شرایط مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه به عنوان یک دانشجوی بین المللی

بیش از 250000 دانشجوی بین المللی تحصیلات عالی خود را در فرانسه دنبال می کنند. مزایای تحصیل در خارج از کشور در فرانسه نامحدود است. این یک تجربه آکادمیک منحصر به فرد را برای هر دانشجویی که به دنبال یک محیط پیچیده و پویا برای پیشرفت است ارائه می دهد. آیا به تحصیل در فرانسه فکر می کنید؟ در این مقاله، لیست کاملی از شرایط لازم برای تحصیل در فرانسه به عنوان یک دانشجوی بین المللی را به شما ارائه می دهیم.
 
 کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

مدارک مورد نیاز برای فرآیند درخواست پذیرش
اگر برای هر دانشگاهی در فرانسه درخواست می دهید، باید شرایط خاصی را داشته باشید. هنگام درخواست باید برخی از مدارک مهم را ارائه دهید. این مدارک به عنوان مدرکی برای اثبات مهارت ها، توانایی ها، ملیت و هویت آنها عمل می کند. دانشگاه ها بسته به مقطع تحصیلی و دوره تحصیلی دانشجو مدارک می خواهند. اما برای تحصیل در فرانسه به مدارک زیر نیاز دارید:

فرم درخواست - فرم درخواست، فرم ورودی است که برای پذیرش در دانشگاه انتخابی خود باید آن را به طور دقیق پر کنید. بسته به در دسترس بودن فرم های درخواست، می توانید فرم های درخواست را به صورت آنلاین یا آفلاین پر کنید.

پاسپورت معتبر - کپی پاسپورت (صفحه اول و آخر اجباری).

CV/ رزومه به روز شده - باید رزومه خود را ارسال کنید که شامل اطلاعات شخصی مانند سوابق تحصیلی و مجموعه مهارت ها، شناسه اسکایپ، شناسه ایمیل و شماره تماس باشد.

مدارک و گواهینامه های تحصیلی - برای حمایت از مدارک تحصیلی خود باید گواهی های تحصیلی را ارسال کنید. اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی هستید، باید مدرک SSC و مدرک متوسطه بالاتر را به دانشگاه ارسال کنید. و اگر مدرک لیسانس خود را به پایان رسانده اید، باید گواهی مدرک و برگه های نمره خود را به اشتراک بگذارید.

گواهی های تحصیلی شامل:
◾️ریز نمرات و گواهینامه پایه دهم.
◾️ریز نمرات و گواهینامه پایه دوازدهم.
◾️ریز نمرات و مدرک لیسانس (فقط برای برنامه های کارشناسی ارشد / PG).
◾️ریز نمرات و مدرک کارشناسی ارشد (در صورت وجود).
◾️ریز نمرات و گواهینامه دیپلم (در صورت موجود بودن).
◾️سایر مدارک/گواهینامه ها (در صورت وجود.

نمرات آزمون مهارت زبان - برای پذیرش در هر دانشگاهی در فرانسه، باید در آزمون های زبان انگلیسی یا فرانسه شرکت کنید تا کارایی زبان خود را ثابت کنید. طبق رسانه آموزشی باید در آزمون های زبان شرکت کنید و نمرات خود را به دانشگاه ها ارائه دهید.

دو توصیه نامه - توصیه نامه نامه ای است که از طرف شخصی درخواست می شود در مورد ما نوشته شود. دانشگاه می‌خواهد بداند دیگران در مورد شما چه فکر می‌کنند، تا کیفیت‌ها، ویژگی‌ها و قابلیت‌ها را برای انجام یک وظیفه خاص که دانشگاه‌ها در فرم توصیه نامه درخواست می‌کنند، ارزیابی کند.

بیانیه هدف - بیانیه هدف، شخصیت شما را در مقابل کمیته پذیرش برای ثبت نام در دانشگاه های خارج از کشور منعکس می کند. این شانس تحت تاثیر قرار دادن افسر پذیرش با ارائه یک نمایه قوی از طریق مقاله ای است که ویژگی های شخصیتی شما را توصیف می کند، که در اسناد دانشگاهی به تصویر کشیده نشده است. همچنین باید شامل اهداف و مسیر شغلی شما و پیشرفت تحصیلی شما باشد.

عکس اندازه گذرنامه - باید روی این عکس ها تمرکز کنید. برای درخواست، باید عکس‌های با اندازه صحیح و جدیدترین عکس‌ها را مرتب کنید. اگر عکس‌های با اندازه صحیح را پیوست نکنید، ممکن است درخواست شما رد شود.

نامه های تجربه (در صورت وجود) - اگر برای هر برنامه تجاری درخواست می دهید، باید در زمینه مربوطه تجربه داشته باشید تا در هر مدرسه بازرگانی در فرانسه پذیرش بگیرید. اگر برای دوره کارشناسی درخواست می دهید، نیازی به داشتن تجربه ندارید. مدارک اصلی که می توانید برای اثبات سابقه کار ارائه دهید عبارتند از

◾️آخرین نامه پیوستن.
◾️آخرین فیش حقوقی.
◾️گواهی استخدام از همه کارفرمایان قبلی.
 
5 نکته مهم در مورد تحصیل در فرانسه
آنچه که باید درباره نحوه دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدانید


الزامات زبان برای دانشگاه های فرانسه
اکثر مدارک تحصیلی در دانشگاه های فرانسه به زبان فرانسه تدریس می شوند، اما برنامه های تحصیلی مختلفی را خواهید دید که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. به طور خاص در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری. سطوح دانشگاه های فرانسه آزمون های زبان زیر را می پذیرند:

برای مهارت زبان فرانسه:
◾️DELF یا DALF
◾️TCF

برای تسلط به زبان انگلیسی:
◾️آیلتس آکادمیک (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی)
◾️تافل iBT (آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی)
◾️PTE Academic (آزمون انگلیسی پیرسون)

هر دانشگاه حداقل نمره یا نمره ای را برای آزمون های زبان تعیین می کند. همیشه بررسی کنید که کدام آزمون توسط دانشگاه شما پذیرفته شده است و حداقل نمره قبولی آنها برای پذیرش دانشجویان بین المللی چقدر است. برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی، این را بررسی کنید: چقدر باند آیلتس برای ورود فرانسه به دانشگاه برتر مورد نیاز است؟

شرایط ویزای دانشجویی برای تحصیل در فرانسه به عنوان یک دانشجوی بین المللی
برای ورود به فرانسه و شرکت در کلاس های خود، به ویزای دانشجویی نیاز دارید. برای درخواست ویزای دانشجویی، باید برخی از مدارک مهم را ارسال کنید. شما باید با پردیس فرانسه یک حساب کاربری داشته باشید و یک قرار ملاقات رزرو کنید. همچنین باید هزینه درخواست ویزا را بپردازید و مدارک ویزا را آپلود کنید. لیست مدارک مورد نیاز در زیر ذکر شده است:

◾️فرم درخواست ویزای دانشجویی را پر کنید. می توانید آن را از سایت پردیس فرانسه دانلود کرده و از فرم پرینت بگیرید.
◾️نامه پذیرش رسمی برای برنامه تحصیلی در یکی از دانشگاه های فرانسه.
◾️نتایج نمره آزمون زبان
◾️2 عکس باید متصل شوند
◾️پاسپورتی با حداقل 2 صفحه خالی که حداقل 3 ماه پس از تاریخ بازگشت مجاز باشد و کپی ویزای گذشته شما مورد نیاز است.
◾️بیمه سلامت/پزشکی حداقل 30000 یورو. شما می توانید جزئیات را در اینجا بیابید: ویزای دانشجویی فرانسه
◾️شما همچنین به یک نامه پوششی نیاز دارید که دلیل سفر به فرانسه و دستور کار، تاییدیه بازگشت به کشور خود را پس از اتمام تحصیلات خود در فرانسه ذکر کند.
◾️مدارک وضعیت شما مانند سند ازدواج، شناسنامه و غیره.
◾️اثبات بودجه کافی برای بقا در فرانسه در طول تحصیل.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت دانشگاه مراجعه کنید. در آنجا شرایط دقیق دوره و لیست مدارک ویزا را خواهید یافت. برای هر گونه سوال می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
 
هزینه های تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی
همه آنچه که باید درباره مراحل پذیرش تحصیلی در فرانسه بدانید

بهترین دانشگاه ها و رشته های تحصیلی در فرانسه را برای دانشجویان بین المللی

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش