کار در لهستان: مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار

لهستان با موقعیت اقتصادی قوی خود در اروپا، هزینه های پایین زندگی و مشاغل فارغ التحصیل در طیف وسیعی از زمینه ها، گزینه ای عالی برای کسانی است که به دنبال کار هستند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

از آنجایی که مقاصد توریستی محبوبی مانند ورشو، کراکوف و وروتسولاو نقاط داغ برای استخدام فارغ التحصیلان هستند، در روزهای تعطیل شما چیزهای زیادی برای کاوش وجود خواهد داشت. با این حال، و همچنین بازارهای معروف و شهرهای قدیمی، نمی‌خواهید مجموعه وسیعی از جنگل‌ها، دریاچه‌ها و کوه‌های لهستان را از دست بدهید.

شما همچنین از هزینه زندگی کمتری نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی برخوردار خواهید بود، فرصتی برای یادگیری یک زبان جدید خواهید داشت و به لطف موقعیت مرکزی لهستان، ترکیبی از فرهنگ های اروپای غربی و شرقی را تجربه خواهید کرد.

مشاغل در لهستان
مشاغل زیادی برای خارجی هایی وجود دارد که لهستان را به عنوان یک مقصد کاری در نظر می گیرند - در واقع، این کشور به یکی از بزرگترین مراکز برون سپاری فرآیندهای تجاری/خدمات مشترک (BPO/SSCs) در اروپا تبدیل شده است.

اگرچه اکثریت نیروی کار کشور در بخش خدمات است، اما سایر صنایع شامل نوشابه، مواد شیمیایی، معدن زغال سنگ، فرآوری مواد غذایی، آهن و فولاد، شیشه، ماشین سازی، کشتی سازی و نساجی است.

مشاغل پرطرفدار برای فارغ التحصیلان
◾️بانکداری و مالی
◾️تولید مواد شیمیایی
◾️آی تی
◾️لجستیک
◾️مخابرات

چندین شرکت چندملیتی مستقر در لهستان و همچنین شرکت‌های بزرگ محلی وجود دارد، از جمله:
◾️Agora SA
◾️گروه Asseco
◾️دیبولد نیکدورف
◾️گروه FCA
◾️GSK (GlaxoSmithKline) لهستان
◾️LOT Polish Airlines
◾️گروه نوردیا
◾️نارنجی پولسکا
◾️PKN اورلن
◾️PKO Bank Polski
◾️فولکس واگن پوزنان
◾️RBS لهستان
◾️T-Mobile Polska
◾️تویوتا موتور لهستان.

برای راهنمایی مفید در مورد بازار کار لهستان و شرکت های چند ملیتی مستقر در لهستان، به کتاب راهنمای مشاغل در لهستان مراجعه کنید.

علاوه بر کسب‌وکارهای بزرگ با حضور در لهستان، این کشور محل استارت‌آپ‌های موفقی است - برای مثال LiveChat، Brand24، Estimote و Brainly.
 
نحوه تحصیل رایگان در لهستان
هزینه تحصیل و زندگی در لهستان
چگونه در لهستان تحصیل کنیم و ویزای دانشجویی بگیریم؟
کار در لهستان-مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار.jpg
کمبود مهارت ها
صنایع فارغ التحصیل زیر از کمبود رنج می برند:
◾️مهندسی - عمران، شیمی، برق و مکانیک
◾️فروش - نمایندگان فروش
◾️حسابداری و امور مالی - حسابداران، حسابرسان، تحلیلگران مالی
◾️فناوری اطلاعات - کارشناسان امنیت سایبری، مدیران شبکه، پشتیبانی فنی.

چگونه در لهستان کار پیدا کنیم
اکثر کارگران برای کار از کشور خود، معمولاً از طریق پورتال مشاغل، درخواست می کنند. از طرف دیگر، می توانید از طریق یک شرکت چند ملیتی با دفاتر در لهستان کار پیدا کنید.

می توانید لیست ها را در سایت های شغلی زیر جستجو کنید: علاوه بر آژانس‌های استخدام خصوصی، کسانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) می‌آیند، می‌توانند از خدمات ارائه شده توسط دفاتر کار منطقه‌ای لهستان برای کمک به یافتن شغل استفاده کنند.

یک راه آسان برای کاریابی از خانه استفاده از رسانه های اجتماعی برای جستجوی فرصت ها است - مشاغل در GoldenLine، معادل لینکدین لهستان، تبلیغ می شوند.

بسیاری از روزنامه های لهستانی همچنین حاوی بخش های جامع فرصت های شغلی هستند، از جمله: پورتال تحرک شغلی اروپا ( European Job Mobility Portal (EURES) مکان دیگری برای جویندگان کار برای یافتن کار در لهستان است.

مشابه دیگر کشورها، اگر می‌خواهید برای یک سازمان خاص کار کنید، می‌توانید مستقیماً با استفاده از رزومه و نامه پوششی، یک درخواست برای آن‌ها ارسال کنید. با این حال، اکثر کارفرمایان انتظار دارند که درخواست ها به زبان لهستانی نوشته شود، مگر اینکه گفته شود که انگلیسی قابل قبول است.

همچنین باید یک بند حفاظتی را به انتهای رزومه خود اضافه کنید که به کارفرمایان اجازه می دهد اطلاعات شخصی شما را پردازش کنند. بند به شرح زیر است:
 
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz.U. z 2015r., poz. 2135).

اگر درخواستی را به زبان انگلیسی ارسال می کنید، این بند به صورت زیر ترجمه می شود:
 
  • I hereby give consent for my personal data included in my application to be processed for the purposes of the recruitment process under the Personal Data Protection Act as of 29 August 1997, consolidated text: Journal of Laws 2015, item 2135 as amended.
اگر برای مصاحبه دعوت شوید، اگر از یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید، مهم است که قبل از رزرو سفر، بررسی کنید که آیا ابتدا به ویزا از سفارت محلی لهستان نیاز دارید یا خیر.
 
مشاغل تابستانی
در طول فصل شلوغ تابستان، می‌توانید در هتل‌ها، رستوران‌ها و بارها - و همچنین در شرکت‌های بزرگ - کار معمولی پیدا کنید. سایت‌های شغلی بالا را برای موقعیت‌های خالی با دومی بررسی کنید، به صورت سوداگرانه درخواست دهید یا، اگر قبلاً در کشور هستید، شخصاً استعلام کنید.
 
راهنمای کار در اروپا کشور به کشور: مشاغل مورد نیاز
کار در خارج از کشور: 5 وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور
کار در لهستان-مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار-.jpg
مشاغل آموزشی
از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2004، تقاضا برای کارگران لهستانی برای درک زبان تجاری بین المللی اتحادیه اروپا بیش از هر زمان دیگری مهم است. بنابراین آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی یکی از در دسترس ترین مشاغل برای انگلیسی زبانان بومی ساکن لهستان است. موقعیت های تدریس در طیف وسیعی از تنظیمات، مانند مدارس دولتی، آموزشگاه های زبان خصوصی، اردوهای زبان یا به عنوان معلم خصوصی در دسترس هستند.

برای در نظر گرفتن این نقش ها، که معمولاً یک سال طول می کشد، به مدرک لیسانس خوب و مجوز تدریس نیاز دارید. آنها معمولا در ژانویه و ماه های تابستان (ژوئن تا آگوست) تبلیغ می شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آموزش زبان انگلیسی در لهستان، به  TEFL.org.uk مراجعه کنید. به دنبال موقعیت ها در:
دوره های کارآموزی
تضمین یک دوره کارآموزی می تواند رزومه شما را تقویت کند و در عین حال تجربه کاری ارزشمندی به دست آورید و به شما امکان می دهد زندگی در کشور دیگری را نمونه کنید. با این تجربه، هنگام جستجوی شغل فارغ التحصیل، کاندیدای مطلوبی خواهید بود.

تعدادی از مشاغل جهانی در لهستان حضور دارند. می‌توانید برای یافتن فرصت‌ها از وب‌سایت‌های فردی دیدن کنید، یا رویکرد سوداگرانه را امتحان کنید و برای پرس و جو مستقیماً با شرکت‌ها تماس بگیرید.

برای دوره های کارآموزی در لهستان غیرقابل پیش بینی نیست که به جای دریافت حقوق کامل، اقامتگاهی با هزینه به عنوان دستمزد ارائه شود. موقعیت های پولی احتمالاً نزدیک به حداقل دستمزد لهستانی است که 2600 ZL (588 پوند) است.

ویزای لهستان
اگر شهروند کشوری در اتحادیه اروپا (EU) هستید، می توانید بدون نیاز به مجوز کار، به لهستان نقل مکان کنید و بلافاصله جستجوی کار خود را آغاز کنید. با این حال، از آنجایی که احتمالاً بیش از سه ماه کار خواهید کرد، باید یک اجازه اقامت موقت دریافت کنید که حداکثر تا سه سال طول می کشد. این را می توان در نزدیکترین دفتر Voivodeship خود ترتیب داد.

اتباع اتحادیه اروپا همچنین ممکن است حق داشته باشند انواع خاصی از بیمه های بهداشتی و تامین اجتماعی را به کشوری که برای جستجوی کار می روند منتقل کنند. برای اطلاعات خاص کشور، به کمیسیون اروپا مراجعه کنید.

برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار، کارگران غیر اتحادیه اروپا، مانند کارگران خارجی، معمولاً به یک پیشنهاد استخدام رسمی از یک شرکت لهستانی نیاز دارند.
 
الزامات زبان
از آنجایی که لهستانی زبان ملی کشور است و اکثریت مردم به آن صحبت می کنند، احتمالاً مهارت لازم برای بسیاری از مشاغل است.

با این حال، این کشور یکی از بالاترین نرخ های انگلیسی را به عنوان زبان دوم در جهان دارد، به ویژه در نسل های جوان. فرصت های زیادی برای انگلیسی زبان در دنیای تجارت وجود دارد.

ندانستن زبان لهستانی می تواند مانعی برای برقراری ارتباط، به خصوص با نسل قدیمی تر باشد، بنابراین سعی کنید قبل از ورود حداقل کمی آگاهی از این زبان داشته باشید. وب سایت های زیادی برای کمک به یادگیری زبان یا بهبود مهارت های خود وجود دارد. کلمات و عبارات اساسی را در BBC Languages - Polish و Study in Poland - Polish language انتخاب کنید.

چگونه صلاحیت های خود را برای کارفرمایان توضیح دهید
لهستان یکی از اعضای فرآیند بولونیا و بخشی از منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA) است، بنابراین باید دریابید که مدارک تحصیلی شما با معادل لهستانی خود قابل مقایسه است و بنابراین به طور کامل توسط کارفرمایان به رسمیت شناخته می شود. 

با این حال، اگر لازم است مدارک خود را ارزیابی کنید - به عنوان مثال، برای کار در یک حرفه تنظیم شده در لهستان - می توانید لیست مشاغل با شرایط خاص را جستجو کنید.

کار در لهستان چگونه است؟
مرخصی سالانه در شرکت های لهستانی معمولاً 20 روز در سال است. در حالی که ساعات اداری معمولی معمولاً از 8 صبح تا 4 بعدازظهر است، گاهی اوقات انتظار می رود که از ساعت 5 بعد از ظهر گذشته باشد. در برخی نقش‌ها، ممکن است مجبور شوید شنبه‌ها از ساعت 8 صبح تا 2 بعدازظهر کار کنید.

در حالی که ساختارهای سلسله مراتبی در کسب و کارها هنوز وجود دارد، فرهنگ اقتدارگرایانه شرکتی شروع به باز کردن گفتگوی بازتر بین مدیران و کارکنان کرده است. لهستانی ها معمولاً بسیار باز، دوستانه و بردبار هستند، اما لباس تجاری هوشمندانه یک امر عادی است و جلسات می توانند رسمی، مستقیم و حرفه ای باشند و وقت شناسی بسیار جدی گرفته می شود.

در دفتر، آماده باشید که افراد را با عنوان حرفه ای و نام خانوادگی آنها به جای نام کوچکشان خطاب کنید - و از دست دادن در در ورودی خودداری کنید، زیرا ممکن است مردم محلی این کار را بدشانسی بدانند.

با توجه به Numbeo.com، هزینه زندگی در لهستان کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است - اجاره بها نیز به طور متوسط ​​ارزان تر است، اگرچه دستمزدها نیز معمولاً پایین تر است.
 
راهنمای کار در خارج:  بیشترین فرصت های شغلی در کدام کشورها هستند؟
میزان حقوق در اروپا در مقابل ایالات متحده: راهنمای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت کاری

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش