تغییرات احتمالی در آزمون دکتری

رئیس ستاد نقشه جامع علمی کشور بیان کرد:
تغییرات اساسی از کنکور ۱۴۰۲ اجرایی می‌شود ولی در کنکور ۱۴۰۱ نیز سهم سوابق تحصیلی به میزان ۴۰ درصد و مثبت خواهد بود.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

وی در پاسخ به اینکه هنوز ابهامات زیادی درباره کنکور ۱۴۰۲ وجود دارد، ادامه داد: قبول دارم که مصوبه تغییرات کنکور مصوبه کلانی است و باید فرآیندها زودتر مشخص شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دشواری‌های سنجش سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ که به میزان ۶۰ درصد است، بیان کرد: اتفاقاً در جلسه اخیر ستاد نقشه جامع علمی کشور درباره مکانیسم‌های اجرایی این موضوع بحث و راهکارهایی پیشنهاد شد، مطمئنم که وزارتخانه‌ها به‌موقع نتایج بررسی‌های خود را در این زمینه ارائه خواهند داد و می‌توانیم به جمع‌بندی نهایی در این زمینه دست یابیم.

کبگانیان در پاسخ به اینکه آیا آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری نیز همانند کنکور تغییر اساسی خواهند کرد، گفت: در مورد این آزمون‌ها قرار است سیاست‌هایی را طراحی کنیم و با همکاری مجلس این موضوع را جلو می‌بریم. خصوصاً تغییر در آزمون دکتری مسئله مهمی است چراکه اکثر دانشگاه‌ها سیستم کنونی را بهینه نمی‌دانند و از نحوه پذیرش ناراضی هستند.

➕  بیشتر بخوانید:
شروط بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها از زبان معاون وزیر علوم
خبر برگزاری آزمونی فراگیر برای جذب ۲۰۰هزار معلم در آموزش و پرورش

سردرگرمی دانشجویان لابلای اظهارات ضد و نقیض مسئولان برای بازگشایی دانشگاه ها

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش