نحوه تحصیل رایگان در کشور پرتغال

پرتغال یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه است و دلایل زیادی برای درست بودن این موضوع وجود دارد. علاوه بر موسسات آموزش عالی متعدد، می‌توانید از هزینه تحصیل نسبتاً ارزان‌تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی برخوردار شوید. همچنین اقامت در پرتغال با هزینه کم زندگی مقرون به صرفه تر است. تنها در نظر گرفتن اینکه چقدر می توانید پس انداز کنید برای انتخاب این کشور زیبا کافی است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

شما می توانید در پرتغال به صورت رایگان تحصیل کنید زیرا پرتغال چندین بورس تحصیلی و گزینه های مالی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. اطمینان حاصل کنید که نمایه علمی شما شایستگی ها و پتانسیل های شما را برای شانس بهتر ورود به دانشگاه انتخابی شما و برنده شدن بورسیه نشان می دهد. بدون هیچ مشکل مالی، می توانید به راحتی در پرتغال زندگی کنید و از این کشور نهایت لذت را ببرید. در ادامه سه نکته مهم برای تحصیل رایگان در پرتغال بیان شده است:

1. نمرات خوب بگیرید و کاربرد عالی داشته باشید
هنگامی که به دنبال تحصیل رایگان در پرتغال هستید، مطمئن شوید که از جایگاه علمی استثنایی برای ورود به دانشگاه مورد نظر خود برخوردار هستید. نمرات، جوایز و دستاوردهای شما هم شایستگی‌های فعلی و هم پتانسیل شما را برای تبدیل شدن به یک دارایی برای دانشگاه مقصدتان نشان می‌دهد. علاوه بر سوابق دانشگاه، ممکن است از شما خواسته شود که در آزمون پذیرش شرکت کنید، جایی که نمره شما شانس شما را برای دریافت نامه پذیرش تعیین می کند.

برای تکمیل این الزامات درخواست کالج خود، باید سخت مطالعه کنید و تمرکز تزلزل ناپذیری روی تکالیف دانشگاه داشته باشید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که یک توصیه نامه و هر نوع مدارکی را به عنوان گواهی برای سوابق مدنی خوب خود ارسال کنید. برای این موارد، باید رفتارهای خود را در داخل و خارج از دانشگاه پیگیری کنید.

پس از تکمیل تمام مدارک لازم برای تحصیل خود در خارج از کشور، مطمئن شوید که یک نسخه اسکن شده از آنها را آماده کنید زیرا اکثر درخواست های کالج به صورت آنلاین انجام می شود. شما باید وارد وب سایت دانشگاه مقصد خود شوید و درخواست خود را در آنجا ارسال کنید. برای جلوگیری از ناراحتی در طول ارسال، مطمئن شوید که از رایانه ای استفاده می کنید که به یک اتصال اینترنتی پایدار متصل است.

2. برای بورسیه تحصیلی در پرتغال اقدام کنید
پس از ارسال درخواست خود، قدم بعدی شما این است که به دنبال فرصت های بورس تحصیلی باشید و برای تحصیل رایگان در پرتغال برای هر تعداد که می توانید درخواست دهید. در حالی که برخی از دانشگاه ها به طور خودکار هرگونه بررسی بورسیه را با درخواست کالج شما در نظر می گیرند، برخی از بورسیه ها نیاز دارند که شما فعالانه درخواست دهید. مطمئن شوید که به دنبال مواردی باشید که با شرایط واجد شرایط بودن مطابقت دارند، و گزینه های بورسیه تحصیلی خود را سازماندهی کنید تا از اشتباهات در ارسال درخواست خود جلوگیری کنید.

برنامه های بورسیه دولتی، خصوصی و دانشگاهی در پرتغال وجود دارد. برخی از جستجوهای اینترنتی می توانند بورسیه تحصیلی و جزئیات کمک مالی را برای شما به ارمغان بیاورند، اما ممکن است لازم باشد برای اطلاعات بیشتر با بخش دانشگاه تماس بگیرید. در چنین مواردی، مطمئن شوید که ابزاری برای تماس با پرسنل مربوطه برای سوالات خود دارید. صرف نظر از درخواست بورسیه ای که واجد شرایط آن هستید به دلیل اطلاعات ناکافی، بسیار هدر خواهد بود.

3. برای دانشگاه های مقرون به صرفه در پرتغال اقدام کنید
یکی دیگر از گام‌های مهم برای تحصیل رایگان در پرتغال، تنظیم یک برنامه پشتیبان است، در صورتی که هیچ یک از بورسیه‌هایی که درخواست کرده‌اید نتواند به طور کامل هزینه تحصیل شما را تامین کند. در این سناریو، بهترین پشتیبان درخواست برای دانشگاه های مقرون به صرفه است که حتی بورسیه های جزئی یا کمک های مالی با مبالغ کمتر می توانند پوشش دهند. خوشبختانه، چندین دانشگاه در پرتغال وجود دارد که برای دانشجویان بین المللی بودجه مناسبی دارند.

یکی از مقرون به صرفه‌ترین دانشگاه‌ها، دانشگاه پورتو است که شهریه‌های آن از 300 یورو شروع می‌شود که بسیار کمتر از متوسط ​​هزینه تحصیل 1500 یورو در پرتغال است. دانشگاه لیسبون با هزینه تحصیلی مقرون به صرفه حدود 1200 یورو، دانشجویان بین المللی را نیز جذب می کند. این مدارس رقابتی جهانی می توانند بیش از ارزش پول شما به شما کمک کنند.
 
تحصیل در پرتغال: هزینه ها - محبوب ترین دوره های آموزشی
نحوه-تحصیل-رایگان-در-کشور-پرتغال
تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال به صورت رایگان
تکمیل تحصیلات کارشناسی خود در پرتغال به صورت رایگان می تواند برای امور مالی و همچنین شغل آینده شما مفید باشد. و اگر برای بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آن اقدام می کنید، ممکن است اصلاً نیازی به خرج کردن نداشته باشید. همچنین توجه داشته باشید که اگر از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، از پرداخت هزینه های تحصیل معاف هستید که تنها بخشی از هزینه های زندگی را برای شما باقی می گذارد.

دانشگاه پورتو چندین بورسیه برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این بورسیه های خدمات اجتماعی برای دانشجویان از کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای ذکر شده در پروتکل همکاری با دانشگاه پورتو در دسترس است. در همین حال، دانشجویانی که واجد شرایط دریافت خدمات اجتماعی نیستند، می توانند برای بورسیه های شایستگی درخواست دهند. این بورسیه تا پنج برابر حداقل حقوق ملی است.

از سوی دیگر، دانشگاه آویرو، بودجه تشویقی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. متقاضیان موفق تا 1000 یورو تخفیف شهریه دریافت می کنند. دانشگاه کاتولیک پرتغال نیز گزینه های بورسیه از جمله بورسیه های عمومی مبتنی بر شایستگی را برای دانشجویان نمونه ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین جوایز و کمک های مالی متعددی را بر اساس برنامه ارائه می دهد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از طریق اطلاعات تماس وب سایت آن تماس بگیرید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال به صورت رایگان
دریافت مدرک کارشناسی ارشد در خارج از کشور می تواند شغل شما را غنی کند و فرصت های شغلی بهتری را برای شما فراهم کند. در پرتغال، می توانید کارشناسی ارشد خود را به صورت رایگان تکمیل کنید. برخی از دانشگاه های برتر آن بورسیه ها، جوایز و کمک های مالی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. البته، اگر اهل یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، می توانید از شهریه رایگان پرتغال نیز استفاده کنید.

دانشگاه آویرو چندین گزینه بودجه برای دانشجویان فارغ التحصیل که به دنبال ادامه مطالعات تحقیقاتی هستند ارائه می دهد، مانند بنیاد فولبرایت و اراسموس +. همچنین می توانید برای دریافت لیست بورسیه های دانشگاه کویمبرا از وب سایت دانشگاه کویمبرا، از جمله بورسیه شایستگی تحصیلات تکمیلی، که در آن برندگان جوایز تا 2000 یورو دریافت می کنند، بازدید کنید. این دانشگاه همچنین بورسیه فوق‌العاده برای تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند که با هزینه‌های کامل شهریه مطابقت دارد.

تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال به صورت رایگان
دانشگاه آویرو  University of Aveiro می تواند بودجه ای برای تحصیل در مقطع دکترا در اختیار شما قرار دهد. در میان گزینه‌های تامین مالی فهرست شده، علم بدون مرز است که دکتری را هدف قرار می‌دهد. نامزدهای برزیل و Cost Action از همکاری اروپا در علم و فناوری. هر دو بودجه هزینه های تحصیل، تحقیقات و سایر هزینه های حضور ضروری را پوشش می دهد.

همچنین می توانید مطالعات تحقیقاتی خود را در دانشگاه کویمبرا University of Coimbra’s دنبال کنید. بودجه کامل را از طریق بنیاد علم و فناوری ارائه می دهد. از طریق این گزینه ها می توانید دکترای خود را دریافت کنید. در پرتغال به صورت رایگان در حالی که تخصص خود را در مطالعات تحقیقاتی بین المللی در زمینه های مرتبط مشارکت می دهید.

امیدوارم این مقاله در مورد تحصیل رایگان در پرتغال مفید بوده باشد. همچنین می توانید اطلاعات بیشتری در مورد دانشگاه های مختلف اروپا و فرصت های بورسیه تحصیلی در صفحه بورس های تحصیلی ویکی گرام بیابید.
 
تحصیل در دانشگاه های پرتغال
افزایش جذب دانشجو در دانشگاه های کشور پرتغال

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش