چگونه برای اپلای در مقطع دکتری انگیزه نامه بنویسیم؟/ نمونه انگیزه نامه برای دوره های دکتری

یک انگیزه نامه موفق به کمیته پذیرش هر موسسه اجازه می دهد تا دانشجویانی را با پیشینه تحصیلی عالی انتخاب کند. در حین درخواست برای برنامه های دکترا، دانشجو باید انگیزه نامه ای ارسال کند که در آن توضیح دهد که چرا می خواهند در آن موقعیت خاص شرکت کنند و چقدر برای تحصیل در برنامه انتخابی مناسب هستند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

درخواست های دکترا به عنوان سایر برنامه های نمونه تصادفی طبقه بندی نمی شوند. فرآیندهایی وجود دارد که بدون آنها شانس ورود شما ممکن است کاهش یابد. برای برخی موسسات، مدارک تحصیلی برای نشان دادن اینکه آیا یک نامزد برای دکترا مناسب است یا خیر کافی نیست. از این نظر، انگیزه نامه برای برنامه های دکترا بینش کاملی در مورد اینکه واقعاً چه کسی هستید است.


این مطلب شامل موارد زیر می شود:
نکاتی برای نوشتن انگیزه نامه برای دوره های دکتری
از اظهارات نادرست خودداری کنید
خاص باش
مهارت ها و تجربه کاری خود را درج کنید
حرفه ای بنویس
مهمترین چیزهایی که باید در انگیزه نامه برای برنامه های دکترا گنجانده شود
نمونه انگیزه نامه برای دوره های دکتری
برنامه های برتر دکتری

نکاتی برای نوشتن انگیزه نامه برای دوره های دکتری
در اینجا بهترین نکات برای نوشتن انگیزه نامه برای دکترا وجود دارد:

از اظهارات نادرست خودداری کنید
در حین نوشتن انگیزه نامه برای برنامه های دکترا، داوطلبان اغلب فراموش می کنند موارد ضروری را در نامه اضافه کنند. مهم است بدانید که بدون افزودن اطلاعات مهم، برنامه متمایز نخواهد شد. به عنوان مثال، کاندیداها تمایل دارند بنویسند: "من با دیگران خوب کار می کنم یا در کار تحت فشار خوب هستم." اینگونه نیست که شما در انگیزه نامه می نویسید، زیرا باید چند مثال واقعی ارائه دهید، مانند "مهارت های رهبری من زمانی نشان داده شد که مجبور شدم گروهی از همکاران را در طول دوره کارآموزی خود رهبری کنم، که به توانایی مدیریت بازاریابی فشرده نیاز داشت."

خاص باش
هنگام نوشتن انگیزه نامه برای برنامه های دکترا از مبهم و مبهم بودن خودداری کنید. هنگام قرار دادن اطلاعات در نامه دقیق باشید. به عنوان مثال، اگر آن را اینگونه توصیف کنید: «روزهای بازاریابی من در دوران کارشناسی بسیار جالب بود»، جای دادن آن در یک انگیزه نامه نامناسب است. شیوه ای بسیار غیررسمی از نوشتن نامه را به تصویر می کشد. شما باید جزئیات خاصی در مورد دروسی که به عنوان دانشجوی مقطع کارشناسی گذرانده اید، درج کنید، از جمله اینکه چه چیزی باعث شد آنها را انتخاب کنید و چه چیزی از آنها آموخته اید.
 
چطور یک کاورلتر بنویسیم؟
چگونه سی وی و رزومه ای داشته باشیم که رد نشود؟
چگونه-برای-اپلای-در-مقطع-دکتری-انگیزه-نامه-بنویسیم
مهارت ها و تجربه کاری خود را درج کنید
در انگیزه نامه، اضافه کردن مهارت هایی که دارید و تجربه کاری که دارید ضروری است. دکتری فراتر از ادامه تلاش های آکادمیک قبلی شماست، یک آزمون آموزشی واقعی است و تحصیل فراتر از اخذ مدرک است. انگیزه نامه برای برنامه های دکترا زمانی تاثیرگذار می شود که در مورد مهارت ها و تجربیاتی که در طول سال ها دارید بنویسید که به اندازه کافی قوی هستند تا شما را به یک کاندیدای دکتری واجد شرایط تبدیل کنند. شما می توانید مهارت های تحقیقی و تحلیلی خود را در یک انگیزه نامه شکوفا کنید.

حرفه ای بنویس
اضافه کردن اطلاعات در یک انگیزه نامه برای برنامه های دکترا به طور حرفه ای به همان اندازه مهم است. این به نفع شماست که انگیزه نامه را با فونت مناسب، سبک نوشتاری و گرامر حرفه ای ارسال کنید. این امر شانس شما را برای پذیرش در دوره دکتری تضمین می کند. حرفه ای بودن نقش حیاتی در ارسال بینش خوب به شخصیت شما ایفا می کند و به شما کمک می کند تا مورد پذیرش قرار بگیرید.

مهمترین چیزهایی که باید در انگیزه نامه برای برنامه های دکترا گنجانده شود
انگیزه نامه برای برنامه های دکترا شباهت هایی با نامه پوششی و بیانیه شخصی دارد. هر سه مدرک شایستگی شما را برای یک برنامه دکترا توصیف می کنند. با این حال، در مقایسه با بیانیه شخصی و نامه حمایتی، انگیزه نامه دقت بیشتری به انگیزه شما برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا می دهد.

مقدمه ای بر برنامه دکترا: با یک مقدمه مختصر و واضح شروع کنید که چرا برای یک برنامه دکتری خاص درخواست می دهید. همانطور که به یک غریبه می گویید به آن فکر کنید.

خلاصه ای از سوابق تحصیلی خود: روی سوابق تحصیلی خود تمرکز کنید و آنچه را که در اینجا مطالعه کرده اید و در کجا مطالعه کرده اید بیان کنید. مهم است که برنامه های درسی اضافی را که بخشی از مطالعات شما بودند برجسته کنید. ذکر کنید که چه چیزی شما را به یک برنامه دکترا علاقه مند کرده است، به خصوص اگر در همان رشته متقاضی هستید. علاوه بر این، تجربه کاری حرفه ای خود را خلاصه کنید و هر گونه تجربه کاری مرتبط مانند نقش های تدریس یا کار خیریه را در آن بگنجانید.

دلیل ادامه تحصیل در مقطع دکترا: آرزوهای بلند مدت خود را شرح دهید، اشتیاق و اشتیاق خود را برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا نشان دهید. همچنین می توانید ذکر کنید که چه چیزی شما را به این رشته علاقه مند کرده است. همچنین می توانید علاقه خود را به موضوعات تحقیقاتی پیشنهادی مانند سمینارهایی که در آن شرکت کرده اید، تجربه تحقیق، جنبه هایی از موضوعات را نشان دهید و در نهایت، مشخص کنید که چه چیزی شما را متقاعد کرده است که 3-4 سال از زندگی خود را به حوزه تحقیق اختصاص دهید.

تأثیر قابل توجه تحقیقات شما بر جامعه و اهداف شغلی: در حالی که در انگیزه نامه خود هستید، چند جمله در مورد تأثیر تحقیق بر زندگی و تجربه خود به طور کلی اضافه کنید. این باید کمک‌های جدیدی را که به حوزه شما می‌کند، و اینکه چگونه به جامعه سود می‌رساند و با آرزوهای شما همخوانی دارد، به پایان برساند. علاوه بر این، اهداف شغلی خود را بیان کنید، به عنوان مثال، آیا می خواهید محقق شوید یا شغل آکادمیک را دنبال کنید؟ این به خواننده این امکان را می‌دهد که شما را بر اساس میزان اشتیاق شما برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا قضاوت کند.

نمونه انگیزه نامه برای دوره های دکتری
نمونه انگیزه نامه برای دوره های دکتری
برنامه های برتر دکتری
◾️دکتری کارآفرینی
◾️دکتری بازرگانی
◾️دکتری حسابداری
◾️دکتری مدیریت
◾️دکتری اقتصاد
◾️دکتری حقوق تجارت
◾️دکتری مدیریت منابع انسانی
◾️دکتری تحقیقات عملیاتی
◾️دکتری بازاریابی
◾️دکتری بهداشت و درمان و مدیریت
◾️دکتری رفتار سازمانی
◾️دکترای مالی
◾️دکتری شیمی
◾️دکتری علوم کامپیوتر
◾️دکتری حقوق
◾️دکترای فناوری اطلاعات
◾️دکتری مهندسی
◾️دکترای علوم سیاسی
◾️دکتری آموزش و پرورش
◾️دکتری آمار
◾️دکتری روانشناسی

این همه در مورد انگیزه نامه برای برنامه های دکترا بود. آیا علاقه مند هستید که حرفه خود را در مقطع دکترا در خارج از کشور انجام دهید؟ با کارشناسان ما  تماس بگیرید و ما به شما در یافتن بهترین دانشگاه کمک خواهیم کرد.
 
۱۰ اشتباهات معمول برای نوشتن درخواست بورسیه
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش