7 دانشگاه کم هزینه و ارزان در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

ایتالیا به عنوان خانه برخی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان، یک انتخاب عالی برای افرادی است که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

فارغ از اینکه علاقه مند به اخذ مدرک Laurea (لیسانس)، Laurea Magistrate (کارشناسی ارشد)، یا Dottorato di Ricerca (Ph.D.) باشید، دانشگاه های برجسته ایتالیا می توانند به شما کمک کنند دانش و مهارت های خود را ارتقا دهید – با قیمتی که قطعاً می توانید از عهده آن برآیید.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

شرایط تحصیل در ایتالیا چیست؟
متقاضیان مقطع کارشناسی باید حداقل 17 سال سن داشته باشند. آنها همچنین باید حداقل 12 سال تحصیلات خود را که با مدرک دیپلم دبیرستان ثابت می شود (باید به ایتالیایی ترجمه شود) به پایان رسانده باشند. جدای از این موارد، سایر مدارک مورد نیاز متقاضیان عبارتند از:
◾️فرم درخواست پیش ثبت نام (با 2 نسخه اضافی)
◾️مدرک مهارت ایتالیایی و/یا انگلیسی
◾️عکس ها

آیا می توانید به زبان انگلیسی در دانشگاه های ایتالیا تحصیل کنید؟
بله. نمونه بارز آن دانشگاه بولونیا است که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. این برنامه برنامه های آموزش زبان انگلیسی را در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

یکی دیگر از موارد خوب دانشگاه تورین است که 2 دوره کارشناسی و 9 دوره کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.
 
بهترین بورسیه های تحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی
دانشگاه-کم-هزینه-و-ارزان-در-ایتالیا-برای-دانشجویان-بین-المللی
در ادامه مقاله به بررسی ارزان ترین دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی می پردازیم.

1. دانشگاه فلورانس
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 156 یورو (190 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 156 یورو (190 دلار) در سال دانشگاه فلورانس، یکی از ارزان ترین دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی، یک موسسه آموزشی دولتی است که در فلورانس ایتالیا واقع شده است. این دانشگاه که در سال 1321 به عنوان یک Studium Generale تأسیس شد، دارای پردیس هایی در قلب فلورانس است - از جمله Polo delle Scienze Sociali، Careggi، Sesto Fiorentino، Academia di Bella Arte و S. Marta.

UniFi در حال حاضر در 12 مدرسه سازماندهی شده است. اینها گروه های هنر، کشاورزی، معماری، حقوق، مهندسی، آموزش، ریاضیات، فیزیک و علوم طبیعی، پزشکی و جراحی، علوم سیاسی، فارماکولوژی و روانشناسی هستند.

این دانشگاه که به عنوان یکی از بهترین ها در ایتالیا رتبه بندی شده است، در رتبه بندی آموزشی اروپا نیز به عنوان پیشرو در فهرست قرار گرفته است.

این باعث شده است که UniFi به انتخاب برتر از بین حدود 36500 دانشجو - 10٪ از آنها از خارج از کشور - تبدیل شود.

2. دانشگاه پلی تکنیک تورین
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 156 یورو (190 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 156 یورو (190 دلار) در سال
دانشگاه پلی تکنیک تورین در سال 1859 تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان اولین دانشگاه فنی ایتالیا، می تواند ریشه های خود را به مدرسه فنی مهندسین بازگرداند.

دانشگاه پلی تکنیک تورین جدا از اینکه یکی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا است، از نظر رتبه‌بندی تاثیر برای اقدامات آب و هوایی نیز به عنوان یکی از بهترین‌ها شناخته می‌شود.

همه این موفقیت‌ها با برنامه‌های مشهور جهانی آن امکان‌پذیر می‌شود، که شامل 28 مدرک کارشناسی، 32 برنامه کارشناسی ارشد و 24 دوره دکتری می‌شود. تخصص ها این برنامه ها بر اساس 11 بخش تخصصی در معماری و مهندسی سازماندهی می شوند.

این دانشگاه ارزان در ایتالیا در حال حاضر بیش از 29000 دانشجو دارد. 15٪ از این افراد خارجی هستند که به 18 برنامه آموزش انگلیسی دانشگاه جذب شده اند.
 
برترین برنامه ها برای تحصیل در ایتالیا در سال 2022
دانشگاه-کم-هزینه-و-ارزان-در-ایتالیا-برای-دانشجویان-بین-المللی
3. دانشگاه تورین
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 300 یورو (360 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 300 یورو (360 دلار) در سال
دانشگاه تورین یکی دیگر از قدیمی ترین موسسات آموزشی ایتالیا است که به عنوان Studium Generale در سال 1404 تاسیس شده است. با توجه به این تاریخ غنی، خود را به عنوان یکی از بهترین ها در ایتالیا - و بقیه اروپا تثبیت کرده است.

پس از دستخوش تغییرات متعدد در طول 6 قرن، دانشگاه در حال حاضر به 55 بخش سازماندهی شده است که توسط 13 دانشکده نظارت می شود. اینها شامل مطالعات کشاورزی، آموزش، اقتصاد، حقوق، زبان و ادبیات خارجی، نامه و فلسفه، ریاضی و علوم طبیعی، پزشکی و جراحی (با دانشکده دوم سنت لوئیجی گونزاگا)، داروسازی، روانشناسی، دامپزشکی و علوم سیاسی.

این دانشگاه با 56000 دانشجو یکی از بالاترین نرخ های پذیرش در ایتالیا را دارد. با این حال، جمعیت خارجی آن کمتر از سایرین است و تنها 8 درصد است. انتظار می رود این رقم در آینده افزایش یابد.

4. دانشگاه میلان
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 356 یورو (425 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 356 یورو (425 دلار) در سال
دانشگاه میلان، که با نام UniMi نیز شناخته می‌شود، تنها در سال 1924 تأسیس شد.

این دانشگاه ارزان در ایتالیا که در محوطه‌ای به مساحت 500000 متر مربع واقع شده است به خاطر ساختمان‌های تاریخی‌اش که بیش از 45000 دانشجو را در خود جای داده است - جمعیت دانشجویی خارجی در این دانشگاه تنها 6 درصد است.

10 دانشکده در میلان قرار دارد که عبارتند از: علوم انسانی، پزشکی، دامپزشکی، حقوق، کشاورزی و علوم غذایی، علوم و فناوری، علوم دارویی، علوم ورزشی و ورزشی، علوم سیاسی و اجتماعی، و زبان شناسی و میانجیگری فرهنگی در مجموع، این بخش ها 134 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند.
 
نحوه درخواست و اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا
دانشگاه-کم-هزینه-و-ارزان-در-ایتالیا-برای-دانشجویان-بین-المللی
5. دانشگاه کامرینو
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 356 یورو (425 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 356 یورو (425 دلار) در سال
دانشگاه کامرینو یا UniCam یکی دیگر از ارزان ترین دانشگاه های ایتالیا است. این دانشگاه که در سال 1336 تأسیس شد، به طور رسمی توسط پاپ بندیکت سیزدهم به عنوان یک دانشگاه در سال 1727 به رسمیت شناخته شد، بنابراین برنامه‌هایی را در رشته‌های پزشکی، فقه، ریاضیات و الهیات ارائه کرد.

در حال حاضر، UniCam به 5 دانشکده تخصصی علوم و فناوری، حقوق، داروسازی، علوم زیستی و دامپزشکی، و معماری و طراحی تقسیم شده است. 4 مورد اول در پردیس شمال کامرینو مستقر هستند، در حالی که دومی در Ascoli Piceno در Marche، ایتالیا واقع شده است.

UniCam یکی از مدارس کوچک‌تر ایتالیا است، زیرا فقط حدود 10000 دانشجو دارد.

6. دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 660 یورو (800 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 660 یورو (800 دلار) در سال
یکی از اولین (و بهترین) دانشگاه‌های ایتالیا، دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا می‌تواند ریشه‌های خود را به سال 1175 بازگرداند. اگرچه در قرن سیزدهم ناپدید شد، اما سرانجام قبل از نوبت هفدهم منشور امپراتوری به آن اعطا شد. قرن - بدین ترتیب عملیاتی که تا امروز ادامه دارد از سر گرفته شود.

این دانشگاه که در منطقه اداری امیلیا رومانیا واقع شده است به 14 بخش سازماندهی شده است که بر اساس تخصص ها گروه بندی می شوند که عبارتند از: مهندسی، علوم زیستی، ارتباطات و اقتصاد، حقوق، آموزش و علوم انسانی، زبان و فرهنگ، پزشکی تشخیصی و بهداشت عمومی، علوم عصبی، علوم پزشکی و جراحی، علوم شیمی و زمین شناسی، و فیزیک و ریاضیات.

این دانشگاه در حال حاضر دارای جمعیت دانشجویی 18000+ است – که دانشجویان بین المللی 6 درصد از کل دانشجویان را تشکیل می دهند.

7. دانشگاه Ca’Foscari ونیز
هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: از 700 یورو (840 دلار) در سال
هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از 700 یورو (840 دلار) در سال
دانشگاه Ca'Foscari ونیز که یکی از موسسات برتر ایتالیا (و اروپا) است، در سال 1868 تاسیس شد. این اعتبار باعث ثبت نام بیش از 16000 دانشجو - 10٪ از آنها دانشجویان بین المللی - شده است.

این دانشگاه ارزان در ایتالیا که سابقاً مدرسه عالی تجارت سلطنتی بود، 100 سال پس از تأسیس به رتبه دانشگاه ارتقا یافت. این ارتقاء راه را برای ایجاد 8 گروه به نام‌های مدیریت، اقتصاد، فلسفه و میراث فرهنگی، علوم مولکولی و نانوسیستم، علوم محیطی و علوم کامپیوتر، علوم انسانی، زبان‌شناسی و مطالعات فرهنگی تطبیقی، و مطالعات آسیایی و مدیترانه‌ای هموار کرد.

این دانشگاه از نام کاخ Ca'Foscari در کانال بزرگ نامگذاری شده است، جایی که پردیس از زمان تأسیس آن در قرن 19 در آن قرار داشته است.
 
پس از تحصیل در ایتالیا مجوز کار بگیرید و کار کنید
بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای در تمام کشورها

توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش