چگونه یک خارجی می تواند در سوئد شغل پیدا کند/ پرطرفدارترین مشاغل

آژانس های استخدام شرکت هایی هستند که شکاف بین شما و شرکتی را که می خواهد شما را استخدام کند پر می کنند. آنها باید با شرکت ها همکاری کنند تا نامزدهای مناسب برای نقش های موجود خود پیدا کنند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

به این صورت که به جای درخواست مستقیم برای شرکت، به یک آژانس درخواست می دهید و آنها شما را با شرکت مرتبط می کنند. در بیشتر موارد، مصاحبه حتی توسط آژانس استخدامی که برای آن درخواست داده اید انجام می شود.

بزرگترین و بهترین آژانس های استخدام سوئد، بار شرکت ها را بسیار آسان کرده اند. همچنین، با وابستگی آنها به بسیاری از شرکت ها، یافتن کار در یک آژانس کاریابی سریع تر و آسان تر است.

با این حال، همه اینها بدون قیمت پیش نمی روند. اکثر این آژانس ها درصد مشخصی از حقوق شما را کسر می کنند. معمولاً بین 10 تا 25 درصد متغیر است. عوامل موثر بر این درصدها عبارتند از: نقش شغلی، سطح تجربه، صلاحیت و غیره.

آژانس های استخدام به طور گسترده در سراسر جهان استفاده می شود. اکثر کشورها از آن ها استفاده می کنند و سوئد نیز از قلم نیفتاده است. این لیست 10 بزرگترین و بهترین آژانس های استخدام سوئد را پوشش می دهد.

اما، قبل از اینکه ادامه دهیم، اجازه دهید نگاهی گذرا به نرخ بیکاری سوئد و رشته های مورد تقاضا در سوئد بیندازیم.

نرخ بیکاری در سوئد
درست مانند همه جای دنیا، ظهور ویروس کرونا (COVID-19) همه جنبه های زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داد. این شامل بخش آموزش، بخش بهداشت، سیستم های حمل و نقل، و از جمله نرخ اشتغال و بیکاری، و غیره است. سوئد در همه این تغییرات حذف نشده است. در مارس 2020، نرخ بیکاری در سوئد به 9.2 درصد افزایش یافت و اگرچه در نهایت کاهش یافت، اما از آن زمان تاکنون از 8.3 درصد کاسته نشده است. این در مقایسه با میانگین نرخ بیکاری آن 6.8 درصد در سال های گذشته است.

پرطرفدارترین مشاغل در سوئد
معماران
مهندسان
کارگران ساختمانی
داروسازان
نقشه برداران
دستیاران بهداشت و درمان
معلمان
ماماها
منشی های پزشکی
مترجمان
وکلا
دندانپزشکان
آتش نشانان
روانشناسان
افسران زندان
توسعه دهندگان نرم افزار
دستیاران شخصی
نجاران
برقکارها
سرآشپزها
 
تحصیل در سوئد: دانشگاه های برتر، شرایط مورد نیاز، هزینه، بورسیه تحصیلی، ویزای تحصیلی
چگونه-یک-خارجی-می-تواند-در-سوئد-شغل-پیدا-کند-پرطرفدار-ترین-مشاغل
بزرگترین و بهترین آژانس های استخدام سوئد
1. Wise Professionals:
این آژانسی است که خدماتی را در زمینه استخدام، مشاوره، سخنرانی، کارگاه، فیلمبرداری و جابجایی مواد و غیره ارائه می دهد. علاوه بر این، آنها با شرکت های کوچک و بزرگ کار می کنند. موارد زیر زمینه های تخصص آنها است: منابع انسانی، حقوق و دستمزد، مدیران متخصص، بازار و ارتباطات، اقتصاد و امور مالی، اداری، تجارت الکترونیک و غیره.

وب سایت: www.wise.se
آدرس: Linnegatan 87, 104 22, Stockholm Sweden.
شماره: +46850512831

2.  Icluso:
این آژانسی است که خدمات استخدام و نیروی انسانی را ارائه می دهد. آنها همچنین در کسب کارآموزی و مشاوره شغلی مشارکت دارند. با بیش از ده سال تجربه، Incluso هنگام یافتن منابع نامزد برای مشتریان خود دقیق است. زمینه های تخصصی آنها بازاریابی و فروش، مهندسی، تدارکات، فناوری اطلاعات و فناوری، منابع انسانی، ارتباطات، حسابداری، مدیریت و غیره است.

وب سایت: www.incluso.se
آدرس: Halsningegatan 49 113 31 Stockholm، سوئد
شماره: +46701506100
ایمیل:  kontakt@incluso.se

3. Manpower Sweden:
این یک شرکت کارگزینی با بیش از 65 سال سابقه کار در زمینه استخدام و نیروی انسانی است. به دلیل نیروی انسانی، سالانه حدود 20000 نفر در سوئد مشغول به کار می شوند. آنها در حال حاضر بیش از 10000 جای خالی در وب سایت خود دارند. تخصص آنها شامل موارد زیر است: منابع انسانی و حقوق، مدیریت، فروش و خدمات به مشتریان، تکنسین، بازار و ارتباطات، رسانه، انبارداری/تدارکات، هتل و گردشگری، ساخت و ساز ساختمان و غیره.

وب سایت: www.manpower.se
آدرس: Sodermalmsallen 36 118 28 Stockholm، سوئد
شماره: 0771559910

4. استخدام بین المللی:
این یکی از بهترین و قدیمی ترین شرکت های استخدام سوئد است. Recruitment International خدمات استخدام، جستجوی اجرایی و مشاوره حرفه ای را ارائه می دهد. خدمات آنها به کشورهای دیگر در اروپا و سایر نقاط جهان گسترش می یابد. آنها بر نقش های اجرایی، متخصصان و سایر پست های کلیدی تمرکز می کنند. آنها در استخدام، جستجوی اجرایی، خدمات منابع انسانی، مدیریت موقت، توسعه شخصی و غیره تخصص دارند.

وب سایت: www.recruitment.se
آدرس: Karleksgatan 2 A 211 45 Malmo، سوئد.
شماره: +4640354890
ایمیل:  post@recruitment.se

5. Autorekrytering:
این یکی از شرکت های استخدام و استخدام نیروی انسانی سوئد در صنعت موتور است. Autorekrytering که در سال 2005 تأسیس شد، خدماتی را در زمینه نصب تایر، استخدام، خدمه، مدیران خودرو، برون سپاری و غیره ارائه می دهد.

وب سایت:  www.autorekrytering.se
آدرس: jarnvagsgatan 3 413 27 Gothenburg.
شماره: 0313885806
ایمیل:  infovast@autorekrytering.se

6.   Saljpoolen:رر
Saljpoolen یک شرکت استخدام با تخصص در استخدام نامزدها در موقعیت هایی است که رهبری، صنعت بازار و فروش را پوشش می دهد. Saljpoolen با ادعای ارائه رضایت 96٪ به مشتریان خود، سالانه بیش از 550 نامزد را استخدام می کند. آنها دفاتری در گوتنبرگ، مالمو، لینکوپینگ و استکهلم در سوئد دارند.

وب سایت:  www.saljpoolen.se
شماره: 5563543726

7. Ehrab Workforce Solutions:
این یک آژانس استخدام و نیروی انسانی است که بیشتر به صنعت ساخت و ساز خدمات ارائه می دهد. آنها با بیش از 10 سال تجربه، در تاسیسات برقی و ساخت و ساز ساختمان تخصص دارند.

وب سایت:  www.ehrab.com
ایمیل:  info@ehrab.com
شماره: +46101770100

8- Talentor:
Talentor خدمات جستجوی کارکنان و اجرایی را با تمرکز بر بخش های صنعتی، FMCG و انرژی ارائه می دهد. آنها به طور مساوی خدمات مشاوره و منابع انسانی را ارائه می دهند. در سال 1994 تأسیس شد و دفاتر آنها به بیش از 21 کشور گسترش یافته است. همچنین، آنها توانسته اند بیش از 500 جستجو را در سطح محلی و بین المللی تکمیل کنند.

وب سایت:  www.talentor.com
آدرس: Repslagargatan 15B 118 46 Stockholm، سوئد.
شماره: +46856005700

9.  Trib:
این آژانس خدمات استخدام موقت و دائمی، نیروی انسانی و جستجوی اجرایی را ارائه می دهد. Trib در سال 2010 با اشتیاق شدید برای آشتی دادن استعدادها و تیم ها تأسیس شد. آنها شبکه معتبری از کارشناسان و متخصصان معتبر را توسعه داده اند. علاوه بر این، آنها با شرکت‌های بزرگ و کوچک، فروشگاه‌های دیجیتال خلاق، استارت‌آپ‌های فناوری و آژانس‌های تبلیغاتی کار می‌کنند.

وب سایت:  www.trib.se
آدرس: Jakobsbergsgatan 22 111 44 ​​Stockholm، سوئد.

10.  Ferrotaget:
این یک شرکت پرسنل با تمرکز بر صنعت هتل و رستوران است. خدمات آنها ارائه راه حل های کارکنان برای هتل ها، رستوران ها، کلوپ های شبانه، رویدادهای ورزشی، بارها و رویدادها و غیره را پوشش می دهد.

وب سایت:  www.ferrotaget.se
آدرس: Klostergatan 9 75321 Uppsala
شماره: 0184704646
ایمیل: info@ferrotaget.se

چگونه یک خارجی می تواند در سوئد شغل پیدا کند
اگر یک خارجی هستید، چند راه وجود دارد که می توانید به راحتی در سوئد کار پیدا کنید. در حالی که این مراحل استخدام خودکار را تضمین نمی کنند، مطمئناً شما را شروع می کنند.

1. دریافت مجوز کار:
این اولین قدم برای گرفتن شغل به عنوان یک خارجی در سوئد است. سند اجازه کار را دریافت کنید که به شما امکان می دهد در سوئد کار کنید. بدون این مجوز، شما اجازه کار در هیچ دفتر سوئد را نخواهید داشت، حتی اگر انجام دهید، غیرقانونی خواهد بود.

2. جستجوی آنلاین.
این مکان خوبی است که من به شما اشاره می کنم که چقدر جهان جهانی شده است. بنابراین، در راحتی آپارتمان خود، جستجوی آنلاین برای فرصت های شغلی را امتحان کنید. چه کسی می داند، ممکن است خوش شانس باشید و شغل رویایی خود را پیدا کنید.

3. آژانس کاریابی:
این یکی دیگر از روش های موثر برای یافتن شغل در سوئد است. شما می توانید از یکی از بزرگترین و بهترین آژانس های استخدام سوئد استفاده کنید. بیشتر خارجی ها جستجو را از اینجا شروع می کنند. این تا حدی تضمین دارد و شما این امتیاز را دارید که نوع شغلی را که باید انجام دهید انتخاب کنید. انتخاب خود را از آژانس های بالا انجام دهید و به خوبی در راه رسیدن به شغل رویایی خود خواهید بود.

4. جستجوی دستی:
این قسمتی است که در آن در شهرهای سوئد برای جستجوی فرصت های شغلی جستجو می کنید. این روش ممکن است قدیمی باشد، اما هنوز موثر است. ممکن است برای این منظور از خانه خارج نشوید، اما وقتی در خواربارفروشی هستید، یا زمانی که منتظر تاکسی هستید، فقط مراقب باشید، ممکن است در جایی جای خالی را ببینید.

5. شبکه سازی:
این روش گاهی اوقات جواب می دهد. بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهید زمانی که خود را در یک محیط جدید یا کشور جدید می بینید، پیدا کردن دوستان خوب است. در صورت امکان، مراقب افرادی از کشور خود باشید و با آنها ارتباط برقرار کنید. می توانید به یک کلوپ کتاب، کلیسا یا سایر مجالس اجتماعی و مذهبی بپیوندید. چه کسی می داند، ممکن است کسی آنجا کسی را بشناسد که کسی را بشناسد که می تواند برای شما شغلی پیدا کند.

نتیجه گیری: بزرگترین و بهترین آژانس های استخدام سوئد
هر کاری که انجام می دهید، فقط مطمئن شوید که رزومه شما کامل و به روز هستند. همچنین، قبل از اینکه با هر شرکتی در هر مکانی کار کنید، حتما پرس و جو و تحقیق کافی در مورد آنها داشته باشید. این برای جلوگیری از کلاهبرداری است. امیدواریم با این لیست ما از بهترین و بزرگترین شرکت های سوئد بیشترین استفاده را ببرید.
 
7 نکته کاربردی و مفید برای کاهش هزینه های تحصیل در سوئد
آسان ترین دانشگاه ها برای اپلای: 6 دانشگاه در سوئد با بالاترین نرخ پذیرش


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش