ممنوعیت صدور مدارک تحصیلی و ریزنمرات به زبان انگلیسی در دانشگاه‌ها

معاونت آموزش‌وتحصیلات‌تکمیلی شریف:
پیرو شکایت سازمان بازرسی کل کشور، مصوبه هیئت امنای دانشگاه صنعتی شریف مبنی بر اجازه صدور کارنامه غیرفارسی برای کلیه مقاطع تحصیلی با رأی دیوان عدالت اداری ابطال شده است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

دانشگاه طی سه سال گذشته با ارائه دفاعیات متعدد، صدور کارنامه انگلیسی به منظور ارائه بـه دانشگاه‌های غیرفارسی‌زبان را در حیطه تخصص و اختیارات دانشگاه شمرده و نسبت به عواقب و خطاهای ناشی از سپردن این موضوع به دارالترجمه‌ها هشدار داده است. 

علیرغم تمام تلاش‌ها، هیئت عمومی دیوان عدالت اداری نهایتا صدور کارنامه رسمی و غیررسمی غیرفارسی را مغایر اصل ۱۵ قانون اساسی دانسته و مصوبه هیئت امناء دانشگاه صنعتی شریف در این خصوص را ابطال کرده است.

دفتر حقوقی وزارت علوم نیز با استناد به این رأی دیوان عدالت اداری، صدور مدارک تحصیلی و ریزنمرات غیرفارسی را برای تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ممنوع اعلام کرده است.
 
خرید سرباری مشمولان خارج از کشور با ۱۵ هزار یورو!
آموزش حضوری دانشجویان کارشناسی ۹۹ از ۱۶ بهمن

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش