در اینجا بهترین - و بدترین - مکان ها برای کار در خارج از کشور در سال 2022 آمده است

همه‌گیری باعث شده است که بسیاری از ما تغییرات عمده‌ای در زندگی ایجاد کنیم- چه مهاجرت به روستا یا خرید یک حیوان خانگی - اما آیا تا به حال به کار در کشور دیگری فکر کرده‌اید؟

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

با توجه به جابجایی بسیاری از مشاغل به صورت آنلاین، کار از راه دور اکنون آسان تر از همیشه شده است. سبک زندگی عشایری دیجیتال در چند سال اخیر واقعاً رونق گرفته است، و بسیاری از کشورها در حال حاضر مشتاق جذب کارگران از راه دور به سواحل خود هستند.

بنابراین، چه به‌طور کامل به‌دنبال یک شغل جدید باشید، چه برای شرکتی کار می‌کنید که اهمیتی ندارد که در آن مستقر هستید، اگر می‌خواهید یک تعادل عالی بین کار و زندگی داشته باشید، انتخاب مکان مناسب کلیدی است.

Expat Insider بر اساس نظرسنجی با مهاجرانی که قبلاً در آنجا زندگی می کنند، بهترین و بدترین مکان ها را برای کار رتبه بندی کرده است. بنابراین اگر می‌خواهید از ناامنی شغلی جلوگیری کنید و مقصدی را با بهترین فرهنگ کاری بیابید، به جای درستی آمده‌اید.

بدترین مکان ها برای کارگران کدامند؟
بر اساس شاخص کار در خارج از کشور Expat Insider که شامل 59 مقصد می شود، قبرس سومین کشور بدترین کشور است، در حالی که ایتالیا در رتبه دوم قرار دارد و ترکیه بدترین کشور را به خود اختصاص داده است.

ارز ترکیه زندگی را سخت می کند
ترکیه از سال 2017 در رتبه 10 پایینی قرار دارد و در سال 2021، دو برابر میانگین جهانی مهاجران از اقتصاد محلی ناراضی بودند - این رقم 43 درصد در مقایسه با 19 درصد در سراسر جهان است. این کشور در حال حاضر با یک ارز کم ارزش و همچنین تاثیر بیماری همه گیر دست و پنجه نرم می کند، بنابراین تعجب آور نیست که برخی ناراضی باشند.

ترکیه همچنین در زیرمجموعه کار و اوقات فراغت عملکرد بدی داشت و 32 درصد از کارگران از ساعات کاری خود ناامید بودند. این دو برابر میانگین جهانی 16 درصد است.

ترکیه همچنین در زیرمجموعه کار و اوقات فراغت عملکرد بدی داشت و 32 درصد از کارگران از ساعات کاری خود ناامید بودند. این دو برابر میانگین جهانی 16 درصد است.

یک پاسخ دهنده برزیلی که در این کشور زندگی می کند، «در حال سقوط پول، ارزش های محافظه کارانه و سختگیرانه در اکثر محل های کار، و ساعات کاری طولانی» را به ویژه دشوار می داند.

با این حال، داده‌ها نشان می‌دهند که احساسات پاسخ‌دهندگان می‌تواند بسیار ذهنی باشد، اما داده‌ها نشان می‌دهد که مهاجران در موقعیت‌های تمام وقت در ترکیه در واقع ساعات کمتری نسبت به میانگین بین‌المللی کار می‌کنند - 41.9 ساعت در هفته در مقابل 43.2 ساعت.

ایتالیا فرصت های کاری محلی کمی دارد
ایتالیا از زمان شروع این نظرسنجی در سال 2014 به طور مداوم در رتبه 10 پایینی قرار گرفته است. در سال 2021، کسانی که در اینجا زندگی می کنند و کار می کنند از فرصت های شغلی محلی ناامید شده اند و 56 درصد نسبت به 33 درصد در سطح جهانی به آنها امتیاز منفی داده اند. در حالی که 22 درصد وضعیت را "بسیار بد" توصیف می کنند.

42 درصد نیز به اقتصاد ایتالیا رتبه منفی داده است که فقط به میزان اندکی کمتر از ترکیه است. این امر قابل انتظار است، زیرا نرخ بیکاری در این کشور نسبتاً بالا و 9 درصد است.

وضعیت در قبرس پیچیده تر است، به طوری که حدود نیمی از پاسخ دهندگان - 52 درصد - به طور کلی از شغل خود راضی هستند، در مقایسه با 68 درصد در سراسر جهان. این در مقایسه با 19 درصدی است که کاملاً ناراضی هستند، رقمی که در سطح جهانی فقط 5 درصد است.

این کشور همچنین در زمینه امنیت شغلی در رتبه آخر قرار دارد، به طوری که 22 درصد از افراد مورد بررسی گفته اند که در این زمینه بسیار ناراضی هستند.
 
از راه دور کار می کنید؟ هفت کشوربرتر دارای ویزای ویژه برای کار از راه دور
کار در خارج از کشور: 5 وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور
در-اینجا-بهترین-و-بدترین-مکان-ها-برای-کار-در-خارج-از-کشور-در-سال-2022-آمده-است
اگر می‌خواهم تعادل خوبی بین کار و زندگی داشته باشم، کجا باید مهاجرت کنم؟
شاید تعجب آور نباشد که دو کشور اسکاندیناوی در زیرمجموعه کار و اوقات فراغت رتبه های برتر را به خود اختصاص دهند.

تقریباً نیمی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی دانمارک از ساعات کاری خود کاملاً راضی بودند، در مقایسه با میانگین تنها 27 درصد در سطح بین‌المللی. این تصویر در نروژ بسیار شبیه بود، جایی که 42 درصد از ساعات کاری خود کاملا راضی بودند. در واقع، در دانمارک هفته کاری رسمی فقط 37 ساعت است، بنابراین جای تعجب نیست که کارگران اینجا راضی هستند.

نیوزلند در رتبه دوم در شاخص کار در خارج از کشور قرار دارد و از نظر تعادل بین کار و زندگی در رتبه چهارم قرار دارد. 83 درصد از مهاجران مورد بررسی به طور کلی در این زمینه انجام شده اند - در مقایسه با 66 درصد در سطح بین المللی.

بیش از چهار نفر از هر پنج نفر نیز امنیت شغلی خود را مثبت ارزیابی کردند. و اگر به دنبال تغییر شغل هستید، 64 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی فکر می کردند که فرصت های شغلی محلی مثبت هستند.

جایی که می توان از کار به عنوان یک مهاجر اجتناب کرد
اگر می‌خواهید کار و اوقات فراغت خود را هماهنگ کنید، یافته‌ها نشان می‌دهند که باید از کویت و ژاپن اجتناب کنید.

در کویت، 12 درصد از پاسخ دهندگان از ساعات کاری خود بسیار ناراضی بودند، در حالی که این رقم در سطح بین المللی تنها 4 درصد است. در حالی که در ژاپن، تنها 50 درصد از مردم از ساعات کاری خود راضی بودند (در مقایسه با میانگین 66 درصد). ساعات کار در ژاپن بالاتر از میانگین جهانی است و 44.9 ساعت در هفته معمول است، در مقایسه با 43.2 ساعت در سراسر جهان.

به طور کلی بهترین مکان ها برای کار کدامند؟
تنها یک برنده می تواند وجود داشته باشد و در سال 2021 تایوان رتبه اول را در شاخص کار در خارج از کشور کسب کرد. شرکت کنندگان در نظرسنجی از امنیت شغلی خود راضی بودند - با 83 درصد به طور کلی در مقایسه با 61 درصد در سطح بین المللی. در واقع، 40 درصد نیز کاملاً راضی بودند.

85 درصد از اقتصاد محلی راضی بودند، و با اقدامات سختگیرانه COVID-19، چشم انداز اشتغال در اینجا نیز چندان چالش برانگیز نبوده است.

اکثر پاسخ دهندگان از ساعات کار خود راضی بودند (74 درصد) در حالی که از هر پنج نفر دو نفر نمی توانستند از شغل خود راضی باشند - که تقریباً دو برابر میانگین بین المللی است.

در حالی که ممکن است ارتباط مستقیمی وجود نداشته باشد، تنها 51 درصد از افراد مورد بررسی مجاز به کار از خانه بودند، در مقایسه با 78 درصد در مقیاس جهانی.

نیوزلند و جمهوری چک در رتبه های بعدی قرار دارند
نیوزلند با قدرت دوم و جمهوری چک سوم شدند. این کشور اروپای شرقی به طور مداوم در بین سه کشور برتر قرار داشته و قوی ترین رتبه خود را در رده کار و اوقات فراغت کسب کرده است. بیش از چهار نفر از هر پنج (82 درصد) به طور کلی از ساعات کاری خود در اینجا راضی هستند و 80 درصد از تعادل بین کار و زندگی خود راضی هستند.

اگر به سبک زندگی عشایری دیجیتالی فکر می کنید، جمهوری چک ممکن است مکان مناسبی برای شما باشد، زیرا 93 درصد از مهاجران شاغل می گویند که می توانند از راه دور کار کنند.

این کشور دارای تعداد بالاتر از حد متوسط ​​​​فریلنسرها نیز است، با 21 درصد از پاسخ دهندگان خوداشتغال، در مقایسه با میانگین 11 نفر در سطح بین المللی.
 
راهنمای کار در اروپا کشور به کشور: مشاغل مورد نیاز
راهنمای کار در خارج:  بیشترین فرصت های شغلی در کدام کشورها هستند؟
میزان حقوق در اروپا در مقابل ایالات متحده: راهنمای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت کاری 

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش