5 بورسیه تحصیلی برتر در عربستان سعودی برای دانشجویان بین المللی

ایالات متحده و برخی از بخش های اروپا یکی از بزرگترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی هستند. این مکان ها به لطف سیستم آموزشی بسیار توسعه یافته خود محبوبیت زیادی به دست آورده اند. عربستان سعودی کشور دیگری است که در سال‌های اخیر به همین شهرت رسیده است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

تعداد زیادی از دانشگاه های عربستان در حال حاضر در میان برترین مراکز تحقیقاتی جهان قرار دارند. اگر به دنبال ادامه تحصیل در خارج از کشور با صرفه جویی در هزینه و لذت بردن از فرصت های سفر شگفت انگیز هستید، این مقصد ایده آل شماست.

هر ساله، سازمان های غیردولتی، دانشگاه ها و دولت پادشاهی عربستان سعودی برنامه های بورسیه تحصیلی متعددی را برای همه دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در این کشور هستند، ارائه می دهند. این مقاله برخی از بهترین فرصت‌های کمک مالی را که می‌توانید برای پیوستن به یکی از مؤسسات سعودی در نظر بگیرید، پوشش می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید!

1. بورسیه های پادشاهی عربستان سعودی مبلغ بورسیه: شهریه کامل، محل اقامت و بلیط سفر سالانه
مدرک تحصیلی واجد شرایط: لیسانس، کارشناسی ارشد، دکتری.
دولت عربستان سعودی فرصت های بورس تحصیلی سالانه را به دانشجویان از سراسر جهان ارائه می دهد. بورسیه های پادشاهی عربستان سعودی، بهترین بورسیه های تحصیلی در عربستان سعودی برای دانشجویان بین المللی، به عنوان بخشی از حمایت پادشاهی از تحقیقات علمی ارائه می شود. جدا از این کمک مالی و آموزش با کیفیت بالا، شما همچنین می توانید فرهنگ های مختلف را یاد بگیرید زیرا این پادشاهی میزبان دانش آموزانی از بیش از 165 کشور است.

اگر برای برنامه های کارشناسی درخواست می دهید، باید حداقل 17 سال سن داشته باشید و بیش از 25 سال سن نداشته باشید. در مورد مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید حداقل 30 و 35 سال سن داشته باشند. بسته به کشور مادری خود، ممکن است لازم باشد قبل از شروع برنامه های خود برای تحصیل در عربستان سعودی، از مقامات مربوطه تأییدیه بگیرید. برای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی، باید مستقیماً به یکی از دانشگاه های دولتی عربستان سعودی درخواست دهید.

مزایای این بورسیه چیست؟ شما و هر یک از اعضای خانواده که در عربستان سعودی زندگی می کنند، پوشش مراقبت های بهداشتی دریافت خواهید کرد. علاوه بر شهریه کامل، از زمان شروع تحصیل، اقامتگاه، بلیط سفر سالانه و کمک هزینه مالی نیز دریافت خواهید کرد.

2. بورسیه های دانشگاه ملک فهد مبلغ بورسیه: شهریه کامل، خوابگاه و کمک هزینه
مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی ارشد، دکتری
دانشگاه ملک فهد در بین بهترین موسسات آموزش عالی در منطقه عرب رتبه بندی شده است. دانشگاه ملک فهد که به نام یکی از مشهورترین پادشاهان عربستان سعودی نامگذاری شده است، بسیار معتبر و مقصدی جذاب برای دانشجویان داخلی و بین المللی است.

این دانشگاه در حال حاضر فرصت های بورسیه برای برنامه های کارشناسی ارشد، دکترا و MBA ارائه می دهد. درخواست، که یک فرآیند کاملاً آنلاین است، هم برای ساکنان محلی و هم برای نامزدهای بین المللی باز است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فرم درخواست را پر کنید و قبل از ارسال آن برای ارزیابی، تمام مدارک لازم را پیوست کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که شما باید شرایط بورسیه تحصیلی را داشته باشید تا در نظر گرفته شوید.

به غیر از پرداخت شهریه کامل و مراقبت های پزشکی، شما همچنین یک کمک هزینه ماهانه برای پوشش هزینه های اولیه خود با این بورسیه عربستان سعودی دریافت می کنید. شما واجد شرایط یک خانه مبله و آماده برای زندگی رایگان هستید. کتاب‌های درسی رایگان، وعده‌های غذایی یارانه‌ای، و بلیط هواپیمای پیش‌پرداخت از دیگر مزایایی است که به‌عنوان بهره‌مند از این برنامه بورسیه از آن‌ها برخوردار خواهید شد.
 
مقاله بورسیه چیست؟/ چگونه یک مقاله بورسیه بنویسیم و برنده شویم
بورسیه-تحصیلی-برتر-در-عربستان-سعودی-برای-دانشجویان-بین-المللی
3. برنامه بورسیه تحصیلات تکمیلی ملک عبدالعزیز مبلغ بورسیه: شهریه کامل، خوابگاه و کمک هزینه
مدرک تحصیلی واجد شرایط: لیسانس، کارشناسی ارشد، دکتری
دانشگاه ملک عبدالعزیز یکی از بهترین دانشگاه های دولتی هم در عربستان سعودی و هم در منطقه عرب است. به لطف سیستم آموزشی درجه یک و تمرکز بر تحقیقات علمی، رتبه 134 را در سطح جهانی دارد. به همین دلیل، به مقصد مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

بورسیه تحصیلی شاه عبدالعزیز یک برنامه با بودجه کامل است. اگر واجد شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی در عربستان باشید، دانشگاه تمام هزینه های شما را به عنوان دانشجو در طول دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا پوشش می دهد. دوره. به خاطر داشته باشید که کمک مالی تقریباً برای تمام برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه ملک عبدالعزیز قابل اجرا است.

به عنوان یک ذینفع، بلیط بلیط هواپیما، محل اقامت، پوشش مراقبت های بهداشتی و شهریه کامل دریافت خواهید کرد. همچنین، در طول دوره تحصیلی شما، دانشگاه کمک هزینه هایی را تا سال فارغ التحصیلی شما ارائه می کند.

این فرصت در طول سال باز است و همه درخواست ها از طریق پورتال درخواست آنلاین دانشگاه ارسال می شوند. برای اطلاعات بیشتر حتما با آموزشگاه تماس بگیرید.

4. بورسیه های بانک توسعه اسلامی مبلغ بورسیه: شهریه کامل، خوابگاه و کمک هزینه
مدرک تحصیلی واجد شرایط: لیسانس، کارشناسی ارشد، دکتری
بانک توسعه اسلامی (ISDB) یک موسسه مالی واقع در جده، عربستان سعودی است. به غیر از عربستان سعودی که بزرگترین سهامدار است، 56 کشور سهامدار دیگر در سراسر جهان وجود دارد. این بانک به دانشجویان این کشورهای عضو کمک مالی می کند و به هر نامزدی فرصت داده می شود تا دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کند.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی از هر یک از این کشورها که به دنبال تحصیل در عربستان سعودی هستند، می توانید برای یکی از بورسیه های عربستان سعودی ارائه شده توسط این موسسه مالی اقدام کنید. بورسیه های تحصیلی IsDB برای کسانی که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری می گذرانند در دسترس است. برنامه ها. آموزش و آموزش حرفه ای (VET) همچنین به دانش آموزانی که از 21 کشور عضو کمتر توسعه یافته هستند ارائه می شود.

هر سال، بخش بورسیه های IsDB شروع روند درخواست را که معمولاً در ماه دسامبر است، اعلام می کند. سپس این فرآیند تا فوریه ادامه دارد و پس از آن هیچ ارسالی دیگر پذیرفته نخواهد شد. بنابراین، مطمئن شوید که به طور منظم وب سایت بانک را برای اطلاعیه های مربوطه چک کنید.

5. بورسیه های محمود س ربانی مبلغ بورسیه: تا 18000 دلار آمریکا
مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی ارشد و دکتری.
بورسیه تحصیلی محمود اس ربانی، یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی در عربستان سعودی برای دانشجویان بین المللی، برنامه کمک مالی به نام بنیانگذار بنیاد لطفیه ربانی است. هدف از این بورسیه کمک به دانشجویان جهان عرب است که به دنبال تحصیل در هلند هستند. همچنین برای داوطلبان هلندی که قصد تحصیل در جهان عرب را دارند نیز در دسترس است. عربستان سعودی یکی از کشورهایی است که این کمک های مالی را برای دانشجویان خود می پذیرد.

از جمله الزامات اصلی برای هر کسی که به دنبال بهره مندی از مزایای این بورسیه تحصیلی در حین تحصیل در عربستان سعودی است، تابعیت هلندی است. علاوه بر این، این بورسیه فقط برای پوشش دادن به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا است. همه ذینفعان تا 18000 دلار آمریکا در تمام سال های تحصیلی توزیع می شوند. برای اطلاعات بیشتر، حتما به پورتال بورسیه مراجعه کنید.

امیدوارم این مقاله در مورد بهترین بورسیه های تحصیلی در عربستان سعودی برای دانشجویان بین المللی مفید بوده باشد. اگر علاقه مند هستید، از صفحه بورسیه های ویکی گرام نیز دیدن کنید!
 
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش