شرایط پذیرش بدون آزمون ارشد در دانشگاه خواجه نصیر اعلام شد

به گزارش ویکی گرام،  بر این اساس،کلیه متقاضیان اعم از دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و سایر دانشگاه‌های دولتی می‌توانند نسبت به پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اقدام کنند. 

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

این فرآیند پذیرش با استناد به " آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد" در مورخ ۶ بهمن ۱۳۹۸ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی انجام می پذیرد.

در شرایط پذیرش این متقاضیان آمده است که دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) دانشگاه‌های دولتی که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای دوره به لحاظ معدل کل، جزو پانزده درصد برتر دانشجویان همرشته و هم ورودی خود باشند، میتوانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند؛ در این حالت معدل کل آنها نباید کمتر از ۱۵ باشد.

متقاضیانی که در طول ۶ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ معدل کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته وغیرهم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند نیز با رعایت شرایطی خاص می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. 

 برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته و به شرط آن که از لحاظ معدل کل جزو ۲۰ درصد برتر هم رشته و ورودی دانشگاه مبدا باشند، با اعلام دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته‌های با ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفا ۱۰ درصد برتر بعدی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر به شرط کسب میانگین کل حداقل ۱۵ با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته است.

با تاکید دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانش آموختگان دوره‌های مجازی، فراگیر پیام نور، پذیرفته شدگان آزمون اختصاصی (داخلی)، پذیرفته شدگان کارشناسی با سوابق تحصیلی و دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی مشمول این آیین نامه می‌باشند و پذیرش نخواهند شد.

همچنین، هر دانشجو تنها می‌تواند متقاضی یک رشته خود (پنج گرایش به ترتیب اولویت علاقمندی اعلام شود) و یک رشته از رشته‌های بین رشته‌ای مطابق جدول زیر که از سوی دانشگاه خواجه نصیر اعلام شده، باشد. بنابراین تنها دانش آموختگان رشته‌های مجاز مقطع کارشناسی هر رشته مطابق جدول، می‌توانند متقاضی یک رشته بین رشته‌ای باشند. چنانچه دانشجویی بدون توجه به جدول رشته‌های مجاز اعلام تقاضا نماید، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و وجه پرداخت شده نیز بازگشت داده نخواهد شد. همچنین متقاضیانی که بیش از یک رشته بین رشته ای انتخاب نمایند تنها انتخاب اول آنها بررسی خواهد شد.

شرایط-پذیرش-بدون-آزمون-ارشد-در-دانشگاه-خواجه-نصیر-اعلام-شد
متقاضیان واجد شرایط می‌توانند حداکثر تا پایان روز دوشنبه ۶ دی ماه ۱۴۰۰، از طریق سامانه جامع دانشگاهی (https://golestan.kntu.ac.ir) با ورود اطلاعات، و بارگذاری مدارک مورد نیاز، در محل‌های پیش بینی شده، ثبت نام کنند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام شامل تصویر صفحه اول شناسنامه،تصویر پشت و روی کارت ملی و ریز نمرات کارشناسی است. 

همچنین، متقاضیان باید نسبت به پرداخت یک میلیون ریال هزینه ثبت نام به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع دانشگاهی(https://golestan.kntu.ac.ir ) اقدام کنند. 
 
تقویم جدید آموزشی دانشگاه تربیت مدرس
آموزش دانشجویان علوم پزشکی در تمام مقاطع حضوری شود

تبادل استاد و دانشجو بین دانشگاه تهران و دانشگاه توربن ایتالیا

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش