15 نکته تخصصی در مورد نحوه درخواست برای بورسیه در سال 2022

بورسیه ها بدون شک بهترین نوع کمک مالی هستند. آنها پول رایگان برای پرداخت هزینه دانشگاه هستند. اما اگر از درخواست منصرف شده اید، تنها نیستید. بسیاری از مسابقات بورسیه واقعا رقابتی هستند زیرا اغلب تنها یک یا تعداد بسیار کمی از متقاضیان می توانند برنده شوند…

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اما چه کسی می گوید که شما نمی توانید یکی از آن برندگان باشید؟ ما قطعا فکر می کنیم که شما می توانید. به علاوه، کارهایی وجود دارد که می توانید برای افزایش شانس برنده شدن انجام دهید. و ما در این پست نحوه درخواست بورسیه را به شما نشان خواهیم داد.

به طور خاص، ما 15 نکته تخصصی در مورد کارهایی که باید قبل و در طول فصل درخواست بورسیه انجام دهید را به اشتراک می گذاریم. اما، قبل از اینکه به آن نکات بپردازیم، ابتدا دو سوال رایج در مورد بورسیه ها را پوشش خواهیم داد.

بهترین زمان برای شروع درخواست برای بورسیه چه زمانی است؟
اکنون. دیروز. فردا. همه آن زمان های خوبی برای شروع هستند. به طور جدی. و ما این را می گوییم زیرا مهلت های بورسیه در تمام طول سال وجود دارد.

بنابراین، واقعاً بهترین زمان برای شروع درخواست برای بورسیه، به محض اینکه زمان دارید و قبل از پایان مهلت های بورسیه تحصیلی است که امیدوارید برنده شوید.

برای برخی از دانشجویان، این به معنای درخواست قبل از شروع سال آخر دبیرستان است. برای دیگران، این به این معنی است که پس از اتمام ارسال درخواست‌های کالج. و برای بقیه، زمانی که در کالج هستند به این معنی است.

نکته ما؟ هیچ وقت دیر نیست.

چه کسانی واجد شرایط بورسیه تحصیلی هستند؟
شما و بیشتر (اگر نه همه) همکلاسی هایتان واجد شرایط درخواست بورسیه هستید. و این به این دلیل است که تقریباً برای هر نوع دانشجویی بورسیه تحصیلی در دسترس است.

بعداً در مورد آن بیشتر به اشتراک خواهیم گذاشت. در حال حاضر، ما فقط می‌خواهیم مطمئن شویم که می‌دانید برای برنده شدن بورسیه، لازم نیست یک دانش‌آموز نخبه، کاپیتان تیم فوتبال دبیرستان خود یا هر چیز دیگری غیر از آنچه اکنون هستید باشید.

اما شما باید بدانید که چگونه بورسیه تحصیلی مناسب خود را پیدا کنید. و باید بدانید که چگونه برنامه‌ای را کنار هم قرار دهید که به شما شانس واقعی برنده شدن بدهد. بنابراین، بیایید اکنون به نکات تخصصی خود بپردازیم.

15 نکته تخصصی در مورد نحوه برنده شدن بورسیه های کالج
اکنون که سؤالات رایج را از سر راه برداشته ایم، بیایید به نکات برتر خود در مورد نحوه درخواست بورسیه بپردازیم.

1. فهرستی از ویژگی های منحصر به فرد خود ایجاد کنید
آیا می دانستید که تقریباً برای همه چیز یک بورس تحصیلی وجود دارد؟
بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بر اساس ملیت، علایق شخصی، معدل، زبان های صحبت شده، فعالیت های فوق برنامه درسی و غیره در دسترس است. بورسیه هایی برای شناگران، پیانیست ها، بازیکنان فوتبال، دانشجویانی که با سختی های خاص بزرگ شده اند، دانشجویان رتبه اول کالج وجود دارد.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم با تهیه فهرستی از تمام ویژگی های منحصر به فرد خود شروع کنید. ممکن است واقعاً از تعداد بورسیه های موجود در خارج که متناسب با مهارت ها و ویژگی های فردی شما هستند شگفت زده شوید، بنابراین چیزی را رها نکنید.

شما می توانید با این لیست از ویژگی های مربوط به اینکه چه کسی هستید شروع کنید، از جمله:
علایق و علایق شخصی
فعالیت های فوق برنامه
سختی هایی که شما یا خانواده تان متحمل شده اید (مانند سرطان، از دست دادن والدین، یک بلای طبیعی و غیره)
علایق یا اهداف شغلی
دستاوردهای تحصیلی
میراث و جامعه
جنسیت/جنسیت
ویژگی های شخصیتی (مانند حس رهبری قوی، حس شوخ طبعی عالی)
دانشگاهی که در حال حاضر در آن تحصیل می کنید یا دانشگاه هایی که برای آنها درخواست می دهید

2. جستجوی بورسیه بر اساس این ویژگی ها
هنگامی که لیست ویژگی های منحصر به فرد خود را به دست آوردید، می توانید جستجوی بورسیه خود را شروع کنید. به معنای واقعی کلمه ده ها هزار بورسیه برای کالج وجود دارد. یافتن بسیاری از آنها آسان است، مانند بورسیه های محبوب و با رقابت بالا مانند برنامه دانش پژوهان هزاره گیتس Gates Millennium Scholars Program  و بورسیه خیریه رونالد مک دونالد هاوس Ronald McDonald House Charities Scholarship.

بورسیه های تخصصی و آنهایی که رقابت کمتری دارند معمولاً سخت تر پیدا می شوند. بنابراین، شما می خواهید در تحقیق خود بسیار کوشا باشید. از مشاوره گرفتن از معلمان، مشاوران و دانشجویان فعلی نترسید.

اما، همچنین، به خودتان لطف کنید و از ابزار جستجوی بورس تحصیلی مانند wikigeram استفاده کنید. همانطور که اشاره کردیم، می تواند به شما کمک کند تا همه بورسیه هایی را که واجد شرایط آنها هستید، از جمله بورسیه هایی که رقابت کمتری دارند، پیدا کنید.

3. یک لیست اولویت بندی شده از فرصت های بورسیه ایجاد کنید
همانطور که به دنبال بورسیه تحصیلی هستید، فهرستی را که فرصت ها را بر اساس چندین عامل اولویت بندی می کند، نگه دارید:
مهلت های بورسیه
آنچه شما را برای بورس تحصیلی مناسب می کند
مقدار پولی که می توانید برنده شوید
لیست همه افراد کمی متفاوت به نظر می رسد. اما هدف این است که برای همه بهترین بورسیه ها به موقع درخواست کنید.

وقتی نوبت به اولویت بندی بورسیه ها می رسد، بورسیه ای که به نظر می رسد یک بورس تحصیلی بزرگ و خیلی خوب باشد را نادیده نگیرید، با این فرض که هرگز برنده آن نخواهید شد.

از طرف دیگر، بورسیه های کوچکتر کالج را نیز رد نکنید. هزاران بورسیه تحصیلی در محدوده 500 تا 2000 دلار وجود دارد. این ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما هر دلار مهم است و این بورسیه ها جمع می شوند و هزینه های تحصیل شما را پوشش می دهند.
 
برنامه بورسیه های تحصیلی و فاند 100 دانشگاه برتر جهان+ لینک
نکته-تخصصی-در-مورد-نحوه-درخواست-برای-بورسیه-در-سال-2022.jpg
4. اجرای برنامه بورسیه
ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما شما باید تا حد امکان برای بورسیه تحصیلی درخواست دهید. 

جستجو و درخواست برای بورسیه باید بخشی منظم از روال آماده سازی کالج شما باشد، دقیقاً مانند آمادگی آزمون استاندارد. زمانی را اختصاص دهید تا صرفاً به برنامه های بورسیه اختصاص دهید. حتی می توانید برنامه ای برای بورسیه تحصیلی تهیه کنید.

به عنوان مثال، هر دوشنبه، یک ساعت را به جستجوی بورسیه ها اختصاص دهید و لیستی از بهترین ها تهیه کنید. سپس، هر چهارشنبه، یک ساعت را به درخواست بورسیه در لیست خود اختصاص دهید. آنچه برای شما بهتر است را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید. 

ما به شدت توصیه می کنیم که برای 10 بورسیه در ماه درخواست دهید تا شانس برنده شدن خود را به شدت افزایش دهید. اگر خیلی زیاد به نظر می رسد، به این فکر کنید: این فقط 2-3 درخواست بورسیه در هفته است. هرچه بیشتر درخواست دهید، شانس برنده شدن شما بیشتر می شود.

و به هر حال، بورسیه های کالج زیادی وجود دارد که به راحتی می توان برای آنها درخواست داد. برخی از درخواست های بورس تحصیلی کمتر از 15 دقیقه طول می کشد. در برنامه خود، سعی کنید برنامه های کوتاه تر و طولانی تر را به نمایش بگذارید.

5. یک «جعبه ابزار» بورسیه بسازید (و بعداً در زمان صرفه جویی کنید)
ممکن است بپرسید جعبه ابزار بورسیه چیست؟ اساساً، این فقط تمام منابع و دانشی است که برای از بین بردن روند درخواست بورسیه نیاز دارید.

با جمع آوری تمام اقلام و اطلاعات ضروری (به طور بالقوه) لازم برای درخواست های بورسیه تحصیلی قبل از زمان، می توانید آنها را در زمان کمتری انجام دهید.

مواردی که برای جعبه ابزار خود نیاز دارید عبارتند از:
اطلاعات شخصی (نام، آدرس، آدرس ایمیل، اطلاعات والدین/سرپرست شما و کارفرمایان و غیره)
تمام اطلاعات مدرسه شما (نام، آدرس، سال فارغ التحصیلی، کد 6 رقمی دبیرستان و غیره)
آخرین ریز نمرات (دبیرستان و/یا کالج)
توصیه نامه از 1-2 معلم
مقالات بورسیه ای که در گذشته نوشته اید
آخرین اظهارنامه مالیاتی فدرال والدین
گزارش تکمیل شده FAFSA و SAR (که پس از تکمیل FAFSA ایجاد می شود)
اطلاعات وام دهنده وام دانشجویی شما (اگر قبلا وام دانشجویی گرفته اید)
یک عکس جدید و بدون تار از شما (به سبک «هدشات» از روی شانه به بالا و بدون دوستانتان در کادر فکر کنید)
آیا برای هر بورسیه به همه این اطلاعات نیاز دارید؟ محتمل نیست اما ایده این است که همه این منابع و اسناد را از قبل جمع آوری کنید تا اگر به آنها نیاز دارید، زمان را برای جستجوی آنها از دست ندهید.

6. درخواست های بورسیه خود را عجله نکنید.
مطمئن شوید که به هر برنامه زمان و بررسی لازم را می دهید. شما می خواهید که برنامه شما توانایی شما برای متفکر بودن و سخت کوشی بودن را نشان دهد.

گرفتن زمان مناسب برای درخواست بورسیه شامل موارد زیر است:
خواندن تمام جهات به طور کامل
با سازمان های ارائه دهنده بورسیه آشنا شوید
انعکاس متفکرانه در مورد هر سوال مقاله
نوشتن یک مقاله بورسیه تحصیلی قوی، در صورت وجود 

7. درخواست های بورسیه خود را پیگیری کنید
هرچه سازماندهی بیشتری داشته باشید، بهتر است. و اگر برای بورسیه های تحصیلی زیادی درخواست می کنید (همانطور که ما توصیه می کنیم)، سازمان کلیدی است.

Scholly Search به شما امکان می‌دهد بورسیه‌های آینده را ذخیره کنید، در سررسیدها باشید و بورسیه‌هایی را که درخواست کرده‌اید (از جمله برنده‌هایتان.) پیگیری کنید. اما یک صفحه گسترده نیز به خوبی کار می کند.

هر روشی که ترجیح می دهید، نگه داشتن فهرست اصلی بورسیه ها و ردیابی آنها تضمین می کند که هیچ فرصت عالی را از دست نخواهید داد. همچنین به بودجه بندی دانشگاه کمک می کند، زیرا می توانید ببینید چقدر درآمد داشته اید و هنوز چقدر باید پوشش دهید.

8. دستورالعمل ها را دنبال کنید
آیا شما ملزم به ارائه معدل خود هستید؟ توصیهنامه ها؟ عکس فقط صورت شما؟ مقاله ای 250 کلمه ای در مورد مشارکت شما با سازمان های اجتماعی؟ سپس دقیقاً این کار را انجام دهید. از دستورالعمل های بورسیه منحرف نشوید و به دلیل احمقانه رد صلاحیت شوید.

واضح به نظر می رسد. اما بسیار مهم است که مطمئن شوید همه چیز لازم را ارسال کرده اید و نشان می دهید که شرایط واجد شرایط بودن را برآورده می کنید. قبل از ارسال هر درخواست بورسیه، سه بار شرایط را بررسی کنید.

9. همیشه کار «اختیاری» را انجام دهید
خوب، گوش کن، هیچ کس واقعاً نمی خواهد کار بیشتری انجام دهد، ما آن را دریافت می کنیم. اما اگر یک بورس تحصیلی الزامات «اختیاری» دارد (مانند یک مقاله، یک توصیه نامه، یک شوخی - بله، این چیزی است که قبلاً در یک درخواست مطرح شده است) از شما می‌خواهیم آن را «اجباری» در نظر بگیرید و آن را انجام دهید.

دلیل این امر این است: تکمیل کار اضافی ابتکار و انگیزه شما را نشان می دهد. همچنین درخواست شما را از سایر دانشجویانی که احتمالاً مطالب اضافی را ارائه نکرده اند متمایز می کند. بالاتر و فراتر بروید.

10. یک مقاله بورسیه برنده بنویسید
 مقاله بورسیه. همه بورسیه ها به یک مقاله بورسیه نیاز ندارند. اما بسیاری انجام می دهند. و این واقعا شانس شما برای درخشش است. مقاله شما به شما امکان می دهد جنبه های بعدی خود را نشان دهید - چیزهایی که نمی توانند فقط در معدل شما یا نمرات آزمون منعکس شوند.
 
مقاله بورسیه چیست؟/ چگونه یک مقاله بورسیه بنویسیم و برنده شویم
نکته-تخصصی-در-مورد-نحوه-درخواست-برای-بورسیه-در-سال-2022-.jpg
11. تا آخرین لحظه منتظر نمانید
ما توصیه می کنیم که هم دانشجویان دبیرستانی و هم دانشجویان کالج هر چه زودتر برای دریافت بورسیه اقدام کنند. چرا؟ یکی، برخی از بورسیه ها درخواست های اولیه را در اولویت قرار می دهند.

به عنوان مثال، بنیادی که بورسیه برگر کینگ را اعطا می کند، تنها 50000 درخواست در سال را می پذیرد - حتی اگر این بدان معنا باشد که آنها تمام این درخواست ها را قبل از مهلت دریافت کنند.

و حتی اگر برای درخواست زودهنگام امتیاز جایزه دریافت نکنید، به خودتان زمان کافی می‌دهید تا مطمئن شوید که مشکلی در درخواست بورس تحصیلی شما وجود ندارد. همه ما تا آخرین لحظه منتظر بوده ایم تا چیزی را به صورت آنلاین ارسال کنیم تا متوجه شویم وب سایت از کار افتاده است یا «مشکلات فنی» دیگری وجود دارد.

به علاوه، اگر زودتر درخواست دهید، عجله نخواهید داشت و بهترین کار خود را ارائه خواهید داد. و زمان بیشتری را برای درخواست بورسیه های بیشتر آزاد خواهید کرد.

12. مراقب کلاهبرداری های بورسیه باشید
بورسیه ها برای دادن پول رایگان به شما برای کمک به پرداخت هزینه های کالج وجود دارد، نه گرفتن پول شما. بنابراین، اگر برنامه‌ای را می‌بینید که «هزینه ارسال» را درخواست می‌کند، به جای دیگری نگاه کنید.

علاوه بر این، ادعاهای جسورانه ای مانند "شما از قبل انتخاب شده اید" یا "تضمین شده است یا پول شما برگردانده شده است" شواهدی از تجارت مبهم است.

در اینجا مقاله ای با اطلاعات بیشتر در مورد نحوه جلوگیری از کلاهبرداری بورسیه وجود دارد. اما اصل ماجرا این است که هیچ برنامه واقعی از شما درخواست پرداخت پول نخواهد کرد.

13. رسانه های اجتماعی عمومی خود را پاکسازی کنید
خوب، این یک بازی بزرگ است. درست مانند کارفرمایان بالقوه، اعضای کمیته بورسیه اغلب نامزدهای خود را بررسی می کنند. بنابراین، مطمئن شوید که رسانه های اجتماعی شما هیچ شک و شبهه ای به آنها وارد نمی کند.

در واقع، بسیاری از بورسیه های تحصیلی برای کالج در واقع درخواست پیوند به پروفایل رسانه های اجتماعی (گاهی به انتخاب شما، گاهی اوقات نه) دارند. بنابراین، مطمئن شوید که یک پیوند کارآمد و قابل دسترس نیز ارائه می دهید.

14. پوشه اسپم خود را بررسی کنید
در صورت برنده شدن بورسیه تحصیلی احتمالاً از طریق ایمیل مطلع خواهید شد. بنابراین، مراقب به روز رسانی ها باشید. همه ما می دانیم که نامه های مهم ممکن است در پوشه هرزنامه خوب گیر کند، بنابراین حتماً آن را نیز به طور منظم بررسی کنید.

15. تسلیم نشو. بورسیه ها زندگی را تغییر می دهند و ارزش تلاش را دارند
این شاید مهمترین نکته از همه نکات برنده بورس تحصیلی باشد. واقع بینانه، با رد شدن مواجه خواهید شد. اشکالی ندارد. کالج گران است و برخی از بورسیه ها رقابتی هستند. اما فقط به درخواست خود ادامه دهید. این پول جایزه بورس تحصیلی در نهایت افزایش می یابد.

بسیاری از دانشجویان این را نمی دانند، اما شما می توانید حتی زمانی که در کالج هستید، برای بورسیه تحصیلی درخواست دهید. درست است... شما می توانید سال ها برای بورسیه تحصیلی درخواست دهید و کمک های مالی رایگان بیشتری برای پرداخت هزینه های کالج دریافت کنید.

در واقع، دانشجویانی که بیشترین بورس تحصیلی را دریافت می کنند، معمولاً هر ترم تحصیلی را درخواست می کنند. بدیهی است که ایده‌آل است که قبل از شروع سال تحصیلی برنامه‌های کاربردی را شروع کنید (مخصوصاً اگر سال آخر دبیرستان شما باشد)، اما مبالغ هنگفتی در طول سال در دسترس است.

وقتی نوبت به پرداخت هزینه های کالج می رسد، هیچ نوع کمک مالی بهتر از بورسیه تحصیلی وجود ندارد. این اساساً پول رایگان است. به علاوه، تقریباً همه واجد شرایط حداقل یک بورس تحصیلی هستند. اما شما باید بدانید که چگونه موارد مناسب خود را پیدا کنید، آنهایی که شانس واقعی برای برنده شدن دارید.
 
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای
دانشگاه های برتر اروپا با بالاترین میزان پذیرش دانشجویان بین المللی


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش