کار در سوئیس: مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار

سوئیس با 8.6 میلیون نفر جمعیت کشور نسبتا کوچکی است. با این حال، با وجود این و چالش‌های اخیر بحران اقتصادی، هنوز هم یکی از باثبات‌ترین اقتصادهای جهان با نرخ بیکاری چشمگیر تنها 2.3 درصد است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

مناظر زیبا، همراه با شهرهای مدرن این کشور، فرصت های زیادی را برای شما فراهم می کند تا در اوقات فراغت خود به گشت و گذار بپردازید. از آنجایی که این کشور چند زبانه است، برای انتخاب زبان دوم یا سوم نیز از موقعیت خوبی برخوردار خواهید بود که مطمئناً در CV شما تأثیر می گذارد.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

مشاغل در سوئیس
بسیاری از کارگران خارجی، به ویژه کارگران بسیار ماهر، با موفقیت در سوئیس کار پیدا می کنند.

با این حال، با بازار کار نسبتاً کوچک، یافتن کار برای فارغ التحصیلان خارجی دشوار است. رقابت برای مشاغل بسیار شدید است، به ویژه اخیراً زیرا کارفرمایان سوئیسی ترجیح به جذب مردم محلی نسبت به کارمندان خارج از کشور کرده اند. کارگران بین المللی ممکن است در شهرهای بزرگ سوئیس مانند بازل، برن، ژنو، لوزان و زوریخ شانس بیشتری داشته باشند تا در مناطق کوچکتر و روستایی. با این حال، زندگی در شهرهای سوئیس پرهزینه است: زوریخ و ژنو به طور منظم در میان گران‌ترین شهرهای جهان انتخاب می‌شوند، اما حداقل تا حدودی باید با دستمزدهای بالای این کشور متعادل شود.

اقتصاد سوئیس تحت سلطه بخش خدمات است. سوئیس همچنین دارای صنعت گردشگری پر رونقی است و مشاغل مهمان داری در سراسر کشور در دسترس است. علاقه مندان به مشاغل بانکی و بیمه می توانند فرصت هایی را در زوریخ بیابند و کسانی که به دنبال شغلی در زمینه مواد شیمیایی یا دارویی هستند، در بازل جای خالی پیدا می کنند.

مشاغل پرطرفدار برای فارغ التحصیلان
◾️بانکداری
◾️مهندسی
◾️بیمه
◾️آی تی
◾️داروسازی

سوئیس همچنین دارای تعدادی شرکت چندملیتی از جمله:
◾️آدکو
◾️کردیت سوئیس
◾️گلنکور
◾️نستله
◾️نوارتیس
◾️گروه روشه
◾️بیمه زوریخ.

سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، صلیب سرخ، مجمع جهانی اقتصاد و کمیته بین المللی المپیک نیز در سوئیس قرار دارند.

جستجوی شغل در سوئیس در:
کمبود مهارت ها
سوئیس در حال حاضر با کمبود کارگران ماهر در زمینه های زیر دست و پنجه نرم می کند:
◾️مهندسی
◾️خدمات مالی
◾️آی تی
◾️داروسازی

صنعت مهمانداری نیز جذب کارمندان را با مشکل مواجه می کند. فارغ التحصیلان با مهارت ها و صلاحیت ها در این زمینه ها تقاضای زیادی دارند.
 
محبوب ترین بخش های شغلی در سوئیس
کار در خارج از کشور: 5 وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور
کار-در-سوئیس-مشاغل-مورد-نیاز-کاریابی-ویزای-کار
چگونه در سوئیس کار پیدا کنیم
برای درخواست شغل در سوئیس، به CV، پوشش نامه و گواهینامه های آموزشی نیاز دارید. شما باید درخواست خود را به زبان آگهی کار/شرکت، آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی بنویسید، مگر اینکه به طور خاص از شما خواسته شود درخواست خود را به زبان انگلیسی ارسال کنید.

رزومه ها نباید بیشتر از دو طرف A4 و نامه های پوششی بیشتر از یک باشد. قرار دادن یک عکس در کنار CV خود غیرعادی نیست.

از برنامه های گمانه زنی نیز استقبال می شود، اما در این مرحله نیازی به اضافه کردن رونوشت های آموزشی یا مراجع ندارید.

اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، از شما برای شرکت در مصاحبه دعوت می شود. در شرکت‌های بزرگ‌تر، فرآیند انتخاب ممکن است شامل مراکز سنجش و تست روان‌سنجی باشد.

شبکه سازی نتایج موفقیت آمیزی نیز به همراه دارد، زیرا جای خالی شغل سوئیس اغلب از طریق مخاطبین پر می شود. به سایت های رسانه های اجتماعی مانند لینکدین بپیوندید و کارفرمایان بالقوه را در توییتر دنبال کنید. مطمئن شوید که حضور آنلاین حرفه ای خود را حفظ کرده و از تماس های شخصی که ممکن است داشته باشید استفاده کنید.

از آنجایی که سوئیس خانه بسیاری از شرکت‌های چندملیتی است، ممکن است قبل از درخواست برای اعزام به دفاتر سوئیس، شغلی در سازمانی در بریتانیا به دست آورد.

مشاغل تابستانی
گردشگری در سوئیس تجارت بزرگی است و این بخش فرصت های شغلی متعددی را برای اتباع سوئیسی و کارگران خارجی به طور یکسان فراهم می کند. اکثر مشاغل فصلی و تابستانی حول محور صنعت هتلداری می چرخد. برای مثال، می‌توانید در بارها، رستوران‌ها و هتل‌ها یا در یکی از پیست‌های اسکی در رشته‌های آلپ که اغلب از کارگران فصلی استقبال می‌کنند، کار پیدا کنید. شما همچنین می توانید ورزش های زمستانی را آموزش دهید - مربیان اسکی و اسنوبرد انگلیسی زبان همیشه مورد تقاضا هستند.

اگر می توانید بدون دستمزد کار کنید، داوطلب شدن ارزش دارد. هر تجربه ای از این نوع در CV شما عالی به نظر می رسد. نه تنها مهارت های زبانی شما را مورد آزمایش قرار می دهد و به شما در درک فرهنگ سوئیس کمک می کند، بلکه فرصتی برای برقراری تماس های ارزشمند در اختیار شما قرار می دهد، که در هنگام تلاش برای تضمین کار دائمی تر در کشور مفید خواهد بود.

فرصت های داوطلبانه شامل پروژه های اجتماعی، طرح های آموزشی و کار در کنار سازمان های بین المللی است. در مناطق روستایی می‌توانید در پروژه‌های حفاظتی، کار در زمینه‌های کشاورزی، کوهستانی و جنگلی شرکت کنید.

برای فرصت های داوطلبانه، نگاه کنید به:  
رشته های تحصیلی کارآمد با موقعیت کاری پس از تحصیل در سوئیس
کار در سوئیس-مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار
مشاغل آموزشی
تقاضا برای معلمان انگلیسی معمولاً بسیار کم است، زیرا اکثر ملیت ها از سنین پایین درک قوی از این زبان پیدا می کنند. علاوه بر این، انگلیسی به طور گسترده در محل کار استفاده می شود.

به این ترتیب، رقابت برای موقعیت های تدریس در مدارس دولتی شدید است. فرصت‌های دیگری ممکن است در مدارس خصوصی یا شبانه‌روزی یا در هتل‌ ها که به کارکنان مهمان‌دار آموزش می‌دهند وجود داشته باشد.

اگر موفق به تامین یک پست آموزشی شوید، معمولاً دستمزد بسیار خوب است. برای اطلاعات بیشتر به آی تو آی - آموزش زبان انگلیسی در سوئیس مراجعه کنید.

برای فرصت های آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TEFL) در سوئیس، نگاه کنید به:
دوره های کارآموزی
از آنجایی که سوئیس دارای شرکت‌های بزرگ و چند ملیتی است، ممکن است بتوانید فرصت‌های کارآموزی را با مشاهده وب‌سایت‌های فردی آن‌ها کشف کنید.

SWISS، شرکت هواپیمایی ملی سوئیس، دوره های کارآموزی شش ماهه را برای فارغ التحصیلان لیسانس در طیف وسیعی از زمینه های شرکتی از جمله ارتباطات، مدیریت رویداد، امور مالی، منابع انسانی، فناوری اطلاعات، عملیات، فروش و بازاریابی و تدارکات ارائه می دهد. فرصت ها در زوریخ، ژنو و بازل موجود است. برای اطلاعات بیشتر به دوره های کارآموزی سوئیس  SWISS internships مراجعه کنید.

Credit Suisse همچنین دوره های کارآموزی عمیق و تابستانی را در دفاتر سوئیس خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر، به فرصت های کارآموزی Credit Suisse internship opportunities مراجعه کنید.

Roche فرصت های 12 ماهه را برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه هایی مانند علوم زیستی، فناوری، مهندسی و تجارت فراهم می کند. در دوره های کارآموزی Roche internships بیشتر بیاموزید.

هر ساله  IAESTE(انجمن بین المللی تبادل دانش آموزان برای تجربه فنی) طیفی از دوره های کارآموزی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی که به سمت رشته های علمی، مهندسی، فناوری یا هنرهای کاربردی کار می کنند ارائه می دهد. قرارگیری معمولاً از شش تا 12 هفته در تابستان طول می کشد.

ویزای سوئیس
 انواع مختلفی از ویزاها و مجوزهای سوئیس بسته به نوع کاری که انجام می دهید و مدت زمان اشتغال شما وجود دارد. با این حال، اتباع خارج از اتحادیه اروپا نمی توانند برای جستجوی کار به سوئیس بروند.

شهروندان اتحادیه اروپا (EU) و EFTA (انجمن تجارت آزاد اروپا - از جمله ایسلند، نروژ و لیختن اشتاین) برای کار در سوئیس نیازی به ویزا ندارند. اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و EFTA می توانند بدون نیاز به مجوز کار به سوئیس بیایند، به دنبال کار باشند و تا سه ماه کار کنند.

اگر قصد اقامت بیش از سه ماه را دارید، به اجازه اقامت نیاز دارید. برای به دست آوردن یکی، باید در مقامات محلی محل زندگی خود ثبت نام کنید. شما نیاز خواهید داشت:

◾️کارت شناسایی یا پاسپورت معتبر
◾️گواهی اشتغال به کار
◾️سوابق حسابی، اگر قصد خوداشتغالی را دارید.
◾️در عرض سه ماه پس از ورود به سوئیس، باید بیمه درمانی معتبر نیز بگیرید.

الزامات زبان
سوئیس به عنوان یک کشور چند زبانه مشهور است. آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش همگی در مناطق مختلف صحبت می شوند.

مهم است که بدانید در منطقه ای که می خواهید کار کنید به کدام زبان صحبت می شود. آلمانی زبان اصلی است و در مناطق مرکزی و شرقی صحبت می شود. زبان فرانسه در غرب و ایتالیایی در جنوب صحبت می شود.

در حالی که اغلب در محل کار انگلیسی صحبت می شود، همچنان انتظار می رود که بسته به جایی که کار می کنید، زبان آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی را به خوبی درک کنید.

دوره های زبان زیادی در بریتانیا و همچنین وب سایت ها و پادکست ها وجود دارد که اگر مهارت های زبانی شما در حد مطلوب نیست، شما را آماده می کنند.

کار در سوئیس چگونه است
طبق قوانین سوئیس، اکثریت کارگران می توانند حداکثر 45 ساعت در هفته کار کنند، اگرچه اکثر افراد 40 ساعت در هفته از دوشنبه تا جمعه کار می کنند.

همه کارمندان سوئیسی حداقل چهار هفته تعطیلات با حقوق در سال و جوانان تا سن 20 سال از پنج هفته برخوردار هستند.

تعداد تعطیلات رسمی شما بستگی به محل زندگی و کار شما در سوئیس دارد. پنج تعطیلات رسمی ملی وجود دارد، از جمله روز سال نو، جمعه خوب، روز عروج، روز ملی (1 اوت) و روز کریسمس. 21 تعطیلات عمومی منطقه ای وجود دارد که منطقه شما تعداد انگشت شماری را جشن می گیرد.
 
چگونه می توان برای ویزای کار امارات اقدام کرد؟
چگونه می توانم از ایران ویزای کار استرالیا بگیرم؟
صفر تا صد دریافت اجازه و ویزای کار کانادا از ایران
نحوه درخواست ویزای کار و مشاغل مورد نیاز بلژیک 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش