خبر خوش وزیر امور خارجه برای مشمولان نظام وظیفه خارج از کشور

به گزارش ویکی گرام، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در پایان سفر به جمهوری آذربایجان گفت: ایرانیان مقیم خارج بخش بزرگی از جامعه ما را تشکیل می‌دهند، طبق آمار رسمی ۴ میلیون ایرانی خارج از کشور هستند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او گفت: همانطور که ایرانیان داخل کشور به استان‌های مختلف سفر می‌کنند، اتباع ایرانی هم هر زمان که اراده بکنند باید به راحتی به ایران سفر کنند و خارج شوند. به زودی تسهیلات جدیدی برای مشمولان نظام وظیفه خارج از کشور اختصاص می‌یابد تا بدون نگرانی رفت و آمد کنند.

قانون در مورد خدمت سربازی می گوید هر فرد ذکور ایرانی از اول فروردین ماه سالی که طی آن سال وارد سن نوزده سالگی می‌شود مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی خواهد‌شد. سن مشمولان و افراد تحت تکفل از لحاظ خدمت وظیفه و یا معافیت از آن تابع مندرجات اولیه اولین شناسنامه بوده و هر گونه تغییری که‌بعداً به عمل آمده باشد از لحاظ وظیفه عمومی معتبر نخواهد بود.

طبق قانون افراد مشمولی که بنا بر دلایل ناموجه دوره سربازی خود را طی نکرده باشند برای ورود و خروج از کشور دچار مشکلاتی خواهند شد.
 
سربازی و مهاجرت دغدغه مشترک همه پسرها
خروج از کشور پس از سربازی و قبل ازصدور کارت پایان خدمت

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش