شرایط لازم برای تحصیل در آمریکا به عنوان دانشجوی بین المللی

شما اینجا هستید زیرا قصد دارید تحصیلات عالی خود را در ایالات متحده دنبال کنید. ابتدا به خاطر انتخاب تحصیل در خارج از کشور در ایالات متحده تبریک می گویم. شما تصمیم درستی گرفته اید. بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان به دلیل استاندارد بالای تحصیلی برای تحصیل به ایالات متحده سفر می کنند. برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا باید مدارک مهمی را جمع آوری کنید. این مقاله شرایط مورد نیاز برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا به عنوان یک دانشجوی بین المللی را به شما ارائه می دهد
 
کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

مدارک مورد نیاز برای فرآیند درخواست پذیرش
اگر برای هر دانشگاهی در ایالات متحده آمریکا درخواست می دهید، باید شرایط خاصی را داشته باشید. شما باید برخی از مدارک پشتیبان را همراه با فرم درخواست ارسال کنید. این اسناد مهارت ها، توانایی ها، ملیت و هویت شما را نشان می دهد. برای اخذ پذیرش در آمریکا به مدارک زیر نیاز دارید:

رونوشت - رونوشت سند واحدی است که توسط یک موسسه صادر می شود. این شامل کارت امتیازی دانشجوی مربوطه به همراه جزئیات کامل دروسی است که دانشجو به طور خلاصه مطالعه کرده است. اگر برای دانشگاه های ایالات متحده آمریکا درخواست می دهید، به تمام نمرات موجود تا آن تاریخ نیاز خواهید داشت.

رزومه/رزومه تحصیلی - رزومه شما باید دارای اطلاعاتی در مورد مدرک تحصیلی، دوره های کارآموزی، تجربه کاری، نمرات نقطه عطف، پروژه های انجام شده در طول دوره کارآموزی یا کار تمام وقت شما باشد و همچنین شامل فعالیت های مشترک و فوق برنامه باشد.

برگه‌های نمرات و گواهی‌ها - باید کپی برگه‌های نمرات و گواهی‌های پاس خود را ارسال کنید. شما به برگه های نمره 10، 12، تمام ترم ها و گواهی های گذراندن نیاز دارید. هر برنامه حداقل به یک مجموعه کپی نیاز دارد.

توصیه نامه - یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای درخواست از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، نامه های توصیه نامه (LOR) است. باید از اساتید یا مدیران شما باشد. باید مهارت ها، دستاوردها و تجربه شما را در سطح کالج/حرفه ای نشان دهد.

کارت‌های امتیاز امتحان ورودی - دانشگاه‌های ایالات متحده از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهند که در برخی از آزمون‌های ورودی برای پذیرش شرکت کنند. برنامه ای را که برای آن درخواست می دهید بررسی کنید. شما باید نتایج خود را قبل از درخواست برای دانشگاه انتخابی ایالات متحده آماده نگه دارید. برخی از آزمون های ورودی مهم عبارتند از:

 SAT - آزمون ارزیابی تحصیلی
ACT - تست کالج آمریکایی
GRE - آزمون های سوابق تحصیلات تکمیلی
GMAT - آزمون پذیرش تحصیلات تکمیلی مدیریت،
MCAT - آزمون پذیرش کالج پزشکی
LSAT - آزمون پذیرش دانشکده حقوق
نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی - اگر اهل یکی از کشورهای غیر بومی انگلیسی زبان هستید، باید نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی را نیز ارائه دهید.

بیانیه هدف - SOP منعکس کننده شخصیتی است که شما سعی می کنید در مقابل افسران پذیرش برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های ایالات متحده به تصویر بکشید. این شانس تحت تاثیر قرار دادن کمیته با ارائه یک نمایه قوی از طریق مقاله ای است که ویژگی های شخصیتی شما را توصیف می کند، که در اسناد آکادمیک پوشش داده نمی شوند.

نامه های تجربه کاری - اگر سابقه کار دارید، نامه های تجربه از سازمان های مربوطه باید پیوست شود.

پاسپورت - برای اثبات هویت خود، ممکن است لازم باشد شماره پاسپورت خود را ارائه دهید. داشتن پاسپورت به روز نیز ضروری است.
 
نحوه دریافت اقامت و مجوز کار پس از تحصیل در آمریکا
شهرها و دانشگاههای برتر دانشجویی برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا

شرایط-لازم-برای-تحصیل-در-آمریکا-به-عنوان-دانشجوی-بین-المللی
شرایط آزمون مهارت زبان برای تحصیل در آمریکا
اگر زبان انگلیسی از کشوری غیر انگلیسی زبان است، برای ادامه تحصیلات عالی خود در ایالات متحده، باید نمرات یا مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی ارائه دهید. این مهم است زیرا دانشجویان در ایالات متحده به زبان انگلیسی تحصیل خواهند کرد و دانشگاه ها باید بدانند که زبان مانعی در تحصیل آنها نخواهد بود. محبوب ترین در میان این آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:

تافل (تست زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی)
آیلتس (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی)
PTE (آزمون انگلیسی پیرسون)
آزمون انگلیسی Duolingo

پس از درخواست با تمام مدارک باید منتظر بمانید، دانشگاه مدارک شما را تایید می کند. اگر نمایه شما با معیارهای تعیین شده مطابقت داشته باشد، آنها نامه پیشنهادی را برای شما ارسال می کنند. 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی F1
ویزای دانشجویی برای ایالات متحده به دانشجویان نیاز دارد که مدارک بیشتری را برای کل فرآیند همراه داشته باشند. شما به مدارک اجباری به همراه مدارک پشتیبان سوابق مالی و تحصیلی نیاز دارید. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا در زیر آمده است:

◾️گذرنامه معتبر با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه پس از مدت اقامت.
◾️فرم درخواست آنلاین - یک نسخه چاپی از DS-160،
◾️رسید هزینه SEVIS
◾️نامه قرار مصاحبه (اصل و کپی)
◾️فرم I-20 ارسال شده توسط کالج
◾️رسید تایید پرداخت هزینه ویزا
◾️صورت‌حساب بانکی برای حداقل سه سال که نشان می‌دهد دارایی‌های کافی برای پرداخت در سال اول دارند (ممکن است از والدین یا قیم باشد)
◾️فیش حقوقی 
◾️اصل برگه های علامت یا گواهی های موقت
◾️نتیجه آزمون های استاندارد مانند تافل، GMAT، آیلتس و غیره.

اگر مدارک معتبر و کامل را ارائه نکنید، ممکن است درخواست ویزای دانشجویی شما رد شود. برای جلوگیری از رد ویزا، این را بررسی کنید: رد ویزای تحصیلی ایالات متحده: دلایل و تجدید نظر

پشتیبان اسناد مالی مورد نیاز برای ویزای F1
برای ایالات متحده آمریکا، باید مدارکی مبنی بر بودجه ای که برای پوشش کل هزینه های سال اول در حین تحصیل در ایالات متحده نیاز دارید، نشان دهید. این شامل هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و سایر هزینه ها می شود. جدا از این، شما همچنین باید مدارکی از بودجه برای بقیه مدت تحصیل خود ارائه دهید. مدارک منابع مالی مورد نیاز برای ویزای F1 می تواند به شرح زیر باشد:

◾️اظهارنامه مالیاتی 3 سال گذشته (فرم 16)
◾️صورتحساب بانکی / دفترچه عابر 3 سال گذشته
◾️اصل فیش حقوقی/حقوقی و کارنامه
◾️بیانیه از CA گواهی شده
◾️نامه بورسیه (در صورتی که متقاضی آن را دریافت کرده باشد)
◾️نامه تاییدیه وام آموزشی توسط بانک.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. برای اطلاعات بیشتر، می توانید به وب سایت دانشگاهی که برای تحصیل در ایالات متحده انتخاب کرده اید، مراجعه کنید. در آنجا لیست دقیق مدارک مورد نیاز برای دوره انتخابی خود را دریافت خواهید کرد. برای هر گونه سوال می توانید با ما تماس بگیرید.
 
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2021-2022 برای دانشجویان بین المللی
راحت ترین دانشگاه های آمریکا برای اپلای کدامند؟ / 100 دانشگاه برتر با بالاترین نرخ پذیرش

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش