آیا می توانیم پس از فارغ التحصیلی در اتریش بمانیم؟- فرصت های شغلی موجود

شما در یک دانشگاه محلی ثبت نام کردید، سخت درس خواندید، مدرک خود را به پایان رساندید و اکنون می خواهید به اقامت خود در اتریش ادامه دهید؟ شاید بخواهید استخدام شوید یا یک کسب و کار راه اندازی کنید. در اینجا ما در مورد فرصت هایی که اتریش برای دانشجویان بین المللی و فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش ارائه می دهد صحبت می کنیم.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اتریش به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا پس از پایان تحصیلات خود کار کنند و کسب و کار راه اندازی کنند. آنها می توانند مجوز اقامت خود را حداکثر برای 12 ماه تمدید کنند تا کار پیدا کنند. برنامه ها برای فارغ التحصیلان لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اعمال می شود.

در پایان، همه چیز به ملیت دانشجویان فارغ التحصیل بستگی دارد. اتریش مقررات متفاوتی برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا به اضافه رومانی، بلغارستان دارد.

پس از فارغ التحصیلی در اتریش کار یا شروع به کار کنید

اعضای اتحادیه اروپا / EAA
فارغ التحصیلان اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس از اول مه 2011 از جابجایی رایگان نیروی کار برخوردارند و می توانند بدون مجوز در اتریش هر شغلی داشته باشند.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA 
1. جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی
در اتریش، کشورهایی که بخشی از اتحادیه اروپا / EEA نیستند، "third" نامیده می شوند. فارغ التحصیلان کشور ثالثی که تحصیلات خود را با موفقیت در اتریش به پایان رسانده اند، ممکن است پس از انقضای ویزای دانشجویی خود، برای 12 ماه دیگر در اتریش برای  جستجوی کار  یا راه اندازی کسب و کار اقامت کنند.

آنها باید برای تاییدیه توسط مرجع صالح اقامت (MA 35) درخواست دهند. شما باید قبل از انقضای ویزای دانشجویی برای این مدرک اقدام کنید.

بزرگترین مزیت فارغ التحصیلان درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز  این است که آنها مجبور نیستند مانند متقاضیان عادی از طریق آزمون بازار کار و سیستم امتیازدهی شرکت کنند. کل فرآیند را با میزان موفقیت بالا و زمان کمتری آسان تر می کند.

2. دریافت پیشنهاد کار
پس از اینکه فارغ التحصیلان کشور ثالث شغل مورد نظر خود را در این دوازده ماه پیدا کردند، به راحتی می توانند برای کارت RWR (قرمز-سفید-قرمز) اقدام کنند. این مجوز به شما امکان می دهد به طور موقت (به مدت 24 ماه) در اتریش مستقر شوید و برای کارفرمای مشخص شده در درخواست خود کار کنید.

پس از انقضای آن، شما واجد شرایط درخواست برای کارت قرمز سفید قرمز پلاس هستید. این مجوز به شما به عنوان یک تبعه خارج از اتحادیه اروپا/EAA این حق را می دهد که اقامت موقت و دسترسی نامحدود به بازار کار (به عنوان یک خوداشتغال یا یک فرد شاغل، نه محدود به یک کارفرمای خاص) داشته باشید. کارت قرمز سفید قرمز پلاس به مدت یک سال معتبر خواهد بود.

الزامات اصلی که برای دریافت کارت اقامت و مجوز کار باید رعایت کنید، یافتن شغلی مطابق با شرایط خود و اثبات حداقل حقوق 2349 یورو در ماه است. با 3629 یورو به عنوان متوسط ​​حقوق در اتریش، انجام این کار باید آسان باشد. سایر الزامات عمومی کارت قرمز سفید قرمز را در این وب سایت بررسی کنید.
 
چگونه در اتریش کار پیدا کنیم؟
راهنمای زندگی و کار در اتریش: بهترین و پردرآمدترین مشاغل

آیا-می-توانیم-پس-از-فارغ-التحصیلی-در-اتریش-بمانیم.
بعد از فارغ التحصیلی یک کسب و کار راه اندازی کنید
فرآیند راه اندازی کسب و کار خود پس از فارغ التحصیلی تقریباً مشابه یافتن شغل است. اعضای اتحادیه اروپا / EAA نیازی به مجوز ندارند و می توانند GmbH یا خوداشتغالی را تقریباً مستقیم شروع کنند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA با موانع بیشتری روبرو خواهند شد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA می توانند ویزای دانشجویی خود را برای یک دوره دوازده ماهه برای شروع یک تجارت تمدید کنند، اما آنها باید شرایط عمومی مانند:

پوشش بیمه سلامت
محل اقامت
اثبات مالی 966,65 یورو در ماه * 12 = 11,600 یورو

اکثراً همین روند خواهد بود و شما باید برای کارت قرمز-سفید-قرمز درخواست دهید. این بار در دسته‌های کارگران کلیدی خوداشتغال و بنیانگذاران استارت‌آپ قرار می‌گیرید.

الزامات خوداشتغالی
برای واجد شرایط بودن برای درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز برای خوداشتغال، شغل خوداشتغالی شما در اتریش باید منافع کلان اقتصادی برای کشور ایجاد کند. با قرار گرفتن در این معیارها می توان به آن دست یافت:

سرمایه سرمایه گذاری شما حداقل 100000 یورو یا کسب و کار شما مشاغل جدید ایجاد می کند یا مشاغل موجود را در اتریش تضمین می کند.
تاسیس شما شامل انتقال دانش و معرفی فناوری های جدید یا کسب و کار شما اهمیت قابل توجهی برای کل منطقه خواهد داشت.

الزامات بنیانگذار استارت آپ
تنها در صورتی می توانید یک استارت آپ در اتریش راه اندازی کنید که هدف شما ایجاد شرکتی برای توسعه و راه اندازی محصولات، خدمات، روش های پردازش یا فناوری های نوآورانه در بازار باشد. الزامات اضافی:

شما یک طرح تجاری منسجم برای تأسیس و اداره آن شرکت ارائه می دهید.
شما شخصاً تأثیر کنترلی بر مدیریت شرکت تازه تأسیس خواهید داشت.
سرمایه شرکت باید حداقل 50000 یورو با سهم حقوق صاحبان سهام حداقل 50 درصد باشد.
شما حداقل 50 امتیاز را طبق معیارهای زیر با حداکثر 85 امتیاز کسب می کنید.
در اینجا می توانید یک سیستم امتیازدهی و همچنین لیست کامل مدارک مورد نیاز را مشاهده کنید.

توصیه من این است که در اتریش کسب و کار راه اندازی نکنید. من با افراد زیادی در این کشور صحبت کرده‌ام که این ایده را داشتند اما به دلیل پیچیدگی، هزینه‌های زیاد و یکسری کارهای بوروکراتیک درگیر در این روند، نظرشان تغییر کرد. اگر هدف شما ایجاد کسب‌وکار است، پیشنهاد می‌کنم به آلمان، سوئیس و کشور تازه‌کار بسیار آسان استونی نگاه کنید.

بعد از فارغ التحصیلی کجا می توانید بمانید؟

استرالیا
در استرالیا، دانشجویان بین المللی می توانند برای ویزای موقت فارغ التحصیل (زیر کلاس 485) درخواست دهند، که به آنها اجازه می دهد تا 2 تا 4 سال پس از فارغ التحصیلی در استرالیا بمانند.

مدت اقامت بستگی به مدرک تحصیلی دارد: دانشجویان دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس می توانند به مدت دو سال، مدرک کارشناسی ارشد به مدت سه سال و مدرک دکترا به مدت چهار سال اقامت داشته باشند.

آلمان
پس از فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه های آلمان، دانشجویان بین المللی می توانند ویزای دانشجویی خود را به مدت 18 ماه تمدید کنند. مانند اتریش، این دوره به آنها اجازه می دهد شغلی پیدا کنند که شرایط آنها را برآورده کند.

پس از یافتن شغل، فارغ التحصیلان می توانند برای اجازه اقامت آلمان یا کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کنند. این مجوزهای اقامت تا 5 سال معتبر خواهند بود.

کانادا
دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند می توانند برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی درخواست دهند که به آنها اجازه می دهد تا حداکثر سه سال اقامت داشته باشند. پس از فارغ التحصیلی، شش ماه فرصت دارند تا برای این درخواست اقدام کنند.

ایالات متحده آمریکا
فارغ التحصیلان خارجی می توانند برای برنامه ای به نام آموزش عملی اختیاری در حالی که همچنان در ویزای دانشجویی خود اقامت دارند، درخواست دهند. این به دانشجویان اجازه می دهد تا 12 تا 36 ماه بسته به منطقه تحصیلی خود در ایالات متحده کار کنند.
 
راهنمای کار در اروپا کشور به کشور: مشاغل مورد نیاز
میزان حقوق در اروپا در مقابل ایالات متحده: راهنمای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت کاری
-آیا-می-توانیم-پس-از-فارغ-التحصیلی-در-اتریش-بمانیم.
پس از فارغ التحصیلی در اتریش کجا کار کنیم؟
اساساً همه مشاغلی که با شرایط و علایق شما مطابقت دارند مناسب هستند. اگر شهروند اتحادیه اروپا / EAA هستید، هیچ محدودیتی در نوع شغل وجود ندارد. می تواند با مهارت های شما متفاوت باشد.

برای متقاضیان غیر اتحادیه اروپا / EAA کار در زمینه دیگری پیچیده تر یا تقریبا غیرممکن است، حداقل در 24 ماه اول. از آنجایی که مجوز کار شما به تطابق بین صلاحیت و پیشنهاد شغلی نیاز دارد.

رایج ترین مشاغل در اتریش کدامند؟
◾️دستیار بازاریابی
◾️مدیر پروژه تجاری
◾️توسعه دهنده وب
◾️مشاور تجاری
◾️مهندس
◾️مددکاران اجتماعی

میانگین حقوق در اتریش چقدر است؟
اتریش یکی از پردرآمدترین کشورهای اروپاست. طبق آمار، متوسط ​​حقوق 58171 یورو ناخالص، حداقل دستمزد ماهانه 517 یورو و حداکثر 16910 یورو است. کارمند 14 بار در سال حقوق دریافت می کند.

◾️مهندس – 61, 094 یورو
◾️مدیر – 79288 یورو
◾️مدیر پروژه – 74247 یورو
◾️مدیر فناوری اطلاعات - 72900 یورو

آیا می توانم اقوام خود را به اتریش بیاورم؟
بله، اگر شما خوداشتغال هستید یا دارای کارت قرمز سفید قرمز/بعلاوه، کارت آبی اتحادیه اروپا، مجوز تسویه حساب، مجوز تسویه حساب – موارد خاص شغل وابسته، مجوز تسویه حساب – محققان خانواده شما واجد شرایط درخواست کارت قرمز سفید قرمز هستند. به علاوه. چه کسی می تواند درخواست دهد:

◾️همسران
◾️شرکای ثبت شده و
◾️افراد زیر سن قانونی مجرد از جمله فرزندخوانده و ناتنی
◾️همسران و شرکای ثبت شده باید هنگام درخواست 21 سال یا بیشتر سن داشته باشند.

آیا می توانم پاره وقت کار کنم؟
اگر از کشورهای اتحادیه اروپا / EAA هستید - بله، قطعاً، پیشنهادهای شغلی پاره وقت زیادی وجود دارد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا/اتحادیه اروپا نمی توانند به صورت پاره وقت کار کنند مگر اینکه یک پیشنهاد مطلوب با حقوق 2349 یورو پیدا کنند، زیرا برای کارت قرمز-سفید-قرمز الزامی است.

اگر تصمیم به کاهش تعداد ساعات کار پس از دریافت مجوز بگیرند، ممکن است واجد شرایط بودن را از دست بدهند زیرا ممکن است حقوق آنها دیگر شرایط لازم را نداشته باشد.
 
هزینه زندگی و تحصیل در کشور اتریش
چگونه می توان برای ویزای کار اتریش اقدام کرد؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش