10 رشته برتر برای آینده - راهنمای شما برای داشتن یک شغل پر سود

بدون شک انتخاب رشته مناسب باید مهم ترین تصمیم زندگی دانشجویی شما باشد. شناسایی زمینه کاملی که درعین حال جالب و کاربردی است می تواند شما را درگیر فعالیت خود کند. علاوه بر این، آینده شغلی شما را پس از تحصیل افزایش می دهد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اگر در حال جستجوی رشته مناسب هستید، این مطلب به شما کمک شایانی می کند. برای کمک به شما در این فرایند، ما این فهرست را پس از بررسی طیف وسیعی از دوره ها و انتخاب بهترین رشته ها برای آینده تهیه کرده ایم.

بهترین رشته ها برای آینده چیست؟
داشتن اطلاعات دقیق در مورد دوره های مختلف به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک می کند. با در نظر گرفتن این مطلب، لیستی از 10 رشته برتر برتر برای آینده آورده شده است. تا انتها بخوانید و ببینید کدام یک مناسب شماست.

1. روباتیک
اداره آمار کار (BLS) پیش بینی می کند که بین سالهای 2019 تا 2029 حدود 74800 شغل جدید در فضای مهندسی اضافه می شود که شامل تعداد زیادی مشاغل عمدتا در زمینه رباتیک می شود. از آنجا که زندگی روزمره ما بیشتر و بیشتر تحت تأثیر فناوری است، ما به طور فزاینده ای به ماشین ها وابسته هستیم. امروزه مراقبت های بهداشتی، مشاغل و توسعه مدنی تحت تأثیر روباتیک قرار دارند. توانایی روبات ها برای رسیدن به نقاطی از جهان که رسیدن به آنها برای انسان بسیار دشوار است، کاربردهای خود را در فضا و اکتشافات دریایی پیدا می کند. روبات ها جایگزین مشاغل پیش پا افتاده انسانی مانند ورود داده ها شده اند و این کار را در آینده ادامه خواهند داد. به همین دلیل است که Robotics یکی از بهترین رشته ها برای آینده است.

 شما مفاهیم مهندسی مکانیک، برق و نرم افزار را در این رشته مطالعه خواهید کرد.
 
بهترین کشورها که به راحتی شغل پیدا می کنید
کدام کشورها بیشترین پذیرش دانشجویان بین المللی را دارند؟
رشته-برتر-برای-آینده-راهنمای-شما-برای-یک-شغل-پر-سود
2. امور مالی
مسائل مالی برای بسیاری از افراد می تواند بسیار پیچیده باشد.  بنابراین افراد با دانش مالی عمیق تقاضای زیادی دارند. این فرصت ها و دستمزد بسیار خوبی برای شما در این زمینه ایجاد می کند. تحلیلگران مالی که فرصت های سرمایه گذاری برای مشاغل محبوب را ارزیابی می کنند، سالانه 83824 دلار حقوق متوسط ​​دریافت می کنند. پیش بینی می شود که طی ده سال آینده 11.0 درصد رشد مشاغل در این حوزه ایجاد شود.

در این رشته تحصیلی شما حسابداری، آمار، حساب، بازارهای مالی و سرمایه گذاری، اقتصاد خرد و اقتصاد کلان را مطالعه خواهید کرد.

3. تجزیه و تحلیل کسب و کار
یکی دیگر از موارد مهم در لیست بهترین رشته های آینده ما تجزیه و تحلیل کسب و کار است. این رشته تا زمانی که مشاغل به حیات خود ادامه دهند، مرتبط خواهد بود. افزایش تعداد بسترهای رسانه های اجتماعی و صنعت تجارت الکترونیک همچنان نیاز به یک تحلیلگر کسب و کار را تقویت می کند. داده ها آینده هستند درک زبان داده ها چیزی است که در این رشته خواهید آموخت.

شما ریاضیات، آمار و نرم افزار کامپیوتر را در این رشته خواهید آموخت.

4. Actuarial Science 
متخصصان علوم Actuarial در صنایع دارایی و بیمه مشغول تجزیه و تحلیل هزینه عدم قطعیت و ریسک هستند. مقررات مالی نوظهور و قوانین مراقبت های بهداشتی نیاز به این متخصصان را ایجاد می کند. مطمئناً این حرفه در بین سایر بهترین رشته های آینده بسیار بالا قرار می گیرد.

شما دوره های مدیریت احتمال و ریسک را همراه با اقتصاد خرد و کلان را در این رشته مطالعه خواهید کرد.

5. امنیت سایبری
هرچه سیستم های پیشرفته تری توسعه دهیم تهدیدها و حملات نوآورانه تر می شوند. هیچ سالی وجود ندارد که شاهد هیچ جنایت سایبری نبوده باشد. به همین دلیل است که دولت ها، مشاغل و عملاً همه موسسات در کنترل خود هستند تا پایگاه های اطلاعاتی، نرم افزارها و تهدیدها و حملات خارجی خود را از آنها جلوگیری کنند. این بدان معناست که برخی از امیدوار کننده ترین مشاغل در آینده در این حوزه نهفته است. با حرکت به سمت دنیایی که همه متخصصان به صورت آنلاین با هم ارتباط برقرار می کنند، مطمئناً نیاز به افراد امنیت سایبری افزایش می یابد.

شما عمیقا علوم کامپیوتر را مطالعه خواهید کرد. در اینجا شما یاد خواهید گرفت که نقاط ضعف را در یک سیستم ببینید و مکانیزم هایی را برای ایمن سازی آنها ایجاد کنید.
 
مشاغل مورد نیاز برترین کشورها 
کار در خارج از کشور: 5 وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور
رشته-برتر-برای-آینده-راهنمای-شما-برای-یک-شغل-پر-سود.jpg
6. مهندسی پزشکی
اگر همیشه می خواهید هم فناوری و هم رشته پزشکی را به طور همزمان مطالعه کنید، این دوره برای شما مناسب است. در اینجا شما از مفاهیم مهندسی برای کمک به صنعت مراقبت های بهداشتی استفاده خواهید کرد. یکی از نمونه هایی که می توان از آن استفاده کرد، کلیه مصنوعی است. این جان بیش از 2 میلیون نفر را نجات داده است و یکی از بزرگترین نعمت های مهندسی پزشکی محسوب می شود.

کاملاً واضح است که دوره شما ترکیبی حاد از مفاهیم مهندسی و پزشکی خواهد بود.

7. علم پزشکی قانونی Forensic Science
فناوری هیچ بخشی را دست نخورده رها نکرده است. از این رو، تحقیقات جنایات امروزه نیز از فناوری مدرن استفاده می کند. علم پزشکی قانونی رشته ای است که در آن به بررسی شواهد تولید شده در مواردی با استفاده از تکنولوژی روز می پردازیم.

شما در کنار درک نحوه عملکرد سیستم قضایی، ریاضیات و علوم را مطالعه خواهید کرد.

8. بیومتریک
بعدی در لیست بهترین رشته های آینده ما بیومتریک است. این رشته ای است که به شما آموزش می دهد چگونه دستگاههایی را که موجودات زنده را شناسایی می کنند توسعه دهید. حتی در حال حاضر ما قفل های تلفن خود را با اثر انگشت و تشخیص چهره از طریق پین ها و گذرواژه ها ارتقا می دهیم. این خود نشان می دهد که حوزه بیومتریک در آینده چقدر مهم خواهد بود. اعتقاد بر این است که خوانندگان بیومتریک جایگزین تمام تکنیک های شناسایی موجود ما هستند. بنابراین، این یک رشته امیدوار کننده دیگر است.

شما در اینجا علم و فناوری را به طور عمیق مطالعه خواهید کرد.

9. پرستاری
نیاز به پرستار در دنیا مداوم است. درصد خوبی از متخصصان مراقبت های بهداشتی، به طور کلی، از افزایش سن جمعیت و همچنین پیشرفت فناوری که به مردم کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشند، سود می برند.

شما دوره های مختلف علوم را مطالعه خواهید کرد که شامل آناتومی، تغذیه، شیمی و میکروبیولوژی است.

10. هوانوردی و فناوری هوانوردی
اگر پرواز به معنای واقعی کلمه رویای شما بوده است، باید بدانید که فناوری هوانوردی و هوانوردی یکی از بهترین رشته ها برای آینده است. خواه بخواهید خلبان شوید یا درگیر مهندسی باشید ؛ این رشته می تواند به شما کمک کند

در اینجا مهندسی هوافضا را خواهید آموخت.

در نهایت، مهم است که همه رشته ها را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید و ببینید کدام یک با علایق شما مطابقت بیشتری دارد و در عین حال آینده امیدوار کننده ای دارید. رشته ای که انتخاب می کنید باید نوآورانه باشد، دامنه مناسبی داشته باشد و امنیت شغلی شما را تضمین کند.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
6 روز پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش