برخی رشته های بدون دانشجو در دانشگاه آزاد احیا شد

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه آزاد گفت: با اجرای طرح پویش اشتغال دانشجویان، بسیاری از رشته هایی که اساسا متقاضی نداشت امروز متقاضی دارد و احیا شده است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

محمد مهدی طهرانچی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجرای طرح پویش اشتغال دانشجویان دانشگاه آزاد و آخرین وضعیت این طرح گفت: طرح پویش اشتغال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی طرحی است که در برخی کشورها بنا به مقتضیات هر کشور، به آن فکر شده و ما نیز متناسب با زیست بوم خود آن را طراحی کرده و توسعه دادیم.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: براساس این طرح دانشجو در حین تحصیل، در جامعه یا صنعت مشغول به کار می‌شود و در معرض سؤالات کاربردی قرار می‌گیرد و آنجاست که با آموزش فایده محور و نه آموزش حافظه محور می‌تواند به چالش‌های صنعت و جامعه پاسخ دهد.

وی با اشاره به اینکه امسال در استان اصفهان ۲۰۰ دانشجو و در زنجان ۲۷۰ دانشجو همزمان با تحصیل در صنایع مشغول به کار شدند، گفت: برای اجرای این طرح اتاق بازرگانی استان‌ها همکاری خوبی با ما دارند.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان این مطلب که با اجرای طرح پویش اشتغال دانشجویان، بسیاری از رشته‌هایی که اساساً متقاضی نداشت امروز متقاضی دارد، خاطرنشان کرد: به طور مثال رشته معدن واحد کاشان بدون متقاضی شده بود و احیا شد. یا مثلاً واحد زنجان که در رشته شیمی کاملاً بدون متقاضی بود، امسال در قالب طرح پویش ۳۰ دانشجوی شیمی پذیرش کرده است.

طهرانچی ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد باید برای رابطه دانشگاه و صنعت و مهارت و اشتغال دانشجویان رویکردهای جدیدی را اتخاذ کنیم چرا که رویکردهای گذشته، رویکردهای موفقی نبوده است.

طهرانچی تصریح کرد: معمولاً وقتی دانشجویان در صنعت (کارخانه‌ها و سازمان‌ها) مشغول به کار می‌شوند، بخشی از شهریه را صنعتی که دانشجو در آن مشغول می‌شود، می‌پردازد و عملاً یک اشتغال مفید ایجاد می‌شود. همچنین این دانشجویان معمولاً در یکی دو سال اول در همان صنعت استخدام می‌شوند.
 
سال آینده چقدر کنکوری جذب رشته پزشکی می‌شوند؟
تازه ترین ویرایش تقویم آزمون‌های علوم پزشکی در سال ۱۴۰۱ منتشر شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش