۱۰ اشتباهات معمول برای نوشتن درخواست بورسیه

مقاله نقش مهمی در درخواست بورسیه شما دارد و در این شکی نیست. افرادی که مسئول اعطای بورسیه تحصیلی هستند از این مقاله استفاده می کنند تا ببینند چه چیزی شما را به عنوان یک دانش آموز از بقیه متمایز می کند.

کانال تلگرامی برترین بورس های بین المللی 

به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که 10 اشتباه رایج زیر را در نوشتن مقاله بورسیه انجام ندهید. اگر الهام‌بخش ایجاد یک مقاله برجسته که همه کسانی را که آن را می‌خوانند را شگفت زده نمی‌کنید، همیشه می‌توانید تیمی از متخصصان مانند ویکی گرام کمک بگیرید.

1. مقاله نویسی بورسیه
هیچ کتاب درسی یا مقاله ای به شما یاد نمی دهد که چگونه با ضمانت 100% بورسیه تحصیلی خود را دریافت کنید. عوامل زیادی وجود دارد که بر تصمیم کمیته بورسیه تأثیر می گذارد و ما نمی توانیم در مورد آنها بدانیم. با این حال، برخی از اشتباهات می تواند همه شانس های بورسیه را از بین ببرد و در اینجا در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

2. از دست دادن مهلت
این بدترین اشتباهی است که می توانید انجام دهید. اعضای کمیته بورسیه پذیرش بعدی را تحمل نخواهند کرد و طبیعی است. در حالی که استاد شما می تواند هر چند وقت یکبار به شما تمدید کند، به خصوص زمانی که شرایط آن واضح است (مثلاً شما بیمار شدید)، کمیته بورسیه تاریخ ارسال را تغییر نخواهد داد. قوانین، قوانین هستند.

3. استفاده از قالب های آنلاین
خوب است که آن الگوها را بخوانید، آنها را به عنوان نمونه ببینید، ساختار را از آنها بیاموزید، اما استفاده از آنها همانطور که متعلق به خودتان هستند، فقط تغییر برخی حقایق و نام ها درست نیست. اول از همه، این یک مورد سرقت ادبی است و شما نمی خواهید وارد آن داستان شوید. ثانیاً، آن الگوها نسبتاً سطحی هستند. آنها به شما کمک نمی کنند تا برنده شوید.

4. استفاده از قالب شخصی دیگر
همین امر در مورد مقالات بورسیه تحصیلی دوستان شما نیز صدق می کند. بسیار ستودنی است که دوستان شما بخواهند در زمینه بورسیه تحصیلی به شما کمک کنند، اما آنچه برای آنها مفید بوده می تواند شما را شکست دهد. باز هم مورد سرقت ادبی است. اگر می خواهید مقاله ای حرفه ای داشته باشید و به تنهایی آماده انجام آن نیستید، به یک سرویس مقاله نویسی بورسیه مراجعه کنید.
 
لیستی کامل و جامع از وبسایت ها برای یافتن پوزیشن های تحصیلی
اشتباهات-معمول-برای-نوشتن-درخواست-بورسیه
5. نوشتن در آخرین لحظه

اگر مقاله خود را یک شبه بنویسید و در آخرین لحظه ارسال کنید، برای شما مفید نخواهد بود. برای تصحیح به کمی زمان نیاز دارید. شما باید پیوندها، حقایق، همه چیز را بررسی کنید. به همین دلیل است که باید یک برنامه زمان‌بندی واضح از ارسال‌ها داشته باشید و سعی کنید آن را دنبال کنید.

6. نوشتن یک مقاله کسل کننده
اگر تمام چیزی که می توانید به آن فکر کنید یک مقاله کسل کننده در مورد "من خوبم، این بورسیه را به من بدهید" است، پس شاید این بورسیه برای شما مناسب نباشد؟ یا چیزی خوب می خواهید، باید الهام گرفته و مایل به انجام هر کاری برای ادامه کار باشید. اگر شما الهام نگیرید، اعضای کمیته بورس تحصیلی نیز چنین نخواهند بود.

7. بزرگ نمایی
لاف زدن چیز خوبی نیست. اعضای کمیته بورسیه مقالات متعددی در مورد موضوعات مشابه خوانده‌اند و می‌دانند که چه زمانی به آن فشار می‌آورید. سعی نکنید حرفه ای تر از آنچه هستید به نظر برسید. همیشه احمقانه از آب در می آید. چندین نقطه قوتی را که واقعاً دارید انتخاب کنید و آنها را در مورد موضوع درخواست بورسیه توضیح دهید.

8. ابهام در نوشتن 
مقاله بورسیه شما باید هدف مشخصی داشته باشد و آن را به وضوح به خوانندگان منتقل کند. به یاد داشته باشید، یک جمله - یک فکر. یک چکیده - یک ایده. یک متن - یک هدف. مقاله ما را در اختیار دوستان خود قرار دهید تا بخوانند و از آنها بپرسید که ایده اصلی این متن آنطور که آنها می بینند چیست. آن را با هدف واقعی خود مقایسه کنید.

دروغ، دروغ، دروغ
فقط دروغ نگوید

9. بیش از حد متواضع بودن
ما به شما گفتیم که خودتان را زیاده روی نکنید، اما، در عین حال، هنگام صحبت در مورد دستاوردهای خود نباید خیلی متواضع باشید. مقاله شما باید منطقی، معقول و بر اساس رویدادها و اهداف واقعی باشد. اگر خودت را باور نکنی، هیچ کس این کار را نخواهد کرد.

10. استفاده از نقل قول ها و مراجع زیاد
این یک مقاله تحقیقاتی نیست، بنابراین از ارجاع بیش از حد به منابع خارجی برای اثبات نظر خود استفاده نکنید. تعادل بین فردی و تحصیلی را حفظ کنید. با نوشته‌های خود جذابیت داشته باشید، اما از نقل قول‌های زیادی از «افراد خردمند» در دنیای تجارت یا فلسفه استفاده نکنید.

پیشنهادات
حتی اگر این اشتباهات احتمالی را از نوشته خود حذف کنید، باز هم احتمال شکست وجود دارد. به همین دلیل است که داشتن چندین گزینه پشتیبان و چندین درخواست بورس تحصیلی به مکان های مختلف ایده خوبی است. فراموش نکنید، مقاله نویسان حرفه ای در ویکر گرام همیشه پشت شما خواهند بود. با درخواست خود موفق باشید.
 

چطور یک کاورلتر بنویسیم؟
چگونه یک ایمیل رسمی برای اساتید خارجی بنویسیم؟
چگونه سی وی و رزومه ای داشته باشیم که رد نشود؟


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش