزشکی، حقوق مدنی و برخی از حقوق عمومی را دریافت کرد.

اگرچه به مدت 2 قرن با موفقیت اجرا شد، اما به دلیل اداره یسوعی آن تحت فشار قرار گرفت تا تعطیل شود. به این ترتیب، در سال 1779، قبل از بازگشایی در سال 1973، عملیات را تصرف کرد.

با شهریه 3000 دلار در سال، دانشگاه اوورا ارزان ترین دانشگاه پرتغال برای دانشجویان بین المللی است. امروزه، این دانشگاه خانه حدود 10500 دانشجو - از جمله 1000 خارجی از بیش از 70 کشور جهان است. تعداد پیشنهادات دانشگاهی آن نیز افزایش یافته است، زیرا دانشگاه در حال حاضر برنامه هایی را در زمینه هنر، علوم اجتماعی، علم و فناوری، بهداشت و توسعه انسانی و پرستاری ارائه می دهد.

2. دانشگاه آلگاروه
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 3000 یورو (3585 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 2000 یورو (2390 دلار) در سال دانشگاه آلگاروه یا UAlg یک موسسه آموزشی دولتی است که در جنوب پرتغال واقع شده است. در حال حاضر دارای 2 پردیس است - یکی در فارو و دیگری در پورتیمائو.

در حالی که UAlg فقط یک جمعیت دانشجویی کوچک دارد، تقریباً یک پنجم از این (19٪) از بیش از 70 کشور در سراسر جهان است. این جذابیت اغلب به شهریه ارزان دانشگاه - و همچنین اعتبار آن نسبت داده می شود. تا به امروز، یکی از بهترین ها در پرتغال - و کل اروپا است. این دانشگاه به همراه 11 دانشگاه پرتغالی دیگر به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهان فهرست شده است.

این دانشگاه ارزان در پرتغال به دلیل دوره های علوم اجتماعی خود که در سطح جهانی بین 301-400 براکت هستند، مورد توجه قرار گرفته است. همچنین در دسته بندی 501-600 برای علوم زیستی، علوم فیزیکی، و تجارت و اقتصاد فهرست شده است. از سوی دیگر، دوره های علوم بهداشتی آن در بخش 601-650 فهرست شده است.

3. دانشگاه لیسبون
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 3000 یورو (3585 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 5000 یورو (5970 دلار) در سال دانشگاه لیسبون بزرگترین موسسه آموزشی در پرتغال است، زیرا از ادغام 2 دانشگاه در سال 2013 سرچشمه می گیرد. تا به امروز، بیش از 49000 دانشجو دارد که 15 درصد آنها خارجی هستند. این تقاضای بالا به دلیل شهرت دانشگاه - که در حال حاضر به عنوان بیست و هشتمین مؤسسه برتر در رتبه بندی آموزشی اروپا فهرست شده است، امکان پذیر است.

با سابقه ای که به سال 1290 به عنوان مطالعه عمومی لیسبون برمی گردد، این دانشگاه به یک موسسه در سطح جهانی با 400 مدرک تبدیل شده است. اینها به دانشکده ها/مدارس هنرهای زیبا، معماری، حقوق، داروسازی، علوم، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، نامه، روانشناسی، حرکت انسانی، علوم اجتماعی، آموزش، زراعت، جغرافیا و برنامه ریزی سرزمینی، اجتماعی و سیاسی تقسیم می شوند. علوم، مهندسی، و اقتصاد و مدیریت.

4. دانشگاه پورتو
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 3500 یورو (4180 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 3500 یورو (4180 دلار) در سال دانشگاه پورتو، یکی از ارزان ترین دانشگاه های پرتغال برای دانشجویان بین المللی، در سال 1836 به عنوان آکادمی پلی تکنیک و دانشکده پزشکی- جراحی شروع به کار کرد. سرانجام در سال 1911 به این دانشگاه اعطا شد و بدین ترتیب راه برای رشد بعدی موسسه هموار شد. امروزه دانشگاه پورتو دومین دانشگاه بزرگ پرتغال با جمعیت 32500+ است. همچنین دارای درصد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی است که 18 درصد از کل نرخ ثبت نام را نشان می دهد.

این اعداد مربوط به ارائه مدرک های مختلف دانشگاه است که در حال حاضر در 15 مدرسه سازماندهی شده اند. اینها دانشکده های معماری، اقتصاد، دندانپزشکی، هنرهای زیبا، مهندسی، ادبیات، حقوق، پزشکی، داروسازی، تغذیه، روانشناسی، ورزش، تجارت، علوم زیست پزشکی و علوم هستند.

5. دانشگاه مینهو
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 4500 یورو (5380 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 6500 یورو (7760 دلار) در سال دانشگاه مینهو که دارای 3 پردیس در براگا و 1 پردیس در گیماراس است، برنامه هایی را در زمینه های هنر و علوم انسانی، معماری، علوم اجتماعی، آموزش، روانشناسی، مهندسی، اقتصاد و مدیریت، حقوق، پزشکی و علوم ارائه می دهد.

این دانشگاه در سال 1973 تأسیس شد و یکی از دانشگاه های جوان پرتغال است. در واقع، یکی از بهترین مؤسسات زیر 50 سال جهان نامیده می شود.

علیرغم اینکه یک موسسه جدید است، به طور پیوسته از نظر آموزش و تاثیر به یکی از بهترین های کشور تبدیل شده است. این محبوبیت منجر به جمعیت متوسط ​​​​دانشجوی 18500+ شده است، از جمله دانشجویان خارجی که 13٪ از کل را شامل می شود.

6. دانشگاه Beira Interior
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 5000 یورو (5970 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 1500 یورو (1790 دلار) در سال دانشگاه Beira Interior یا UBI یک موسسه آموزشی دولتی است که در سال 1979 تاسیس شد. نام این دانشگاه از منطقه بیرا که قبلا یکی از شش استان پرتغال بود، گرفته شده است.

این دانشگاه ارزان در پرتغال که در Covilhã واقع شده است، با وجود نرخ ثبت نام پایین، جامعه بین المللی گسترده ای دارد. در حال حاضر، 18 درصد از بیش از 7100 دانشجوی آن از خارج از کشور می آیند.

هجوم خارجی ها با شهرت دانشگاه امکان پذیر شده است، زیرا در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ها در پرتغال معرفی می شود.

برنامه های دارای رتبه بالا UBI شامل علوم کامپیوتر، مهندسی و فناوری، و تجارت و اقتصاد است که همگی در رتبه های 301-400 در جهان قرار دارند. از سوی دیگر، برنامه های علوم اجتماعی و علوم زیستی به ترتیب در رتبه های 401-500 و 501-600 قرار دارند. آخرین اما نه کم اهمیت ترین مدارک علوم بالینی آن است که در براکت 601+ جهان طبقه بندی می شوند.

7. ISCTE – موسسه دانشگاه لیسبون
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 5500 یورو (6570 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 3000 یورو (3590 دلار) در سال ISCTE - مؤسسه دانشگاه لیسبون، که قبلاً مؤسسه عالی علوم تجارت و کار بود، در سال 1972 در لیسبون تأسیس شد. این دانشگاه مقرون به صرفه در پرتغال در نهایت در سال 2009 پس از اینکه به یک دانشگاه پایه تبدیل شد، این نام را حذف کرد. با این شناخت، مدرسه پیشنهادات خود را به دوره های تحصیلات تکمیلی، از مدارک معمول کارشناسی که به عنوان یک موسسه عالی ارائه می کند، گسترش داده است.

این دانشگاه در حال حاضر بیش از 9000 دانشجو دارد که در دانشکده های بازرگانی، علوم اجتماعی و انسانی، جامعه شناسی و سیاست عمومی، و فناوری و معماری ثبت نام کرده اند. همچنین دارای واحدهای تحقیقاتی در زمینه های بازرگانی، مطالعات بین المللی، جامعه شناسی، مردم شناسی، اقتصاد اجتماعی، مخابرات، فناوری اطلاعات و معماری است.

امیدوارم این مقاله در مورد ارزان ترین دانشگاه های پرتغال برای دانشجویان بین المللی مفید بوده باشد. اگر علاقه مند هستید، از صفحه بورس های تحصیلی ویکی گرام دیدن کنید!
 
تحصیل در دانشگاه های پرتغال
افزایش جذب دانشجو در دانشگاه های کشور پرتغال

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش