تحصیل در پرتغال: هزینه ها - محبوب ترین دوره های آموزشی

پرتغال، با وجود تعدادی از دانشگاه‌های برتر، سبک زندگی شهری مدرن و مناظر دیدنی، مکانی عالی برای زندگی و تحصیل دانشجویان بین‌المللی است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

پرتغال به عنوان مکانی پر جنب و جوش از تاریخ و فرهنگ، غربی ترین کشور در سرزمین اصلی اروپا است. از آب و هوای معتدل مدیترانه ای سود می برد - می تواند در تابستان بسیار گرم شود، اما از نسیم با طراوت دریا نیز سود می برد.

پرتغال سال هاست که به دلیل انتخاب رشته های مختلف، دانشگاه های عالی و هزینه های تحصیلی مناسب، تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را جذب کرده است.

به عنوان یک دانشجو، شما این فرصت را خواهید داشت که یکی از رایج ترین زبان های دنیا را یاد بگیرید. اکثر دوره ها به زبان پرتغالی تدریس می شوند، بنابراین دانش زبان ضروری است. تسلط همچنین به شما کمک می کند تا در محیط جدید خود مستقر شوید و مهارت های زبانی همیشه در CV شما چشمگیر به نظر می رسد.

هر علاقه ای که داشته باشید، فعالیت های اوقات فراغت را متناسب با خودتان پیدا خواهید کرد. طرفداران موسیقی می‌توانند در مجموعه‌ای از جشنواره‌ها و رویدادها مانند Rock In Rio در لیسبون شرکت کنند، غذاخوری‌ها می‌توانند غذاهای دریایی خوشمزه محلی را در Algarve امتحان کنند، گردشگران می‌توانند همه چیز را از قلعه‌ها گرفته تا غارها را کاوش کنند، در حالی که طرفداران فوتبال می‌توانند از فضای هیجان‌انگیز مسابقه در Estádio do لذت ببرند. دراگو، خانه اف سی پورتو.

دانشگاه های پرتغال
پرتغال یکی از اعضای کامل بولونیا است و سیستم آموزش عالی آن متشکل از مؤسسات دولتی و خصوصی است که به دو بخش اصلی تقسیم می شوند:

دانشگاه ها - تدریس به طور سنتی مبتنی بر تئوری و تحقیق است، با مدارک تحصیلی مانند پزشکی، حقوق، علوم طبیعی، اقتصاد و روانشناسی.
پلی تکنیک - ارائه آموزش های حرفه ای که منجر به یک حرفه می شود. مدارک پرستاری، مراقبت های بهداشتی، حسابداری و تدریس توسط موسسات پلی تکنیک ارائه می شود.

مؤسسات دولتی از 14 دانشگاه و 20 پلی تکنیک تشکیل شده است، در حالی که شبکه آموزش عالی خصوصی شامل 36 دانشگاه و 64 پلی تکنیک است.

سه دوره یا سطح مطالعه وجود دارد:
◾️Licenciatura (لیسانس)
◾️Mestre/Mestrado (مستر)
◾️Doutor/Doutoramento (دکتری).

مدارک دوره اول و دوم را هم در دانشگاه ها و هم در موسسات پلی تکنیک می توان تحصیل کرد، اما مدرک دوره سوم را فقط در دانشگاه ها می توان اعطا کرد.

بسیاری از دانشگاه‌ها در پرتغال از دانشجویان بالقوه می‌خواهند که در یک آزمون ورودی شرکت کنند - دانشگاه‌های دولتی از آزمون ملی استفاده می‌کنند، در حالی که موسسات خصوصی آزمون خود را تعیین می‌کنند.

هفت دانشگاه پرتغالی در حال حاضر در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2020 قرار دارند که چهار دانشگاه در بین 500 دانشگاه برتر قرار دارند:
◾️دانشگاه لیسبون (338)
◾️دانشگاه پورتو (353)
◾️دانشگاه کویمبرا (406)
◾️Universidade Nova de Lisboa (421).

سال تحصیلی پرتغال به دو ترم تقسیم می شود - ترم اول بین سپتامبر و ژانویه / اوایل فوریه برگزار می شود، در حالی که دوم از فوریه تا ژوئن / ژوئیه است.
 
تحصیل در دانشگاه های پرتغال
افزایش جذب دانشجو در دانشگاه های کشور پرتغال
تحصیل-در-پرتغال-هزینه-ها-محبوب-ترین-دوره-های-آموزشی-دوره های تحصیلی در پرتغال
برای پذیرش در برنامه لیسانس، باید گواهی پایان دوره متوسطه یا معادل آن را داشته باشید و امتحانات ورودی لازم را تکمیل کنید. برای اطلاع از شرایط بیشتر، وبسایت مؤسسات را بررسی کنید.

دانشجویان می توانند دوره های مختلفی را در مقطع کارشناسی از جمله پزشکی، حقوق، امور مالی، هنرهای خلاق، روانشناسی، فناوری اطلاعات و تجارت مطالعه کنند. دوره ها معمولاً سه تا چهار سال طول می کشد.

با توجه به فرآیند بولونیا، مدارک تحصیلی در مقطع کارشناسی در پرتغال به طور مستقیم با مدارک تحصیلی در اکثر کشورهای برتر دنیا قابل مقایسه است.

مقاطع کارشناسی ارشد
دو نوع آموزش وجود دارد:
کارشناسی ارشد ساده (Mestrado)، که پس از تکمیل یک برنامه کارشناسی انجام می شود. اینها معمولاً یک یا دو سال طول می کشد تا تکمیل شوند.

کارشناسی ارشد یکپارچه (Mestrado integrado)، که شامل یک جزء کارشناسی است. این روش مطالعه بیشتر برای موضوعات حرفه ای مانند حقوق یا پزشکی رایج است و می تواند تا شش سال طول بکشد.

اکثر دوره های کارشناسی ارشد حول واحدهای درسی ساختار یافته و به پایان نامه یا پروژه مستقل ختم می شود.

برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد، باید مدرک کارشناسی مربوطه را داشته باشید. با این حال، شرایط ورود بسته به موسسه و دوره متفاوت است، بنابراین قبل از درخواست بررسی کنید.

دکتری
مدرک دکترا (Doutoramento) بالاترین مدرک تحصیلی موجود در پرتغال است. دوره ها معمولاً سه یا چهار سال طول می کشد، اگرچه حداقل دوره ای برای ثبت نام وجود ندارد.

برنامه ها در طیف وسیعی از موضوعات در دسترس هستند و برای پذیرش در یک دوره به مدرک کارشناسی خوب و کارشناسی ارشد مرتبط نیاز دارید. برای دوره هایی که به زبان پرتغالی تدریس می شوند، باید مهارت خود را در این زبان نیز ثابت کنید.

برای موفقیت در دستیابی به دکترا، وظیفه تولید پایان نامه را بر عهده خواهید داشت و سپس باید به طور عمومی از آن در مقابل یک هیئت ممتحن خبره دفاع کنید.

هزینه های دوره
شهروندان اتحادیه اروپا حق حضور در دانشگاه در پرتغال را دارند و ملزم به پرداخت هزینه های دوره بالاتر نیستند. اتباع اتحادیه اروپا همچنین حق دارند برای هر گونه کمک هزینه در دسترس برای هزینه های تحصیل درخواست دهند.

هر دو موسسات دولتی و خصوصی هزینه های تحصیل خود را تعیین می کنند، بنابراین هزینه بسته به جایی که شما برای تحصیل انتخاب می کنید متفاوت است. هزینه موسسات خصوصی به طور قابل توجهی بیشتر از دانشگاه های دولتی است. اگر تحصیل در یک موسسه خصوصی را انتخاب کنید، هزینه ماهانه پرداخت می کنید، در حالی که در دانشگاه های دولتی سالانه پرداخت می کنید.

برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد، انتظار می رود تا 1500 یورو در سال (1307 پوند) در یک دانشگاه دولتی و تا 4000 یورو در سال (3485 پوند) در یک موسسه خصوصی پرداخت کنید.

دانشجویان بین المللی (آنهایی که از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا هستند) می توانند انتظار داشته باشند که هزینه های بیشتری بپردازند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تحصیل، با موسسه و دانشگاه تماس بگیرید.

تامین مالی برای تحصیل در پرتغال
پرتغال به دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا کمک هزینه و بورسیه ارائه می دهد. دانشجویان اتحادیه اروپا واجد شرایط درخواست کمک هزینه هستند مانند دانشجویان پرتغالی. کمک هزینه ها از موسسات فردی در دسترس است و برای واجد شرایط بودن، دانش آموزان باید برای دوره یا دانشگاهی که توسط وزارت آموزش پرتغال به رسمیت شناخته شده است درخواست دهند.

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان خارجی از منابع متعددی در دسترس است، اگرچه توصیه می شود معیارهای در دسترس بودن و واجد شرایط بودن را بررسی کنید.

دانشجویان اتحادیه اروپا همچنین می توانند با کار پاره وقت تا 20 ساعت در طول ترم و به صورت تمام وقت در دوره های تعطیلات در هزینه های تحصیل سهیم باشند.
 
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند
تحصیل-در-پرتغال-هزینه-ها-محبوب-ترین-دوره-های-آموزشی.jpg
ویزای دانشجویی
این را می توان از طریق سفارت یا کنسولگری پرتغال محلی خود درخواست کرد و به موارد زیر نیاز دارد:

◾️یک پاسپورت معتبر
◾️عکس پاسپورت
◾️بررسی سوابق کیفری
◾️بیمه سلامت بین المللی
◾️مدرک اقامت
◾️نامه پذیرش از دانشگاه پرتغال
◾️اثبات وجوه کافی

توصیه می شود حداقل دو ماه قبل از پرواز به پرتغال برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. برای کسانی که در بریتانیا هستند، این کار در سفارت پرتغال در بریتانیا مستقر در لندن انجام می شود.

از آنجایی که پرتغال بخشی از منطقه شینگن است، این بدان معناست که بسیاری از شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، از جمله سوئیس، برای ورود به پرتغال فقط به کارت شناسایی یا گذرنامه نیاز دارند.

به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا، شما اجازه دارید در هر کشور اتحادیه اروپا در حین تحصیل زندگی کنید تا زمانی که:

بیش از سه ماه درس می خوانند
در دانشگاه/موسسه دیگر مورد تایید ثبت نام کرده اند
درآمد کافی (از هر منبعی) برای زندگی بدون نیاز به حمایت درآمد دارند
دارای پوشش کامل بیمه سلامت

دانشجویان اتحادیه اروپا باید ظرف مدت چهار ماه پس از ورود برای دریافت کارت اقامت شهروندان اتحادیه اروپا اقدام کنند.

چگونه درخواست شود
تمام برنامه های تحصیلی عالی منحصراً به صورت آنلاین درخواست می شوند.

برای برنامه های کارشناسی می توانید از طریق یک سیستم متمرکز به نام Candidatura Online (به زبان پرتغالی) و برای دوره های کارشناسی ارشد مستقیماً برای دانشگاه انتخابی خود درخواست دهید.

هنگام درخواست، ارزش آن را دارد که با دفتر بین المللی موسسات انتخابی خود برای مشاوره در مورد تحصیل در پرتغال و آزمون های ورودی و مراحل لازم تماس بگیرید.

الزامات زبان
اکثر برنامه های کارشناسی به زبان پرتغالی تدریس می شوند، بنابراین اگر قصد تحصیل در این سطح را دارید، به درک کاملی از زبان نیاز دارید. اگر زبان پرتغالی زبان اول شما نیست، ممکن است از شما خواسته شود که مهارت خود را به عنوان بخشی از درخواست خود ثابت کنید.

در سطح کارشناسی ارشد، تعداد فزاینده ای از دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود - اگرچه دانش پرتغالی مفید خواهد بود. به وب‌سایت‌های مؤسسه‌ای نگاه کنید و مستقیماً با دانشگاه‌ها تماس بگیرید تا ببینید آیا موضوع انتخابی شما به زبان انگلیسی ارائه می‌شود یا خیر. اگر چنین است، و انگلیسی زبان اول شما نیست، ممکن است لازم باشد مدرکی دال بر مهارت ارائه دهید.

مقایسه با مدارک تحصیلی انگلستان
دوره های پرتغالی و مدارک تحصیلات عالی مستقیماً با دوره های تحصیلی در اکثر کشورها قابل مقایسه است. همیشه بهتر است قبل از درخواست شغل با کارفرمایان مشورت کنید، اما مدارک تحصیلی پرتغالی باید در ایران به رسمیت شناخته شود.
 
مهمترین مدارک مورد نیاز برای اپلای
مهمترین مدارک مورد نیاز برای اپلای در مقطع دکتری
دوره Pre-Masters گامی بلند برای تحصیل در مقطع ارشد در آمریکا و کانادا

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش