پروسه اخذ امتیاز شهروندی استرالیا برای متقاضیان آسان‌تر خواهد شد

 امروز دولت استرالیا تغییراتی را اعلام کرد که بر اساس آنها پروسه اخذ امتیاز شهروندی برای متقاضیان با استعداد و پیش رو آسان‌تر خواهد شد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

الکس هووک، وزیر مهاجرت، شهروندی، خدمات مهاجرت و امور چند فرهنگی استرالیا اعلام کرد برای شناخت و رفع برخی موانع خاص که بعضی از متقاضیان شهروندی برجسته و معروف با آنها دست به گریبان هستند، اصلاحات و انعطاف‌‌پذیری بیشتری در قوانین مهاجرت انجام شده است.

وی گفت:" شهروند استرالیا شدن امتیازی است که به‌دست آوردن آن به آسانی میسر نیست.

متقاضیان شهروند استرالیا باید از لحاظ شخصیت، ارزش‌ها و دانش زبانی واجد شرایط باشند.

آنها باید همچنین برای یک دوره زمانی معین در استرالیا اقامت داشته باشند. در این میان بعضی افراد برجسته و معروف هم هستند که به‌واسطه موقعیت شغلی و جایگاهی که دارند، مجبور هستند هر از چند گاهی به خارج از کشور سفر کنند. اما عدم استمرار اقامت این افراد در استرالیا نباید به یک مانع و مشکل در راه تقاضای آنها برای شهروندی این کشورتبدیل شود.
 
نحوه امتیاز بندی ویزای ۴۹۱ استرالیا
اعلام لیست مشاغل مورد نیاز قلمرو شمالی استرالیا


به همین دلیل من از وزارت کشور درخواست کردم تا در خصوص افراد دارای شرایط خاص، انعطاف‌پذیری بیشتری به خرج دهد. این افراد به دلیل کارهای خاصی که انجام می‌دهند، خودشان هم دارای شرایط خاصی هستند."

آقای وزیر امتیاز اقامت ویژه برای افراد با استعدادهای برجسته دارای ویزا و همچنین ورزشکاران تیم‌های ملی استرالیا را تمدید خواهد کرد.
بر اساس مقررات جاری، متقاضیان شهروندی باید طی ۴ سال گذشته با ویزای معتبر در استرالیا اقامت داشته و در طول این مدت نباید بیشتر از ۱۲ ماه از کشور خارج شده باشند.

آن‌ها باید همچنین، مجوز اقامت دائم در استرالیا را داشته یا واجد شرایط شهروندی نیوزیلند بوده و تا ۱۲ ماه پیش از تقاضا، نباید بیشتر از ۹۰ روز از استرالیا خارج شده باشند.

در حال حاضر امتیاز اقامت ویژه به متقاضیانی که به‌واسطه شغلی که دارند مجبور هستند به سفرهای خارجی بروند و از طرف دیگر وجود آنها برای منافع ملی استرالیا سودمند است، شامل نمایندگان ورزشی، کارکنان کشتی، تجار بزرگ، دانشمندان محقق و هنرمندان برتر، اعطا می‌شود.
 
مدت زمان پروسه دریافت ویزا و مهاجرت استرالیا اعلام شد
استرالیا: پردرآمدترین مشاغل در سال های آینده کدام خواهد بود؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
4 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
10 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
10 ماه پیش