کلاس های نظری و عملی دانشگاه آزاد «حضوری» شد

به گزارش ویکی گرام، معاون دانشگاه آزاد گفت: کلاس های عملی و نظری دانشگاه آزاد در نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ به صورت «حضوری» برگزار می شود؛ البته در موارد خاص امکان برگزاری مجازی کلاس های نظری وجود دارد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

جواد علمایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره نحوه آموزش در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ گفت: کلاس‌های دروس نظری در واحدهای دانشگاه آزاد در ترم آتی به صورت حضوری برگزار می‌شود؛ البته با تشخیص استان و بر حسب شرایط استان‌ها از حیث میزان شیوع ویروس کرونا (رنگ بندی کرونایی) و جمعیت دانشجویی واحدها امکان برگزاری کلاس به شیوه مجازی وجود دارد.

مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد ادامه داد: تمامی دروس عملی، کارگاهی، آزمایشگاهی و قسمت عملی دروس نظری عملی در تمامی شهرها (با رنگ‌های مختلف) به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری کلاس‌های حضوری گفت: واحدهای دانشگاهی موظف هستند، ضوابط مرتبط با پروتکل‌های بهداشتی (رعایت حداقل فاصله اجتماعی ۲/۱ متر، ضدعفونی کلاس‌های درسی و …) را رعایت کنند.

علمایی ادامه داد: در خصوص دروسی که دارای ظرفیت زیر حد نصاب هستند با توجه به اینکه به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست، اینطور تصمیم گیری شده که این دروس به صورت استانی مجازی برگزار شود. همچنین تاکید شده که این کلاس‌ها حتماً به یک استاد تمام که آگاهی خوبی نسبت به آن درس مربوطه دارد، سپرده شود.

معاون دانشگاه آزاد ضمن بیان این مطلب که کلاس‌های دروس جبرانی دانشجویان دکتری تخصصی به همراه کلاس‌های دروس دوره ارشد تشکیل و کلاس مجزا در این خصوص برگزار نمی‌شود، گفت: همچنین مقرر شده است که دروس روش تحقیق و مقاله و رساله نویسی پیشرفته در مقاطع ارشد و دکتری تخصصی به صورت مشترک (هر مقطع به صورت مجزا) برگزار شود.

وی در ادامه تصریح کرد: برای ترم آینده تحصیلی حداکثر ظرفیت دانشجو برای تشکیل کلاس در دروس نظری و نظری-عملی در مقطع کاردانی و کارشناسی ۵۰ نفر، در مقطع کارشناسی ارشد ۳۰ نفر، در مقطع دکتری تخصصی ۱۰ نفر و کلاس‌های مشترک جبرانی ۳۰ نفر اعلام شده است.

علمایی افزود: همچنین حداکثر تعداد دانشجو در کلاس‌های دروس عملی در مقطع کاردانی و کارشناسی ۱۴ نفر، کارشناسی ارشد ۱۲ نفر، دکتری تخصصی ۱۰ نفر خواهد بود.
 
وضعیت امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها نگران کننده است
سخنگوی وزارت علوم : آموزش دانشگاه‌ها از بهمن حضوری می‌شود

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش