راهنمای اپلای در مقطع دکتری در ایتالیا

ایتالیا سرزمین غذاهای عالی، دوره رنسانس، میراث فرهنگی، مد و سرگرمی است، اما تنها تعداد کمی از مردم از ارائه آموزش با کیفیت آگاه هستند. ایتالیا همچنین نقش حیاتی در شکل گیری آموزش عالی اروپا ایفا کرده است. از طریق فرآیند بولونیا، ایتالیا در خط مقدم سیستم آموزشی بوده و شغلی قوی در این کشور ایجاد کرده است که آن را به یک مقصد تحصیلی ایده آل در خارج از کشور تبدیل می کند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

هنگامی که در ایتالیا تحصیل می کنید لازم نیست نگران هزینه ها باشید زیرا هزینه تحصیل و زندگی هر دو با هزینه کم در دسترس هستند. این دانشگاه‌ها در ایتالیا نه تنها برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد محبوب هستند، بلکه به دلیل دوره‌های جامع دکترای فلسفه (PhD) نیز شناخته شده‌اند. بیایید همه چیزهایی را که باید در مورد دکترا در ایتالیا بدانید را بررسی کنیم.
 
Universities 96
Nobel Laureates 20
Oldest University University of Bologna (1088)
International Students 106,611
Typical fees €900-4,000 (INR 77856- 346027)
PhD Length 3-4 years
Academic Year October to September
این مطلب شامل:

◾️چرا تحصیل در ایتالیا؟

◾️تخصص ها
◾️برنامه های دکتری
◾️مدت زمان
◾️فرآیند دکتری
◾️هزینه تحصیل
◾️شایستگی
◾️زبان مورد نیاز
◾️دانشگاه های برتر برای دکترا در ایتالیا
◾️فرآیند برنامه
◾️بورسیه ها
◾️فرصت های شغلی

چرا تحصیل در ایتالیا؟
ایتالیا خانه چندین مؤسسه آموزش عالی تاریخی و معتبر از جمله دانشگاه بولونیا، قدیمی‌ترین دانشگاه مستمر در غرب است. این دانشگاه‌ها با ماهیت متنوع و چندفرهنگی، شرکت‌کنندگان قوی در برنامه‌ها و ابتکارات تحقیقاتی بین‌المللی، مانند اتحادیه اروپا و IAU، و همچنین مشارکت‌های منطقه‌ای هستند.

نفوذ ایتالیا نیز بدون شک نمایه تمدن غرب را در طول اعصار با مشارکت در زمینه های هنر، معماری و علوم شکل داده است و افراد برجسته و مشهور جهانی مانند لئوناردو داوینچی، گالیله، میکائل آنژ، کلمب و غیره را پرورش داده است.

دانشگاه های ایتالیا بسیار معتبر هستند و ارتباط قوی با دانشگاه های دیگر در سراسر اروپا و سایر نقاط جهان دارند. تعالی آموزشی، اصول تحرک دانشجویی و شبکه های تحقیقاتی آنها در سال های اخیر تعداد فزاینده ای از دانشجویان دکترا را به خود جذب کرده است.

تخصص ها
از مد گرفته تا آموزش، می توانید در مقطع دکترا در ایتالیا در رشته ای که می خواهید ادامه دهید. در اینجا برخی از تخصص های محبوب دکترا در ایتالیا آورده شده است:

◾️علم و تکنولوژی
◾️هنر و طراحی
◾️مطالعات اجتماعی
◾️تحصیلات
◾️علوم انسانی
◾️سلامتی
◾️مهمانداری
◾️مدیریت

برنامه های دکتری
همانطور که قبلا ذکر شد، ایتالیا خانه فرآیند بولونیا است، که سطوح مختلف تحصیل را در یک سیستم سه دوره سازماندهی می کند، که سیکل سوم معادل مدرک دکتری بریتانیا است. برخی از دانشگاه‌ها نیز دکترای مشترکی را با ماژول‌ها و برنامه‌هایی که با مشارکت دانشگاه‌های خارجی (دکتری بین‌المللی) یا صنایع (دکتری صنعتی) سازماندهی شده‌اند، ارائه می‌دهند، اگرچه موسسه صادرکننده مدرک، موسسه ثبت نام خواهد بود.

دو نوع دکترا موجود است:
1- The Dottorato (PhD) – اعطا شده توسط دانشگاه ها
2- Diploma Accademico di Formazione Alla Ricerca (دیپلم علمی پژوهشی)- اخذ شده در یکی از موسسات آموزش عالی هنر و موسیقی (Afams)
 
راهنمای تحصیل در ایتالیا به صورت رایگان
دکتری-در-ایتالیا
مدت زمان
در حین تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا، هر سال به دو ترم با یک دوره آموزشی و یک دوره امتحانی تقسیم می شود.
 
Semester Teaching Examinations
First October-December January-February
Second March-May June – July

*این یک نمای کلی از نحوه عملکرد سال است، به عنوان یک دانشجوی دکتری کاملاً ثبت نام شده در ایتالیا، برنامه کاری فرد احتمالاً به دلیل هر گونه تعهدات، آموزش یا ماژول های مرتبط با برنامه با موارد فوق متفاوت است. طول معمول دوره دکتری 3 تا 4 سال است که بر اساس موسسه و ساختار دوره متفاوت است.

فرآیند دکتری
برنامه دکترا می تواند از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از دوره ای به دوره دیگر متفاوت باشد. به طور معمول، تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا، این فرآیند عمدتاً شامل کارهای تحقیقاتی اصلی است که برخی از دوره‌ها در سال اول تدریس می‌شوند. همچنین ممکن است از شما انتظار می رود یا حتی از شما دعوت شود که در دوره های دکتری خود در جلسات آموزشی و تدریس شرکت کنید، با این فعالیت ها محدود به 40 ساعت در هفته. در پایان دوره، از شما انتظار می رود که یک پایان نامه دکترا مطابق با الزامات دپارتمان خود بنویسید

هزینه تحصیل
هزینه تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین است و به طور کلی تفاوتی بین دانشجویان ملیت های مختلف از نظر هزینه ها وجود ندارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی می تواند از 900 تا 4000 یورو  متغیر باشد، اگرچه ثبت نام سالانه در برخی موسسات می تواند تا 150 یورو  باشد. در مورد دانشگاه های خصوصی، متوسط ​​شهریه می تواند از 6000 تا 20000 یورو متغیر باشد.

الزامات و مدارک
مدرک دوره دوم (Laurea Magistrale) یا معادل آن را داشته باشید
مدرک تحصیلی خود را دریافت کنید. توصیه می شود قبل از درخواست با دانشگاه انتخابی خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا ارزیابی قبلی از صلاحیت شما را بپرسند.
برای دانشجویانی که مقیم ایتالیا نیستند، درخواست و مدارک باید به نماینده دیپلماتیک ایتالیا در کشور محل اقامتشان (یعنی سفارت ایتالیا در تهران) ارائه شود.

زبان مورد نیاز
با سفر به سرزمینی جدید با زبانی جدید ارتباط برقرار می شود. در حین تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا، با تعدادی برنامه به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی مواجه خواهید شد. دانشگاه های برتر این کشور بیش از 500 برنامه آموزش انگلیسی را در هر سطح ابتدایی ارائه می دهند. اگر تحصیل به زبان ایتالیایی را انتخاب می کنید، باید در آزمون های شناخته شده که CILS و CELI هستند، درصد خوبی کسب کنید. برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی، باید در آزمون آیلتس شرکت کنید.

دانشگاه های برتر برای دکترا در ایتالیا
Universities THE Ranking 2021
University of Bologna  167
Sant’Anna School of Advanced Studies – Pisa 170
Scuola Normale Superiore di Pisa 181
Sapienza University of Rome 201
University of Padua 251
Vita-Salute San Raffaele University 251
University of Trento 301
University of Milan 351
University of Milan – Bicocca 351

فرآیند برنامه
برای پذیرش در دوره دکترا، باید یک فرآیند درخواست رقابتی را پشت سر بگذارید، که هم برای دانشجویان مقیم و هم برای دانشجویان بین المللی که مدارک خود را در خارج از ایتالیا به دست آورده اند، در دسترس است. این فرآیند معمولاً آنلاین است

هر موسسه پارامترهای دوره ای را که ارائه می دهد، از جمله معیارهای واجد شرایط بودن، مقررات، ارزیابی، اهداف تحقیق و هزینه ها را تعیین می کند. این اطلاعات به همراه پروژه یا فراخوان مسابقه آگهی شده درج خواهد شد.

مدارک تحصیلی مانند گواهینامه ها (که باید برای آنها به رسمیت شناخته شده باشید)، رونوشت تحصیلی و CV
توصیه نامه- معمولاً از یک یا دو نفر از دانشگاهیان که با شما کار کرده اند، نیاز به معرفی نامه است
نامه انگیزه / بیانیه شخصی - این سند باید انگیزه شما برای درخواست، اهداف شما و چرایی فکر کردن شما برای مناسب بودن برنامه را مشخص کند.
پیشنهاد تحقیق - ممکن است از شما خواسته شود که یک پروپوزال تحقیقاتی ارسال کنید حتی اگر برای یک پروژه خاص درخواست دهید.
مدرک زبان
به عنوان بخشی از درخواست خود، ممکن است لازم باشد نمونه کارها و فهرستی از انتشارات مربوطه (در صورت وجود) ارسال کنید.

بورسیه ها
بورسیه های تحصیلی توسط وزارت امور خارجه و شرکت بین المللی به دانشجویان اعطا می شود. دانشجویان هندی می توانند از بورسیه های دولتی در سطوح ملی و منطقه ای استفاده کنند.

بورسیه های دولتی ایتالیا برای دانشجویان خارجی – بورسیه های تحصیلی به دانشجویان ایتالیایی و بین المللی که مدرک کارشناسی ارشد، آموزش عالی در هنر، موسیقی، و رقص، تحقیقات، دکترا را دنبال می کنند، ارائه می شود. ، و زبان و دوره های فرهنگی ایتالیایی. برای مدت زمان مطالعه ماهیانه 900 یورو می باشد.

بورسیه های EDISU Piemonte – دانشجویان شایسته ای که مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد، دکترا را در یکی از دانشگاه های پیمونت دنبال می کنند.

بورسیه های بین المللی Università Cattolica - 30 درصد کسر توسط UCSC به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد.

بورسیه های دکتری Scuola Normale Superiore – بورسیه های دکتری برای ۷۸ دانشجوی بین المللی صادر می شود.

بورسیه های تحصیلی از دانشگاه ها – بسیاری از موسسات بر اساس شایستگی های علمی، با مبالغی بین 12000 تا 20000 یورو در سال بورسیه می دهند.

فرصت های شغلی
فارغ التحصیلان دانشجو از دانشگاه های ایتالیا از اشتغال مطلوب هم در اروپا و هم در سراسر جهان برخوردار هستند. 16 دانشگاه ایتالیایی در 300 دانشگاه برتر رتبه بندی QS برای اشتغال رتبه بندی شده اند. مدیون مشارکت فعال دولت در حفظ کیفیت آموزش است. فارغ التحصیلان رشته پزشکی بالاترین قابلیت استخدام را دارند و پس از آن مهندسی - صنعت فناوری اطلاعات بیشترین تعداد شغل را دارد. اقتصاد، زیست شناسی، شیمی دارویی، علوم دیگری هستند که در بازار کار ایتالیا جذاب به نظر می رسند. دانشجویان بین المللی می توانند پس از اتمام دوره دکتری خود در ایتالیا برای مجوز اقامت موقت (معتبر برای مدت 6 تا 12 ماه) درخواست دهند و از این دوره زمانی برای یافتن شغل در زمینه صلاحیت خود با شرکتی که علاقه مند به شما است استفاده کنند.

مهارت و تمایل به پذیرش کارمندان خارجی. هنگامی که یک پیشنهاد شغلی تضمین شد، می توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید که اگر حقوق سالانه شما به اندازه کافی باشد، باید بتوانید آن را دریافت کنید. این به شما این امکان را می دهد که در مدت طولانی در ایتالیا زندگی و کار کنید. شکی نیست که ایتالیا کشوری قابل توجه است، چه از نظر جاذبه گردشگری بودن، چه از نظر بخش آموزشی، کشوری که امپراتوری معروف روم را به وجود آورد. هنوز در جنبه های مختلف زندگی بسیار تأثیرگذار است.
 
برترین برنامه ها برای تحصیل در ایتالیا در سال 2022
بهترین بورسیه های تحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش