کدام بهتر است ؟ تحصیل در آسیا یا اروپا

تحصیل در خارج از کشور سرمایه ای است که معمولاً هزینه بیشتری نسبت به تحصیل در داخل دارد. در ابتدا به کشورهای انگلیسی زبان در اروپا شروع می پردازیم. سپس به سایر گزینه های آموزشی در اتحادیه اروپا و سایر نقاط جهان نگاه می کنیم.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

تحصیل در انگلستان یا ایرلند
البته بزرگترین انتخاب برنامه های انگلیسی را می توان در کشورهای انگلیسی زبان اروپا، انگلستان، ولز، اسکاتلند یا ایرلند یافت. بریتانیا دارای 16 دانشگاه است که در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در اینجا می توانید در ترم های تحصیلی، لیسانس و فوق لیسانس تحصیل کنید.

اکثر دانشگاه های برتر انگلستان در انگلستان واقع شده اند. بیست سال پیش دانشگاه‌ها در اینجا تقریبا رایگان بودند، اما از آن زمان هزینه‌های تحصیل بسیار افزایش یافته است و انگلیس اکنون بالاترین میانگین شهریه را در اروپا دارد. با این حال، هزینه ها هنوز کمتر از ایالات متحده است، به خصوص اگر در نظر داشته باشید که مدرک لیسانس در انگلستان (به استثنای اسکاتلند) معمولاً فقط سه سال طول می کشد، بنابراین یک سال کامل شهریه کالج را پس انداز می کنید. این به این دلیل است که برنامه های دانشگاهی در اروپا معمولاً نسبت به ایالات متحده تمرکز محدودتری دارند. از طرف دیگر، ممکن است برای برآورده کردن شرایط ورود به دانشگاه انگلیسی نیاز به ارائه مدارک زبان هستید.

هزینه تحصیل در انگلستان
دانشجویان اتحادیه اروپا در حال حاضر می توانند به صورت رایگان در اسکاتلند و 9250 پوند در سال در انگلستان و ولز تحصیل کنند. برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا، هیچ هزینه ثابتی برای تحصیل در بریتانیا یا ایرلند وجود ندارد. هزینه متوسط ​​برای دانشجویان بین المللی در انگلستان، شهریه 12000 پوند (15600 دلار) در سال است، با قیمت هایی که از 10000 پوند (13000 دلار) تا بیش از 35000 پوند (45500 دلار) متغیر است. 

چگونه برای دانشگاه های انگلستان اقدام کنیم؟
شما معمولا از طریق UCAS برای دانشگاه های انگلستان اقدام می کنید. این می تواند کمی پیچیده باشد. 

تحصیل در کشورهای شمال اروپا
کشورهای شمال اروپا همیشه از نظر شادی و کیفیت زندگی رتبه بسیار بالایی دارند. اگر از زمستان طولانی مشکلی ندارید، واقعاً می‌توانیم رفتن به یک ماجراجویی در اسکاندیناوی را توصیه کنیم. از مناطق پرجمعیت دور شوید و از زندگی نزدیک به طبیعت لذت ببرید. مردم شمال اروپا دوستانه هستند و در زبان انگلیسی بسیار خوب هستند. هزینه های تحصیل معقول است، در واقع قبلا برای همه رایگان بود، اما آنها باید برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا هزینه دریافت کنند. 
 
آنچه که برای تحصیل در اروپا به عنوان یک دانشجوی بین المللی نیاز دارید
بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در خارج از کشور با توجه به عوامل مختلف

کدام-بهتر-است-تحصیل-در-آسیا-یا-اروپا
تحصیل در قاره اروپا
شهریه ها معمولاً در سرزمین اصلی اروپا پایین تر است، برخی از مکان ها حتی می توانید به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی تحصیل کنید. با این حال، مدارس خصوصی اغلب 10000 دلار یا بیشتر در سال دریافت می کنند. اشکال تحصیل در کشورهای غیر انگلیسی زبان این است که آنها برنامه های بسیار کمتری برای ارائه به زبان انگلیسی دارند، به خصوص در مقطع کارشناسی. پیدا کردن برنامه ها به زبان انگلیسی در سطح کارشناسی ارشد آسان تر است.

آلمان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل برای دانشجویان بین المللی است. آنها دانشگاه های خوبی دارند که اغلب برخی از برنامه ها را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. بهتر از همه، آنها با همه دانشجویان یکسان رفتار می‌کنند، چه اهل اتحادیه اروپا باشید یا نباشید. دانشگاه های دولتی آلمان معمولاً فقط 100 تا 250 یورو در هر ترم هزینه اداری دریافت می کنند و شهریه ندارند.

تحصیل در دانشگاه های خارج از اروپا
آسیا و اقیانوسیه نیز گزینه های جالب بسیاری را برای دانشجویانی که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند ارائه می دهند. در اینجا ما به چند جایگزین محبوب نگاه می کنیم:

استرالیا کشوری محبوب برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. در اینجا شما بسیاری از دانشگاه های خوب را پیدا می کنید که برنامه های فراوانی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. متوسط ​​هزینه سالانه برای یک دانشگاه استرالیا 30000 دلار استرالیا (21360 دلار آمریکا) است. اما برخی از گزینه‌های ارزان‌تر در دسترس هستند و مدارک لیسانس در استرالیا معمولاً سه ساله است، بنابراین می‌توانید در مقایسه با اخذ مدرک چهار ساله در یک دانشگاه دیگر، یک سال در شهریه صرفه‌جویی کنید. 

نیوزلند یکی دیگر از گزینه های بومی انگلیسی است که در زیر آن قرار دارد. در اینجا می توانید بین هشت دانشگاه مختلف یکی را انتخاب کنید. متوسط ​​هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی حدود 25000 دلار نیوزلند (16300 دلار آمریکا) است، اما هزینه دوره های پزشکی سه برابر این قیمت است. به طور متوسط ​​هزینه ها کمی کمتر از استرالیا است، اما دانشگاه های نیوزیلند به اندازه دانشگاه های استرالیایی خود رتبه بالایی ندارند.

کره جنوبی در سال های اخیر به یک مقصد تحصیلی محبوب تبدیل شده است. ما می توانیم به شما کمک کنیم برای دوره های زبان و برنامه های کارشناسی در دانشگاه Konkuk، سئول و تحصیل در ترم های خارج از کشور به زبان انگلیسی در دانشگاه Hanyang، سئول، درخواست دهید. متوسط ​​شهریه تقریباً 10000 دلار در سال است. با این حال، اگر می خواهید یک مدرک لیسانس کامل در کره بگیرید، معمولاً باید با یادگیری زبان کره ای شروع کنید زیرا همه دوره ها به زبان انگلیسی ارائه نمی شوند.

مالزی حتی قیمت های پایین تری ارائه می دهد. بسیاری از دانشگاه ها فقط به زبان انگلیسی با شهریه 4000-7000 دلار در سال تدریس می کنند.

ژاپن یکی دیگر از مقاصد محبوب در آسیا است. اکثر دانشجویان بین المللی با مطالعه زبان ژاپنی در آموزشگاه زبان شروع می کنند، زیرا دانستن این زبان کلید درک و لذت واقعی از زندگی در ژاپن است. همچنین گزینه های شما برای تحصیل و کار در ژاپن را افزایش می دهد. کالج های ژاپنی، Senmon Gakkos، برنامه های عملی 2-3 ساله را در موضوعاتی مانند موسیقی، طراحی، انیمه و توسعه بازی ارائه می دهند، اما این برنامه ها همه به زبان ژاپنی تدریس می شوند. 

دانشگاه‌های بزرگ ژاپن معمولاً مدرک‌هایی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند، اما معمولاً فقط چند برنامه به زبان انگلیسی در دسترس دارند. دوره های کارشناسی در ژاپن مانند ایالات متحده چهار ساله است. دانشگاه های خصوصی مانند Waseda در توکیو اغلب سالیانه کمی بیش از 10000 دلار برای برنامه های خود به زبان انگلیسی دریافت می کنند در حالی که دانشگاه های دولتی مانند Tokyo Metropolitan حدود 30٪ ارزان تر هستند.

سایر کشورهای آسیایی آسیا چیزهای زیادی برای ارائه دارد. تحصیل در دانشگاه های شناخته شده در چین، تایوان، تایلند، اندونزی / بالی و بسیاری از مکان های جالب دیگر.
 
5 کشور برتر آسیا که بیشترین دوره های آموزش زبان انگلیسی را ارائه می دهند
اشتغال در آسیا برای فارغ التحصیلان/ بهترین فرصت های شغلی موجود در هر کشور


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش