سرقت ادبی: آشنایی با ابزار iThenticate

سرقت ادبی نه تنها بر شغل شما تأثیر منفی می‌گذارد، بلکه تشخیص آن نیز آسان است. بنابراین مهم است که محققان درک کنند که مرزهای این مسئله در کجاست. از موارد اخلاقی‌ای که الزویر هر سال به آن می‌پردازد، نزدیک به 50 درصد موارد مربوط به سرقت ادبی است و تصور سردبیران، ناشران و رسانه‌ها این است که این نرخ‌ در حال افزایش است. 

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در این ماژول، ما بحث سرقت ادبی را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم، برخی از تعاریف را بررسی می‌کنیم و توصیه‌های کاربردی در مورد چگونگی جلوگیری از این رفتار غیراخلاقی را ارائه می‌دهیم. همچنین در این ماژول، شما با iThenticate آشنا خواهید شد، ابزاری که ویراستاران الزویر را از هرگونه شباهت محتوایی بین مقاله‌ی دریافت‌شده و محتوای یک پایگاه داده عظیم با 30 میلیون مقاله از بیش از 400 ناشر مطلع می‌کند. 

محتوای این وبینار توسطCatriona Fennell، که مسئول انتشار برنامه‌های یکپارچگی الزویر است، ایجاد شده است.

در انتهای وبینار، شما به درک روشنی از چیستیِ سرقت ادبی خواهید رسید. همچنین، اصول و اهمیت نقل قول صحیح و اینکه در زمان نقض قوانین چه باید بکنید را خواهید آموخت.

➕ بیشتر بخوانید:
دلایل علمی رد شدن مقالات ISI
مزایای نگارش مقالات در نشریات معتبر
چند نکته برای افزایش شانس چاپ مقاله در مجلات بین المللی (ISI)

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 روز پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش