نکاتی مهم درباره مصاحبه سفارت لاتاری گرین کارت 2022

برندگان عزیز پس از دریافت نامه ی دعوت به مصاحبه و قبل از عزیمت به کشور مربوطه جهت انجام مصاحبه با ورود به سایت معرفی شده، محل پیکاپ ویزای خود را که در واقع یک دفتر خدمات پستی و ارتباطی در کشور محل مصاحبه می باشد انتخاب می نمایند.

برای مطرح کردن سوالاتتون و آشنایی با مراحل لاتاری از ثبت نام تا وقت سفارت پیج لاتاری گرین کارت را در اینستا گرام دنبال کنید

پس از مصاحبه اگر برنده ی عزیز موفق به دریافت ویزا به صورت یکضرب شود، آفیسر پاسپورت وی را دریافت نموده و به شخص گفته می شود که در کشور بماند و پس از دریافت ایمیل issued شدن ویزا به محل پیکاپ مراجعه نموده و ویزای خود را که به پاسپورت الحاق شده است دریافت نماید.

اگر فرد وارد مرحله ی کلیرنس شود احتمالا به او گفته می شود که به کشور خود بازگردد و پس از گذراندن این مرحله در صورت issued شدن ویزا به محل پیکاپ برود و ویزای خود را دریافت نماید.

از آنجایی که ما ایرانی ها در کشور خود محل پیکاپ نداریم لذا مجبوریم هزینه های اضافی جهت انجام این پروسه متحمل شویم اما چه راهکاری جهت کاهش این هزینه ها می تواند وجود داشته باشد؟

برای کاهش چشمگیر این هزینه ها موسساتی در ایران وجود دارند که می توانند با دریافت وکالت از شما و یکسری مدارک دیگر که در ادامه توضیح خواهیم داد این کار را به صورت کاملا قانونی برای شما انجام خواهند داد.

جهت انجام این پروسه کافی است که با در دست داشتن مدارک زیر به یکی از این موسسات معتبر پیکاپ ویزا مراجعه نمایید:

۱- اصل پاسپورت
۲- برگه ی قبولی در لاتاری 
۳- برگه ی دفتر پستی انتخاب شده در کشور محل سفارت
۴- وکالت نامه ی محضری
۵- شناسنامه
۶- یوزرنیم و پسورد سایت سفارت که در آن برای رجیستر وقت مصاحبه اکانت تشکیل داده اید.

مدیکال
جهت دریافت ویزای مهاجرتی آمریکا باید توسط پزشک معتمد سفارت معاینه شوید و نتایج معاینات را به سفارت تحویل دهید.

معمولا دو الی سه روز قبل از حضور در محل مصاحبه بایستی با تعیین وقت قبلی توسط پزشک معتمد سفارت معاینات لازم صورت پذیرد.

به عنوان مثال در صورتیکه کشور محل مصاحبه ی شما ترکیه باشد پس از دریافت 2NL و مشخص شدن زمان مصاحبه با ورود به سایت زیر می توانید روز و ساعت معاینات پزشکی خود را رزرو نمایید:

ترکیه انکارا 
www.doctorun.com

امارات ابوظبی 
www.Nmc.ae

ارمنستان ایروان  
ایمیل و یا تماس تلفنی 
Dr. Khachatryan Kristine
0037494408992
kristinekhachatryan@ymail.com

سوپیشینه برای ایرانیان
طبق متن صریح سایت travel.state.gov که معتبرترین مرجع برای پاسخگویی به سوالات مهاجرتی به آمریکا می باشد؛ مدارک عدم سوپیشینه برای ایرانیان به دلیل غیر قابل اعتماد بودن و اینکه پست نمی تواند آن را تایید کند نیاز به ارسالشان نیست.


اعتبار مدارک ترجمه شده 
عامل اصلی که منجر به اکسپایر شدن ترجمه ها می شود تغییر مهر نهادهایی است که در مدارک وارد می شود؛ از آنجایی که مدارک ارسالی برای KCC و روز مصاحبه در سفارتخانه های آمریکا نیاز به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند بنابراین نگرانی در مورد اکسپایر شدن ترجمه ی مدارک برای برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا هیچ جایگاهی ندارد.
اگر تاریخ اعتبار مدرک مورد نظر شما بگذرد طبیعتاً نیاز به تجدید مدرک و همچنین ترجمه ی آن به وجود می آید.

روز مصاحبه 
مدارکی که در ذیل عرض می کنیم مدارک ضروری روز مصاحبه می باشد که احتمالا از شما خواسته می شود هرگونه مدرکی به جز موارد نامبرده مانند گواهی های بین المللی سازمان فنی و حرفه ای، مدرک زبان یا هر چیزی که در فرم DS260 وارد نموده اید و فکر می کنید که ممکن است از شما خواسته شود را می توانید همراه خود داشته باشید اما تا زمانی که آفیسر از شما درخواست نکرده به هیچ عنوان داوطلبانه تحویل ندهید.
می توانید یکی دو نسخه کپی از مدارک خود اضافه بر چیزی که گفته می شود تهیه کنید.

۱- اصل گذرنامه به همراه یک نسخه کپی از تمام صفحات آن
۲- اصل شناسنامه و اصل ترجمه شناسنامه به همراه یک نسخه کپی از تمامی صفحات شناسنامه و ترجمه شناسنامه
۳- اصل سند ازدواج زوجین به همراه ترجمه رسمی سند ازدواج به همراه دو نسخه کپی از تمامی صفحات اصل سند ازدواج و تمامی صفحات ترجمه سند ازدواج
۴- اصل کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و اصل ترجمه ی کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت به همراه یک نسخه کپی از اصل و ترجمه کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت
۵- اصل آخرین مدرک تحصیلی برنده اصلی و ترجمه آن به همراه یک نسخه کپی از اصل و ترجمه این مدرک(در صورت تمایل می توانید اصل و ترجمه مقاطع تحصیلی پایین تر را نیز همراه داشته باشید اما معمولا از شما درخواست نمی شود)
۶- پرینت 2NL یا همان نامه ی دعوت به مصاحبه
۷- دو قطعه عکس تازه گرفته شده ی ۵×۵ دقیقا با همان مشخصاتی که در روز ثبت نام آپلود کرده اید
۸- پرینت نامه ی قبولی در لاتاری که اولین بار در سایت چک کردید
۹- بر حسب تجربه اگر سفارت شما آنکارا می باشد اصل و ترجمه ی کارت ملی به همراه یک نسخه کپی از اصل و ترجمه این مدرک همراهتان باشد
۱۰- برای روز مدیکال هم جواب آزمایشات پزشکی و کارت زرد واکسیناسیون بین المللی همراهتان باشد
۱۱- در صورت داشتن اسپانسر فرم I-134 تکمیل شده به همراه فرم های مالیاتی دو تا سه سال اخیر اسپانسر همراهتان باشد
۱۲- برگه ی تمکن مالی به زبان انگلیسی که مربوط به حساب برنده ی اصلی می باشد
۱۳- آدرس محلی که در آمریکا قصد دارید بروید
۱۴- کپی فرم های DS260 جهت مرور مطالب و آمادگی برای پاسخگویی به سوالات آفیسر همراهتان باشد.

در روز مصاحبه چه می گذرد؟
ابتدا شما به یک پنجره فراخوانده می شوید و از شما مدارک روز مصاحبه که بالاتر گفتیم دقیقا چه چیزهایی هستند خواسته می شود،سپس به ازای هر نفر مبلغ ۳۳۰ دلار آمریکا پرداخت می کنید.
در ادامه از شما برای مصاحبه دعوت می شود که گاهی حتی کمتر از دو دقیقه طول می کشد.
آفیسر به مدارک و فرم DS260 شما نگاه می کند و شاید(البته شاید) از شما مدارکی درخواست کند.و چند سوال کاملا معمولی پرسیده می شود:
کجا درس خوانده اید؟
شغل شما چیست؟
در آمریکا چه کاری انجام خواهید داد؟
در آمریکا کجا و با چه کسی زندگی خواهید کرد؟
رابطه ی شما با کسانی که در آمریکا زندگی خواهید کرد چیست؟
اگر به تازگی ازدواج کرده باشید ممکن است در مورد ازدواج تان از شما سوالاتی پرسیده شود.
عموم سوال ها حول همین محورها میچرخد و آفیسر به ندرت به مسائل دیگر ورود می کند.
پس آرام باشید و سعی نکنید آفیسر را تحت تاثیر قرار دهید، فقط و فقط صادقانه چیزی را که او میخواهد بشنود را بگویید و از توضیح اضافه و ارائه ی مدارک بدون درخواست آفیسر اجتناب کنید.

اعتبار گذرنامه در زمان مصاحبه 
بهتر است اعتبار گذرنامه در زمان مصاحبه کمتر از یکسال نباشد؛همچنین در زمان ورود به خاک آمریکا گذرنامه باید حداقل شش ماه تاریخ داشته باشد.

در صورتیکه شما ثبت نام اولیه ی خود را با پاسپورت قدیمی انجام داده و فرم DS260 را با پاسپورت جدید تکمیل نموده اید در هنگام ارسال مدارک حتما باید تصویر پاسپورت قبلی خود را نیز برای kccdvdocuments ارسال نموده و در بدنه ی ایمیل در این مورد توضیح دهید در غیر اینصورت شما مشکوک به جعل در ثبت نام بدلیل وارد نمودن شماره ی پاسپورت فیک خواهید بود و به جای تایید مدارک برایتان ایمیل کسر مدارک خواهد آمد.

 حتما در روز مصاحبه هر دو پاسپورت را همراه خود داشته باشید.


دارایی هایی از قبیل املاک، جواهرات و خودرو در روند مصاحبه
 برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که دارایی اشخاص به سه طریق قابل توضیح می باشد.
1-نقدی 
2-غیر نقدی
3-نیمه نقدی

1- دارایی های نقدی:
دارایی های نقدی مواردی مانند پول نقد در بانک است. دارایی هایی که می توانید بلافاصه و بدون تأخیر به آنها دسترسی پیدا کنید؛ این مهمترین نوع دارایی است که برای جلوگیری از مشمول شدن قانون پابلیک شارژ ارائه می گردد.

2- دارایی های غیر نقدی:
دارایی های غیر نقدی مواردی هستند که متعلق به شما هستند و ممکن است "فروش" آن ها دشوار باشد؛ به این معنی که تبدیل آنها به پول نقد سخت و زمان بر است. این نوع دارایی ها به دلیل زمانی که برای آزاد سازی دارایی لازم است، در روند مهاجرت برای نمایش مفید نیست
.
همچنین یک دستورالعمل وجود دارد که ارزش این دارایی ها را که می توان در نظر گرفت به میزان قابل توجهی (20٪ از ارزش خالص دارایی) کاهش می دهد؛ بنابراین می توان دریافت که به طور کلی ارزش این دارایی ها را با جزئیات نشان نمی دهد. به هر حال، شما می توانید از خانه ای که متعلق به شماست، نام ببرید و حتی ارزیابی ها و مستندات آن را نیز آماده کنید، اما ممکن است مورد توجه CO نباشد.

3- دارایی های نیمه نقدی:
دارایی های نیمه نقدی مواردی مانند اتومبیل، جواهرات و غیره است. چیزهایی که می توان راحت تر از خانه آنها را فروخت، اما دسترسی به آنها به اندازه دارایی های نقدی آسان نیست. باز هم، اینها در طول مصاحبه مهاجرت خیلی مفید نیستند.. مسئله ی این دارایی ها این است که ارزش آنها تا زمانی که در واقع آنها را نفروشید، محرز نمی شوند و بسیار ذهنی هستند. CO نمی خواهد از سفارت بیرون بیاید تا ماشین شما را در پارکینگ بررسی کند تا ارزش آن را درک کند. بنابراین، اگر به طور جدی قصد فروش این دارایی ها را برای تأمین هزینه مهاجرت خود دارید، باید قبل از مصاحبه برخی از کارها را انجام دهید تا بتوانید ارزش پس انداز خود را به طور کامل نشان دهید.

نحوه تغییر کشور محل سفارت 
برای اینکار ابتدا با سفارت مقصد تماس گرفته و از آنها جویا شوید که آیا پرونده ی شما را قبول خواهند کرد؟چون سفارت جدید ممکن است پرونده ی شما را نپذیرد یا در صورت پذیرش زمان مصاحبه ی شما خیلی دیرتر از زمان مصاحبه در سفارت اولیه ی شما باشد.در صورت دریافت پاسخ مثبت اگر کماکان برای تغییر سفارت مصر هستید حالا باید با سفارت اصلی تماس گرفته و از آنها بخواهید تا پرونده ی شما را به سفارت جدید بفرستند.

انجام اینکار می تواند زمان زیادی از پروسه ی شما را هدر دهد بنابراین اینکار جز در موارد اضطراری پیشنهاد نمی شود.


➕ بیشتر بخوانید:


راهنمای مشاهده جواب لاتاری گرین کارت آمریکا
هزینه های تقریبی بعد از قبولی در لاتاری آمریکا 
شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا چقدر است؟
پس از برنده شدن لاتاری گرین کارت چکارهایی انجام دهیم؟

راه حلی برای بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری گرین کارت 
میزان تمکن مالی و شرایط اسپانسر برای برنده لاتاری گرین کارت
جدول زمانبندی مراحل برنامه لاتاری (ازثبت نام تا اعلام نتایج و دریافت ویزا)
اشتباهات فاحش هنگام ثبت نام لاتاری که به عدم صدور ویزا ختم میشوند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش