شرایط لازم برای تحصیل در هلند به عنوان یک دانشجوی بین المللی

هلند در مرکز اروپا واقع شده است. این اولین کشور غیر انگلیسی زبان است که در آن دانشگاه ها شروع به ارائه برنامه های تحصیلی آموزش عالی به زبان انگلیسی کردند. آیا به تحصیل در هلند فکر می کنید؟ در این مقاله، لیست کاملی از شرایط لازم برای تحصیل در هلند به عنوان یک دانشجوی بین المللی را به شما ارائه می دهیم.
 
کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

مدارک مورد نیاز برای فرآیند درخواست پذیرش
اگر می خواهید برای هر دانشگاهی در هلند درخواست دهید، باید شرایط خاصی را داشته باشید. هنگام درخواست باید برخی از مدارک پشتیبان را ارائه دهید. این مدارک به عنوان مدرکی برای اثبات مهارت ها، توانایی ها، ملیت و هویت شما عمل می کنند. دانشگاه های هلند بسته به سطح تحصیلی و دوره تحصیلی شما مدارک می خواهند. اما برای تحصیل در هلند به مدارک زیر نیاز دارید:

کپی پاسپورت - شما باید یک کپی از صفحه(های) گذرنامه خود را که حاوی مشخصات و عکس های خود است آپلود کنید. اگر از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستید، کارت شناسایی شما به جای پاسپورت پذیرفته می شود.

cv/ رزومه به روز شده - رزومه (رزومه تحصیلی) باید به زبان انگلیسی نوشته شده باشد و باید حاوی اطلاعات اولیه شخصی و یک نمای کلی روشن از سابقه تحصیلی و حرفه ای شما باشد.

مدارک تحصیلی - دهم و دوازدهم به بعد (برگ های علامت گذاری)

ریز نمرات - کپی مدارک تحصیلی و ریز نمرات الزامی است. مدارک باید به زبان اصلی باشد. اگر این اسناد به زبان های هلندی، انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی نیستند، ترجمه رسمی آنها به یکی از این زبان ها باید به همراه اصل آن ضمیمه شود. اگر هنوز برنامه تحصیلی فعلی خود را تکمیل نکرده اید، تاریخ مورد انتظار فارغ التحصیلی خود را ذکر کنید و کپی هایی از تمام ریز نمرات دریافت شده تا به امروز و یک لیست رسمی از موضوعاتی که هنوز تکمیل نشده اند را ارسال کنید.

دو توصیه نامه (در صورت نیاز) - توصیه نامه ها باید بر روی کاغذ سربرگ نوشته شده، امضا شده و (برای اهداف راستی آزمایی) دارای اطلاعات تماس کامل داور مربوطه باشند.

بیانیه هدف / انگیزه نامه - انگیزه نامه باید یک بیانیه شخصی باشد که توضیح دهد چرا می خواهید آن برنامه تحصیلی خاص را دنبال کنید، چرا می خواهید در یک دانشگاه خاص تحصیل کنید، و چه چیزی شما را یک کاندید واجد شرایط می کند.

عکس اندازه گذرنامه - برای درخواست باید عکس‌های با اندازه صحیح و آخرین عکس‌ها را مرتب کنید.

مهارت زبان - اگر می خواهید برای مدرک زبان انگلیسی درخواست دهید، باید کارایی خود را در این زبان از طریق آزمون ثابت کنید. این را بررسی کنید: الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل در هلند

فرم درخواست تکمیل شده با پرسش و پاسخ - فرم درخواست ورودی است که شما باید برای پذیرش در دانشگاه انتخابی خود به دقت پر کنید.

نامه های تجربه (در صورت وجود) - اگر برای هر برنامه تجاری درخواست می دهید، ممکن است از شما خواسته شود که تجربه کاری در زمینه مربوطه داشته باشید تا در هر مدرسه بازرگانی در هلند پذیرش بگیرید. مدارک اصلی که می توانید به عنوان مدرک سابقه کار ارائه دهید عبارتند از:

◾️آخرین نامه پیوستن.
◾️آخرین فیش حقوقی.
◾️گواهی استخدام از همه کارفرمایان قبلی.
 
تحصیل در هلند به زبان انگلیسی: شرایط تافل و آیلتس در 8 دانشگاه برتر
شرایط-لازم-برای-تحصیل-در-هلند-به-عنوان-یک-دانشجوی-بین-المللی
الزامات زبان برای دانشگاه ها در هلند
قبل از اینکه بتوانید در هر مقطع تحصیلی در هلند تحصیل کنید، حداقل سطح مهارت زبان مورد نیاز است. بسته به زبانی که برای تدریس در دانشگاه استفاده می شود، باید کارایی زبان را ثابت کنید.

آزمون های اصلی پذیرفته شده انگلیسی عبارتند از:
◾️تافل iBT
◾️آیلتس آکادمیک
◾️PTE آکادمیک
◾️C1 پیشرفته

اگر می خواهید تحصیلات خود را به زبان هلندی دنبال کنید:
◾️شما باید امتحان متوسط ​​TUL هلندی را بگذرانید یا
◾️دارای مدرک هلندی NT2-II.

شرایط ویزای دانشجویی برای تحصیل در هلند به عنوان یک دانشجوی بین المللی
برای ورود به هلند باید ویزای دانشجویی دریافت کنید. پس از پذیرش در دانشگاه هلند باید برای ویزا اقدام کنید. به همراه فرم درخواست پر شده، برای دریافت ویزای دانشجویی در هلند باید چند مدرک پشتیبان ارائه دهید. در زیر لیست این اسناد آمده است:

◾️فرم درخواست ویزا تکمیل شده
◾️یک پاسپورت معتبر
◾️تاییدیه پذیرش از دانشگاه هلند.
◾️مدرک مالی برای کل دوره تحصیل
◾️بیمه درمانی برای سه ماه اول اقامت آنها در هلند.
◾️همچنین، ممکن است از آنها قبل از سفر به هلند برای آزمایش سل درخواست شود.
◾️مدارک دانشگاهی (ریز نمرات، گواهی مدرک، برگه های علامت و همه)
◾️نامه اسکان
◾️بلیط هواپیما
◾️گواهی پرداخت تمام هزینه های قانونی مورد نیاز
◾️دو عکس دارای شرایط مشخص شده رسمی هستند
◾️شناسنامه
◾️ریز نمرات تحصیلی
 
در کشور هلند و بدون آیلتس تحصیل کنید
تحصیل در هلند: جدیدترین اطلاعات برای اخذ ویزای تحصیلی هلند
شرایط-لازم-برای-تحصیل-در-هلند-به-عنوان-یک-دانشجوی-بین-المللی.jpg
شرایط بیمه درمانی برای ویزای دانشجویی هلند
در شرایط ویزای دانشجویی هلند، شما باید بیمه درمانی معتبری نیز داشته باشید تا در حین تحصیل در هلند، هزینه های پزشکی خود را متقبل شوید. برای جزئیات در مورد الزامات بیمه درمانی و مراجع برای یک شرکت بیمه باید از موسسه میزبان خود مطلع شوید. بسیاری از شرکت های خصوصی نیز طرح های بیمه ای ویژه ای را برای دانشجویان بین المللی ارائه می کنند. این بیمه درمانی یک الزام اجباری برای تحصیل در هلند برای دانشجویان بین المللی است.

مدارک مورد نیاز مالی برای ویزای دانشجویی هلند
برای دریافت ویزای دانشجویی، باید مدارک مالی ارائه دهید که نشان دهد توانایی مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی و شهریه خود را دارید.

هزینه تحصیل با برنامه تحصیلی انتخابی شما متفاوت است. مقدار مورد نیاز برای نمایش باید برای یک سال تحصیلی کامل برنامه شما باشد.

حداقل مبلغ مورد نیاز برای هزینه های زندگی شما 925 یورو در ماه است. شما باید مبلغ کامل را به عنوان مدرک مالی نشان دهید که برای تعداد ماه هایی است که ثبت نام می کنید.

چند راه وجود دارد که نشان دهد شما بودجه کافی برای تحصیل و زندگی در هلند دارید

می توانید یک صورت حساب بانکی و/یا صورت حساب یک حساب بانکی که به نام شما نگهداری می شود ارائه دهید.

می توانید یک نامه بورس تحصیلی ارائه دهید که تأیید می کند بورس تحصیلی به شما اعطا شده است.

اگر شخص دیگری از تحصیل شما در هلند حمایت مالی می کند. بیانیه حمایت اسپانسر باید ارائه شود. در اینجا اسپانسر باید اعلام کند که در طول اقامت شما در هلند از شما حمایت می کند

همچنین می توانید مبلغ مورد نیاز را به حساب بانکی دانشگاه خود واریز کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت دانشگاه هلند مراجعه کنید. در آنجا مدارک دقیق مورد نیاز برای دوره انتخابی و لیست مدارک ویزا را خواهید یافت. برای هر گونه سوال می توانید با ما تماس بگیرید. 
 

هزینه‌ تحصیل در هلند چقدر است؟
راهنمای دانشگاه هایی در هلند که نیازی به هزینه درخواست ندارند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش