لغومصوبه شورای عالی اداری مبنی بر تعطیلی مراکز علمی کاربردی دولتی

به گزارش ویکی گرام، سرپرست دانشگاه علمی کاربردی خواستار لغو و یا توقف مصوبه غیرقانونی شورای عالی اداری مبنی بر تعطیلی مراکز علمی کاربردی وابسته به ارگان‌های دولتی شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، حسین بلندی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در مراسم تکریم و معارفه مسئول نهاد مقام معظم رهبری در این دانشگاه گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده تا بهمن ماه سال جاری جمعیت دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی به حدود ۲۸۰ هزار نفر خواهد رسید و در مهرماه سال آینده به دومین دانشگاه بزرگ کشور تبدیل خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه اظهار داشت: در این مدتی که در دانشگاه حضور داشتیم یک از کارهای عمده‌ای که انجام دادیم تفاهم نامه‌ای بود که با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری منعقد شد تا برای زنان سرپرست خانوار دوره‌های کوتاه مدت و بلندمدت شغلی برگزار کنیم و پل ارتباطی بین فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها، که حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد بیکاران را تشکیل می‌دهند، با بازار کار را برقرار کنیم تا با اجرای دوره‌های کوتاه مدت آماده ورود به بازار کار شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام کرد: با توافقی که با مرکز ملی فضای مجازی داشته‌ایم و با توجه به نیاز جدی به آموزش‌های سایبری در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری در کشور، کمیته‌هایی در معاونت آموزشی دانشگاه تشکیل شده تا با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، ۵۷ رشته جدید را در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی تدوین و اجرا نماید.

بلندی تصریح کرد: ان شاء الله تا مهرماه سال آینده ۱۰۰ رشته جدید بر اساس نیاز بازار کار در دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی خواهد شد. یکی از کارهای جدیدی که در برنامه داریم این است که روند جذب مدرسان بازبینی گردد و بسیاری از مدرسانی که در اثر فرآیندهای اشتباه حذف شده‌اند به فضای آموزشی دانشگاه برگردند.

وی بیان کرد: دانشگاه علمی کاربردی مسئول اشتغال در کشور نیست ولی می‌تواند ابزار ویژه ای برای اشتغال در کشور باشد.

بلندی خواستار لغو و یا توقف مصوبه غیرقانونی شورای عالی اداری مبنی بر تعطیلی مراکز علمی کاربردی وابسته به ارگان‌های دولتی شد تا امکان ایجاد شغل در کشور در پنج سال آینده فراهم گردد و دانشگاه بتواند با قوت و انرژی بیشتری به فعالیت بپردازد.

بلندی در ادامه اظهار داشت: ما به دنبال دانشگاه داری در کشور نیستیم بلکه می‌خواهیم نظام علمی کاربردی را رونق دهیم و تقسیم کار ملی نمائیم و از تمام امکانات کشور استفاده کنیم. طی توافق با رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای مقرر شد بخشی از امکانات این سازمان در اختیار این دانشگاه قرار گیرد تا در اجرای مطلوب دوره‌های مهارتی کمک کار دانشگاه باشد.

وی ادامه داد: بدنبال این هستیم که به حوزه صنعت توسعه خوبی دهیم و مراکز نوآوری را توسعه دهیم تا وضعیت اشتغال بهبود یابد. به لطف الهی ما می‌خواهیم با بهبود شرایط زمینه اشتغال صد هزار نفری را در سال فراهم نمائیم تا تربیت پنجه کارآمد که مدنظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده را محقق سازیم.
 
برگزاری کلیه کلاس‌ها و امتحانات ترم آینده دانشگاه‌ها به صورت حضوری
وضعیت برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه‌های سطح یک کشور

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش