نحوه تحصیل رایگان در نروژ (3 نکته عالی)

نروژ یکی از کشورهایی است که معتقد بود آموزش باید در دسترس همه باشد. در واقع، نروژ یکی از کشورهای شمال اروپاست که فارغ از کشور مبدا، تحصیل رایگان برای همه دارد. این کشور را به مقصدی محبوب برای تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی تبدیل می‌کند، زیرا دانشجویان بین‌المللی می‌توانند مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا را به پایان برسانند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

از آنجایی که نروژ به دلیل هزینه های بالای زندگی شناخته می شود، با وجود نحصیل رایگان منابع مالی دیگر هنوز برای دانشجویان بین المللی ضروری است. در این صورت، بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که با پوشش هزینه های زندگی خود به طور واقعی در نروژ به صورت رایگان تحصیل کنند.

دانشجویان بین المللی با صرفه جویی زیادی در هزینه های دانشگاه از طریق تحصیل و بورسیه های تحصیلی بدون شهریه، می توانند نروژ را به روش های هیجان انگیزتری کاوش و تجربه کنند. آبدره‌های زیبا و کوه‌های پوشیده از برف خیره‌کننده، مناظر طبیعی را تشکیل می‌دهند که دانشجویان به راحتی می‌توانند در آن استراحت کنند و احساس آرامش کنند.

همچنین، سفر دریایی در امتداد خطوط ساحلی ناهموار و در عین حال نفس گیر نروژ بدون شک در لیست شما گنجانده شده است. روزها در تابستان طولانی هستند و تجربه ای منحصر به فرد از آفتاب نیمه شب را به شما می دهند. صحنه هنر مدرن و طرح‌های اسکاندیناوی آن سفر عمیق‌تری به فرهنگ نروژی ارائه می‌کند. البته نروژ یکی از بهترین مکان ها برای تماشای شفق های زیبای شمالی است. اینها و غذاهای نروژی برای مصرف روزانه می تواند به ویژگی های جذاب نروژ برای دانشجویان بین المللی اضافه کند.
 
بهترین بورسیه های تحصیلی در نروژ برای دانشجویان بین المللی
نحوه-تحصیل-رایگان-در-نروژ-3-نکته-عالی
در ادامه نکاتی مهم برای نحوه تحصیل رایگان در نروژ آمده است:

1. یک برنامه عالی آماده کنید و آنها را قبل از مهلت ارسال کنید
تحصیل رایگان در نروژ به میزان قابل توجهی به درخواست شما بستگی دارد. درخواست شما نشان دهنده عملکرد تحصیلی شما در سطوح آموزشی قبلی و فعلی است. از آنجایی که این اولین چیزی است که کارمندان پذیرش کالج برای قضاوت خود بر اساس پذیرش یا عدم پذیرش شما به آن نگاه می کنند، باید مطمئن شوید که درخواست شما تمام نقاط قوت، دستاوردها و پتانسیل های اصلی شما را برجسته می کند. نمرات شما در موضوعات مهم، معدل عمومی، و حتی نمرات آزمون، بیشتر نشان دهنده این ویژگی ها هستند. با مطالعه سخت در اوایل تحصیل، می توانید مشخصات علمی خود را برای برآورده کردن نیازهای علمی بسیار بالای دانشگاه ها آماده کنید.

از آنجایی که شما نیز به تحصیل در خارج از کشور می اندیشید، نیاز به مدارک خاصی است که باید زودتر آماده شوند. گذرنامه، ویزا و سایر مدارک لازم سفر ممکن است تکمیل شود. بنابراین باید زمان کافی را برای کار روی این موارد اختصاص دهید. سعی کنید خواسته های خود را در اولین زمان ممکن ارسال کنید. مهمتر از همه، مطمئن شوید که درخواست شما کامل و بدون خطا باشد تا از سایر متقاضیان متمایز شوید و از خطرات رد شدن زودهنگام جلوگیری کنید.

2. درخواست خود را به دانشگاه هایی در نروژ که بورسیه می دهند ارسال کنید
در حالی که ارسال درخواست زودتر از موعد مقرر می تواند شما را در یک دانشگاه نروژی پذیرش کند، اما تضمین نمی کند که بتوانید به صورت رایگان در نروژ تحصیل کنید و دانشگاه انتخابی شما به طور کامل هزینه اقامت شما در نروژ را تامین می کند. خوشبختانه، دانشگاه های دولتی در نروژ بودجه ای از دولت دریافت می کنند، بنابراین آموزش بدون شهریه را برای همه بدون توجه به کشور مبدا ارائه می دهند. با این حال، در صورت درخواست برای یک موسسه خصوصی در کشور، ممکن است مجبور شوید هزینه تحصیل خود را بپردازید.

برای این موضوع، درخواست برای بورس تحصیلی نیز می تواند به شما کمک شایانی کند. چه در یک موسسه دولتی یا خصوصی پذیرفته شوید، هزینه های تحصیل و هزینه ها صرفاً نگرانی مالی شما در نروژ را تشکیل نمی دهد. از آنجایی که نروژ به خاطر هزینه های بالای زندگی شهرت دارد، هزینه های زندگی شما اهمیت بیشتری دارد. بورسیه تحصیلی همچنین می تواند شما را از بسیاری از مشکلات مالی نجات دهد، زیرا به شما امکان می دهد در زمانی که از خانواده خود دور هستید به صورت رایگان در نروژ تحصیل کنید. بنابراین، مطمئن شوید که تا آنجا که می توانید برای بورسیه تحصیلی درخواست دهید. همچنین توصیه می شود درخواست خود را به دانشگاه هایی ارسال کنید که می توانند فرصت های درخواست بورسیه را برای شما تضمین کنند.

3. برای دانشگاه های رایگان نروژ اقدام کنید
برنامه ریزی پیش رو در تحصیلات دانشگاهی مستلزم برداشتن گام های زیادی است. ممکن است در دانشگاه مورد نظر خود بورسیه تحصیلی بگیرید. اما از آنجایی که صدها متقاضی در اسلات های بسیار محدود وجود دارد، اگر شما انتخاب نشوید چه اتفاقی می افتد؟ خوشبختانه، تعداد زیادی دانشگاه مقرون به صرفه در نروژ برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. از آنجایی که این کشور به دلیل آموزش با کیفیت بالا شناخته شده است، لازم نیست نگران باشید که کمتر از آن چیزی که توانایی پرداخت آن را دارید، بپردازید.

از جمله دانشگاه هایی با هزینه تحصیل رایگان می توان به دانشگاه آگدر، دانشگاه استاوانگر و دانشگاه اسلو اشاره کرد. انتخاب دانشگاه رایگان می تواند به شما کمک کند تا در نروژ به صورت رایگان تحصیل کنید. نروژ یکی از بالاترین هزینه های زندگی در اروپا را دارد و ممکن است به تمام پول اضافی که می توانید از هزینه های دانشگاه پس انداز کنید نیاز داشته باشید. 
 
10 دانشگاه کاملا رایگان در نروژ برای دانشجویان بین المللی
نحوه تحصیل رایگان در نروژ
تحصیل در مقطع کارشناسی در نروژ به صورت رایگان
یکی از فوق العاده ترین مزایای انتخاب نروژ برای تحصیل در مقطع لیسانس، در دسترس بودن دانشگاه های بدون شهریه است. دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU) یکی از دانشگاه‌های این کشور است که برای دانشجویان کارشناسی ورودی بدون در نظر گرفتن کشور مبدا، شهریه رایگان ارائه می‌دهد. یکی دیگر از موسسات بدون شهریه در نروژ دانشگاه برگن است. دانشگاه نورد یکی دیگر از مدارس برتر در نروژ است که به دانشجویان ورودی در مقطع کارشناسی شهریه رایگان ارائه می دهد. دانشجویان مقطع کارشناسی با حضور در این دانشگاه ها می توانند به صورت رایگان در نروژ تحصیل کنند.

در حالی که این دانشگاه ها تحصیل در مقطع کارشناسی بدون شهریه را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، هر دو دانشگاه به دانشجویان بین المللی ورودی توصیه می کنند که به دنبال ارائه دهندگان بورس تحصیلی دیگر برای پوشش هزینه های زندگی خود در نروژ باشند. برخی از بورسیه های خصوصی موجود برای دانشجویان بین المللی، برنامه کمک هزینه عالی شمال برای دانشجویان کشورهای منتخب است. این بورسیه 9440 کرون کرونه ارائه می کند که قصد دارد هزینه های زندگی و مسکن دریافت کنندگان بورسیه را پوشش دهد. صندوق وام آموزشی دولتی نروژ یک موسسه تحت حمایت دولت برای تامین مالی آموزش در نروژ است. با کمک این دانشگاه ها و منابع، دانشجویان بین المللی می توانند تحصیلات کاملا رایگان در نروژ دریافت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ به صورت رایگان
مشابه مقاطع کارشناسی، برنامه های کارشناسی ارشد در نروژ در دانشگاه های دولتی رایگان است. همچنین، اینها بیشتر به زبان انگلیسی تدریس می شوند، برخلاف مدرک لیسانس، که ممکن است به مهارت خاصی در زبان های نروژی و سوئدی نیاز داشته باشد. دانشگاه بازرگانی نروژ شهریه کامل و کمک هزینه زندگی دانشجویان بین المللی در نروژ را تا دو سال از تحصیلات کارشناسی ارشد آنها پوشش می دهد.

می‌توانید با حضور در این دانشگاه‌ها که برنامه‌های کارشناسی ارشد بدون شهریه را نیز ارائه می‌دهند، کارشناسی ارشد خود را در نروژ به صورت رایگان بخوانید، که عبارتند از دانشگاه آگدر، دانشکده اقتصاد نروژی NHH و دانشگاه برگن. از آنجایی که این دانشگاه ها فقط هزینه های تحصیل را پوشش می دهند، دانشجویان بین المللی هنوز باید بودجه خود را تامین کنند یا برای بورسیه درخواست دهند. برخی از بورسیه هایی که ارزش در نظر گرفتن دارند عبارتند از: کمک های مالی نروژ، آموزش عالی Nordplus، برنامه کمک هزینه تحصیلی عالی شمال، و کارشناسی ارشد مشترک اراسموس موندوس. از طریق این موسسات، دانشجویان بین المللی می توانند مدرک کارشناسی ارشد خود را در نروژ دریافت کنند.

تحصیل در مقطع دکتری در نروژ به صورت رایگان
نروژ در ارائه آموزش رایگان و باکیفیت به عنوان Ph.D در واقع بیش از حد پیش رفت. برنامه ها در اکثر دانشگاه ها بدون شهریه ارائه می شوند. دانشگاه اسلو بورسیه های تحقیقاتی دکترا را برای متقاضیان بین المللی واجد شرایط ارائه می دهد. این مستلزم تحصیل رایگان در یکی از مدارس برتر جهان و قدیمی ترین دانشگاه نروژ است. همچنین، کمک هزینه تحصیلی به داوطلبان پذیرفته شده حقوق سالانه 482200 کرون تا 526000 کرون و مزایای رفاهی جذاب از طریق صندوق بازنشستگی خدمات عمومی نروژ می دهد.

امیدوارم این مقاله در تحصیل رایگان در نروز برای دانشجویان بین المللی مفید بوده باشد. اگر علاقه مند هستید، از صفحه بورسیه های ویکی گرام دیدن کنید.
 
نحوه دریافت ویزای دانشجویی نروژ
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022

کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش