آغاز آموزش دوگانه در دانشگاه فنی و حرفه ای/ دانشجو در محیط کار آموزش می بیند

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از اجرای طرح آموزش دوگانه در این دانشگاه خبر داد و گفت: براساس این طرح دانشجو بخشی از آموزش را در محیط دانشگاه و بخش دیگر را در محیط واقعی کار فرا می گیرد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شروع طرح آموزش دوگانه در دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: بر اساس این طرح دانشجویان باید همان مقدار که در آموزش نظری حضور داشته اند در محیط واقعی کار نیز قرار گیرند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال دانشجوی رشته مکانیک دانشگاه که در حال فارغ التحصیلی است باید بتواند همان مدت که در آموزش نظری بوده در محیط واقعی کار نیز قرار گیرد و برنامه دانشگاه فنی و حرفه‌ای این است که در تمام رشته‌های دانشگاه اعم از رشته‌های کشاورزی، صنعتی، خدماتی، معماری، الکترونیک که دارای محیط واقعی کار هستند، این آموزش را اجرا کند این مدل آموزش را، آموزش دوگانه می‌گویند آموزشی که یک بخش آن در محیط دانشگاه و یک بخش آن در صنعت، کارگاه و محیط واقغی کاراست.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه داد: آموزش‌های مهارتی که در دنیا موفق بوده‌اند نیز همین روش را پیاده کرده‌اند، دانشجو مدتی را در سیستم رسمی آموزش دیده و یک قسمتی را هم در محیط واقعی کار حضور داشته است این نوع آموزش، آموزش دوگانه است که با همکاری صنایع آن را اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: از تمام رؤسای دانشکده‌ها در استان‌ها نیز درخواست کرده‌ایم محیط واقعی کار تمام رشته‌های خود را در استان و شهرستان خود شناسایی کرده و برای حضور دانشجویان در محیط واقعی کار با کارفرمایان و صاحبان صنعت رایزنی کنند.

صالحی عمران افزود: اگر بتوانیم به صورت کامل این سیستم را در کشور پیاده کنیم آن روز، روز طلایی آموزش مهارتی در کشور است.

وی ادامه داد: در حال حاضر اجرای این طرح در برخی از آموزشکده‌ها آغاز شده تا به مرور اشکالات طرح مشخص شده و رفع شود. با اجرای این طرح مشکل اشتغال نیز تا اندازه‌ای رفع شده و زمینه‌ای برای اشتغال دانشجویان نیز پیش می‌آید، حضور واقعی دانشجو در محیط کار زمینه جذب وی را نیز ایجاد می‌کند. همچنین باعث می‌شود اساتید دانشگاه نیز با محیط کار ارتباط گرفته و فقط در داخل سیستم آموزشی نباشند و حتی ممکن است این ارتباط اساتید با محیط کار به پژوهش‌های فناوری نیز منجر شود.
 
تقویم آموزشی امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها اعلام شد
اساتید دانشگاه در پساکرونا برای آموزش مجازی امتیاز ویژه می‌گیرند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش