تحصیل در خارج از کشور: دوره های پرطرفدار STEM در انگلستان

 یکی از این مقاصد محبوب برای تحصیل در خارج از کشور انگلستان است. به عنوان مرکز آموزش بین المللی، انگلستان دارای مدارک بین المللی شناخته شده ای است که هدف آن ارائه آموزش جامع برای بهبود چشم انداز شغلی است. دانشگاه‌های خارج از کشور به شدت بر این موضوع تمرکز می‌کنند که دانشجویانشان به مهارت‌های متنوعی مجهز شوند که آنها را از رقابت در کشورهای خود متمایز می‌کند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

برنامه های STEM که در بین دوره های آموزشی محبوب در انگلستان محبوب هستند. از آنجایی که برنامه های STEM تاکید یکسانی بر ترکیب تئوری با عملی بودن دارند، فارغ التحصیلان این برنامه ها با مجموعه مهارت های متنوع و مشخصات حرفه ای ظاهر می شوند.

STEM چیست؟
در حالی که این یک جریان آموزشی معروف و محبوب است، بسیاری از افراد از مفهوم STEM بی اطلاع هستند.

STEM مخفف Science, Technology, Engineering, and Mathematics است که برای جریان علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات استفاده می شود.

دوره های STEM در انگلستان، همراه با سایر مقاصد، برنامه درسی ترکیبی یا پیشرفته ای را ارائه می دهد که هر بخش از این چهار موضوع را در بر می گیرد و دامنه آن را گسترش می دهد.

تقاضا برای دوره های STEM در نتیجه طیف متنوعی از تخصص ها که با پیشرفت های جدید در زمینه های خاص، به ویژه در زمینه های علم و فناوری، دائماً در حال ظهور هستند، روند صعودی داشته است.

چرا دوره های STEM را در انگلستان مطالعه کنید؟
بریتانیا به عنوان یک مقصد برتر برای تحصیل در خارج از کشور، شهرت خود را به عنوان مرکز آموزش با کیفیت بالا تثبیت کرده است. دانشگاه‌های بریتانیا طیف گسترده‌ای از دوره‌ها را تحت چتر STEM با امکانات در سطح جهانی، دانشکده‌های آموزش دیده و با تجربه، فرصت‌های شغلی پرسود و پردیس چندفرهنگی چشمگیر ارائه می‌دهند. دوره های STEM در انگلستان به عنوان بسیار جذاب و چالش برانگیز شناخته شده است که تضمین می کند فارغ التحصیلان برای صنعت و اشتغال آماده هستند.

بریتانیا همچنین میزبان دانشگاه های برتر در سطح جهان است که بسیاری از آنها در رتبه بندی های بین المللی حضور دارند. با استفاده از روش‌های آموزشی پیشرفته، بریتانیا همچنان به اطمینان حاصل می‌کند که فارغ‌التحصیلانش مزیت رقابتی در بازار دارند، به‌ویژه وقتی صحبت از فرصت‌های شغلی و موقعیت‌یابی باشد.
 
هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی
بهترین رشته ها برای تحصیل دانشجویان بین المللی در انگلستان
نحوه دریافت ویزای دانشجویی انگلستان در سال 2021-2022

دوره های پرطرفدار STEM در انگلستان برای تحصیل در خارج از کشور-.jpg
دوره های آموزشی:
در اینجا چند دوره وجود دارد که به طور فزاینده ای در بین دانشجویان STEM که تحصیل در انگلستان را انتخاب می کنند محبوبیت پیدا کرده اند:

بیوتکنولوژی
بیوتکنولوژی موضوعی است که در حدس فناوری های مهندسی و علوم زیستی است. هدف این رشته درک سیستم‌های تنظیم و موجودات زنده از طریق کاربرد علم و شیوه‌های مهندسی است که برای اهداف صنعتی و سایر اهداف استفاده می‌شوند.

علوم زیست پزشکی
علوم بیومدیکال یک زمینه مطالعاتی است که بر چگونگی اعمال برخی حوزه های زیست شناسی و شیمی در مراقبت های بهداشتی تمرکز دارد. این رشته با گستره بسیار وسیعی است که سه حوزه تخصصی کلی را در بر می گیرد: مهندسی زیستی، علوم فیزیولوژیکی و علوم زیستی.

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی (AI) یک زمینه نوظهور و همیشه در حال تکامل است که بر ایجاد فناوری تمرکز دارد که دارای عملکرد مستقل مبتنی بر تفکر انسان است. از طریق این دوره، فرصتی برای دانش‌آموزان فراهم می‌شود تا دانش اساسی در مورد عملکردهای هوش مصنوعی مانند برنامه‌نویسی خودکار، یادگیری ماشین، حل مسئله، استدلال، تشخیص زبان طبیعی و غیره به دست آورند.

علوم کامپیوتر
یکی دیگر از محصولات پیشرفت تکنولوژی، علوم کامپیوتر رشته ای است که بر مطالعه کامپیوترها و سیستم های محاسباتی تمرکز دارد. این دوره عمدتاً بر روی نرم افزار و سیستم های نرم افزاری تمرکز دارد. در این، دانش آموزان همچنین فرصتی برای یادگیری در مورد پیچیدگی های تئوری، طراحی، توسعه، و کاربرد نرم افزار دارند.

مهندسی عمران
مماس محبوب مهندسی، مهندسی عمران یکی از پرتقاضاترین دوره ها در بریتانیا و در سطح جهان است. مهندسی عمران بر روی تمرین طراحی و توسعه پروژه های زیرساختی تجاری و صنعتی تمرکز دارد. این دوره بخش هایی مانند برنامه ریزی، طراحی، مدیریت ساخت و ساز، بودجه بندی و غیره را پوشش می دهد. مشاغل در این زمینه شامل تنوعی از همه این بخش ها و موارد دیگر است.

مهندسی مکانیک
یکی دیگر از رشته های محبوب و پر انتخاب برای دانشجویان STEM، مهندسی مکانیک است. این دوره عمدتاً بر روی ماشین آلات و کاربرد آن در طراحی اتومبیل، هواپیما و سایر وسایل نقلیه سنگین تمرکز دارد. همچنین به دانش آموزان در مورد جنبه های طراحی، ساخت و استفاده از ماشین آلات، عمدتاً در حوزه صنعتی آموزش داده می شود.

علم داده
یک دوره عصر جدید که به سرعت در بین دانشجویان بین المللی مورد توجه قرار گرفته است، علم داده رشته ای است که عمدتاً بر روی داده ها تمرکز دارد. این رشته ترکیبی از ریاضیات، تجارت، الگوریتم ها و یادگیری ماشین است. هدف این رشته کمک به درک داده ها، بینش های پنهان درون آن و درک الگوهای به دست آمده از داده های خام است. این تجزیه و تحلیل سپس به عنوان مرجع در هنگام تصمیم گیری های مهم تجاری استفاده می شود.
 
اخذ پذیرش از کدام دانشگاه ها در انگلستان آسانتر است؟
10 بورس تحصیلی فول فاند در انگلستان برای دانشجویان بین المللی


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش