پرداخت حقوق ماهیانه به دانشجویان دکتری در انتظار تخصیص بودجه

به گزارش ویکی گرام، مشاور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: بودجه ۵۰ میلیارد تومانی طرح پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری هنوز تخصیص نیافته است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

رضا نقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سوال که پرداخت حقوق ماهیانه به دانشجویان دکتری به کجا رسید و از چه زمانی اجرایی خواهد شد، گفت: پرداخت حقوق ماهیانه به دانشجویان دکتری یکی از مهترین برنامه های تحولی است که در وزارت علوم پیش بینی شده و در برنامه های وزیر علوم آقا زلفی گل نیز به صورت شفاف و ویژه به این‌ مهم اشاره شده که داتشجویان دکتری باید براساس برنامه گرنت محور جذب شوند و برای آن‌ها حقوق ماهیانه ای در نظر گرفته شود.

مشاور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به اینکه در بودجه ۱۴۰۰ ، بودجه ۵۰ میلیارد تومانی برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است، گفت: این بودجه از محل درآمدهای دولت قابل پرداخت است و تلاش های مختلفی هم در مجلس و وزارت علوم انجام شده و پیگیری های متعددی از سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص این اعتبار و یا بخشی از آن صورت گرفته است اما تاکنون هیچ واریزی صورت نگرفته است.

نقی زاده اظهار امیدواری کرد که با تخصیص این اعتبار در نیمه دوم سال ۱۴۰۰، این طرح برای دانشجویان دکتری روزانه اجرایی شود.

وی حقوق ماهیانه به دانشجویان دکتری در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: بعد از سال‌ها در بودجه ۱۴۰۰ مجلس، بودجه ۵۰ میلیارد تومانی برای دانشجویان دکتری در نظر گرفته شده و قرار است به دانشجویان پژوهشگر دکتری (روزانه) که به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور پیدا می‌کنند، حقوق ماهیانه پرداخت شود.

مشاور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم افزود: پیش بینی می‌شود به طور متوسط رقمی بالغ بر ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان در سال توسط دانشگاه‌ها به هر دانشجوی دکتری پرداخت شود.

نقی‌زاده در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه قرار بود دانشجویان پژوهشگر دکتری بیمه شوند، آیا این موضوع به سرانجام رسید؟ گفت: در این رابطه اولویت این است که پژوهشگران از طریق ساز و کار دولتی بیمه شوند اما اگر به نتیجه نرسیم با مجلس و کمیسیون آموزش رایزنی خواهیم کرد.

➕  بیشتر بخوانید:
اضافه شدن رشته جدید به کنکور دکتری ۱۴۰۱ اضافه شد
تغییرات ۷ مجموعه امتحانی در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ منتشر شد

تاریخ‌ ثبت نام آزمون های کشوری سال ۱۴۰۱ اعلام شد/تعیین زمان کنکور

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش